ضوابط اجاره‌بهای مسکن تدوین می‌شود
۱۰۰۸۹۳۵
۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
۴۲۶۶ 
وزیر راه و شهرسازی گفت: تمدید و تنظیم قراردادهای اجاره مسکن به نحوی که مردم با مشکل مواجه نشوند و ارائه بسته مالی به مالکان با تعهد مستاجران از جمله طرح‌ها برای ساماندهی بازار اجاره‌بها است.

خبرگزاری مهر: وزیر راه و شهرسازی گفت: تمدید و تنظیم قراردادهای اجاره مسکن به نحوی که مردم با مشکل مواجه نشوند و ارائه بسته مالی به مالکان با تعهد مستاجران از جمله طرح‌ها برای ساماندهی بازار اجاره‌بها است.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت، گفت: ۲۵۰ هزار هکتار زمین متوقف شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن آزاد و در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت.

وی افزود: توافقنامه آزادسازی این زمین‌ها امضا شده که البته این توافق برای عرضه فراوان زمین و ساخت مسکن در نقاط متعدد در دستور کار بوده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تهران بیشترین کمبود زمین را داشته است گفت: در جلسه وزارت راه و شهرسازی با انبوه سازان کشور در اتاق بازرگانی تهران، تفاهم‌نامه احداث ۲۰ هزار واحد امضا شده است که به سرعت شروع خواهد شد.

اسلامی با اشاره به دستوراتی که برای ساماندهی زمین و مسکن طبق ماده ۶ قانون صادرشده است افزود: در این قانون همه سازمان‌ها مکلف به واگذاری زمین‌های مازاد خود به وزارت راه و شهرسازی شدند، هم اکنون این زمین‌ها شناسایی و به وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها اعلام شده است و اسناد این زمین‌ها در حال انتقال به نام وزارت راه و شهرسازی است.

وی در خصوص تمهیدات مربوط به اجاره‌بها، گفت: در خصوص اجاره‌بها باید ضوابطی تنظیم شود که بتوان بازار آن را از لجام‌گسیختگی خارج کرد به همین منظور در ستادهای مربوطه با حضور رئیس جمهور و معاون اول بررسی‌ها صورت گرفته و به دنبال تصویب این ضوابط در جلسات ستاد کرونا هستیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: تمدید و تنظیم قراردادهای اجاره مسکن به نحوی که مردم با مشکل مواجه نشوند و ارائه بسته مالی بر اساس ضوابط مشخص به مالکان با تعهد مستاجران به صورت کمک ودیعه از جمله طرح‌های مورد بررسی برای ساماندهی بازار اجاره بها است.

اسلامی با بیان اینکه به دنبال تصویب این طرح‌ها هستیم، گفت در طرح بسته مالی پرداخت کارمزد بانکی توسط مستاجر انجام خواهد شد و اصل پول در پایان قرارداد به بانک مسترد می‌شود البته این طرح به اقشاری که درآمد آن‌ها به دلیل کرونا با مشکل مواجه شده، کمک خواهد کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:16
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1399/04/04
چرا قیمت زمین و مسکن و اجاره در دولت اصلاحات پرمدعا ، سر بفلک کشید ؟؟؟؟!!!؟؟؟؟؟؟.؟
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1399/04/05
به چهره این وزیر خوب نگاه کنید دروغ و ریا و فلاکت و بدبختی از چهره اش هویدا است و الان هم می خواهد چیزی تدوین کند برای زیر میزی ای وزیر بی چیز رفتی کاخ سلطنتی سعد آباد َنفرت و نفرین ما را به حسنک وفامیلش و اجداد تاجرینش برسان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج