شاخص کل بورس ۱.۴میلیون واحد را رد کرد
۱۰۰۸۸۶۸
۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
۲۲۲۷ 
شاخص کل بورس در اغاز معاملات امروز وارد کانال ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار وحدی شد.

خبرگزاری مهر: شاخص کل بورس در اغاز معاملات امروز وارد کانال ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار وحدی شد.

در حالی که قرار بود یونیت‌های سرمایه گذاری صندوق واسطه گری مالی یکم با نماد معاملاتی «دارا یکم» پس از ۳۵ روز از پایان ثبت نام متقاضیان دریافت این واحدها، امروز چهارشنبه ۴ تیر ماه وارد بازار سرمایه شود، این نماد هنوز بازگشایی نشده و دارندگان این واحدها، امکان فروش آن را نیافته‌اند.

شاخص کل بورس نیز در معاملات امروز بورس تهران با جهش ۱۲ هزار واحدی، در همان ابتدای معاملات وارد کانال ۱.۴ میلیون واحدی شد و بلافاصله به رکورد باورنکردنی ۱ میلیون و ۴۱۲ هزار واحد رسید.

شاخص هم وزن اما روند منفی ۷۳۰ واحدی داشت و به رقم ۴۲۹ هزار و ۷۱۳ واحد بازگشت.

دو نماد فارس با ۳ هزار و ۲۶۴ واحد و فملی با ۲ هزار و ۷۱۳ واحد مؤثرترین نمادهای شتاب دهنده در شد مثبت شاخص کل در معاملات امروز هستند.

در حالی ارزش معاملات در روز گذشته به ۱۵ هزار میلیارد تومان رسیده بود، اما ارزش معاملات در یک ساعت و نیمی که از معاملات امروز می‌گذرد، به ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

به نظر می‌رسد بازار فعلاً در اختیار حقیقی هاست و حقوقی‌ها امروز پول تازه ای به بازار وارد نکرده‌اند؛ همین موضوع سبب خروج تشدید فاصله رشد شاخص میان معاملات امروز با روز گذشته باشد.

سیمانی‌ها، صندوق‌ها، شرکت‌های سرمایه گذاری، بیمه‌ها، ساختمانی‌ها و دارویی ها از تابلوهای قرمزپوش امروز هستند و پتروشیمی‌ها و بانک‌ها با رشد مثبت اندک روبه رو هستند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج