مسکن متری ۲میلیون گران شد
۱۰۰۸۹۶۲
۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
۶۱۹۸ 
میانگین قیمت هر متر مربع مسکن در شهر تهران طی خرداد ماه ۹۹ به بیش از ۱۹ میلیون تومان رسید که حدود ۲میلیون تومان بیشتر از اردیبهشت ماه است.

خبرگزاری ایسنا: میانگین قیمت هر متر مربع مسکن در شهر تهران طی خرداد ماه ۹۹ به بیش از ۱۹ میلیون تومان رسید که حدود ۲ میلیون تومان بیشتر از اردیبهشت ماه است.

خرداد ماه ۱۳۹۹ میانگین قیمت مسکن شهر تهران به ۱۹ میلیون و ۷۱ هزار تومان در هر متر مربع رسیده که نسبت به ماه قبل که متوسط قیمت ۱۷ میلیون و شش تومان بود، ۱۲.۱ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل که نرخ خانه در تهران متری ۱۳ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان بود ۴۲.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

کاهش ۴.۵درصدی ماهیانه معاملات

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی تعداد معاملات نیز در پایتخت افت کرده است. خرداد ماه سال ۱۳۹۹ تعداد ۱۱ هزار و ۴۶ قرارداد خرید و فروش مسکن در شهر تهران به امضا رسیده که نسبت به ماه قبل ۴.۵ درصد کاهش داشته و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸۰.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

طی سه ماهه نخست امسال ۲۳ هزار و ۹۱۵ معامله مسکن در شهر تهران انجام شده که نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته ۹ درصد رشد داشته است.

ارزش ریالی معاملات مسکن انجام شده در خرداد ماه ۱۳۹۹ در شهر تهران ۱۷ هزار و ۹۸۰ میلیارد تومان بوده که رشد ۱۲.۳ درصد نسبت به ماه قبل و افزایش ۱۶۱.۵ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل داشته است.

طی سه ماهه ابتدای سال جاری متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران ۱۷ میلیون و ۲۰۸ هزار تومان بوده که افزایش ۳۷.۵ درصدی را نسبت به سه ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۸ نشان میدهد.

افت ۲۰درصدی ساخت و ساز

همچنین آمار تعداد واحد مسکونی در پروانه‌های ساختمانی صادره در اردیبهشت امسال که آمار آن خردادماه ارائه شده ۵۰۱۹ واحد بوده که حاکی از افزایش ۱۰۲ درصدی نسبت به فروردین امسال و افت ۲۴ درصدی نسبت به اردیبهشت پارسال است. طی دو ماهه ابتدای سال جاری نیز برای ۷۵۰۱ واحد مسکونی پروانه ساختمانی صادر شده که از کاهش ۲۰.۵ درصد نسبت به دو ماهه سال قبل حکایت دارد.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:56
Iran, Islamic Republic of
17:15 - 1399/04/04
بازار و قیمت ساختگی مسکن را دادن به دست سوداگران و محتکران مسکن، و جوانان و مستاجران مملکت را نابود کردند و دارند افتخار هم میکنند !!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
17:20 - 1399/04/04
علی برکت الله
United Arab Emirates
17:21 - 1399/04/04
دلاوران ایرانی خسته نباشید باز هم افزایش
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1399/04/04
توهم احتکار فقط یه بازی روانی بیش نیست
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1399/04/04
غلط کردید
اصفهان تو فاصله یک ماه متری ۱۰ملیون امده رو قیمت مسکن دروغگوهای....
پاسخ ها
بچه نظام‌ اباد‌ تهران
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۵
اونوقت‌ برای‌ ما‌ کارگرهای‌ بدبخت‌ ۳۰۰‌ تومن‌ حق‌ مسکن‌ تصویب‌ میکنند‌ لعنت‌ خدا‌ به‌ همتون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج