۶ تیمی که برای ماندن در لیگ جزیره تلاش می‌کنند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
ریزخور_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۱۱۶۴۷
۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۹
۱۳۳۶
مطابق پیش‌بینی‌‌ها تکلیف قهرمان این فصل لیگ برتر انگلیس خیلی‌زود مشخص شد و جام قهرمانی به لیورپول رسید اما دو رقابت مهم یکی در بالای جدول و دیگری در قعر آن درجریان است.

فرهیختگان: مطابق پیش‌بینی‌‌ها تکلیف قهرمان این فصل لیگ برتر انگلیس خیلی‌زود مشخص شد و جام قهرمانی به لیورپول رسید اما دو رقابت مهم یکی در بالای جدول و دیگری در قعر آن درجریان است. تلاش برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان که البته به نظر می‌رسد تنها برای رسیدن به رتبه چهارم باشد و منچسترسیتی و لستر در رده‌‌های دوم و سوم تا حد زیادی حاشیه امنیت دارند، همچنان با هیجان زیادی دنبال می‌شود.

در انتهای جدول نیز 6 تیم برای فرار از سقوط تلاش می‌کنند که البته برایتون با علیرضا جهانبخش اوضاع بهتری نسبت به رقبا دارد و در هفته‌‌های اخیر و پس از شروع دوباره مسابقات نتایج مناسب‌تری نسبت به سایرین گرفته است. بااین‌حال هنوز هیچ تیمی از میان آنها از بقای خود در لیگ مطمئن نیست و در هفته‌‌های آینده شاهد رقابت نزدیکی بین این تیم‌‌ها به‌خصوص در دیدار‌های رودرروی آنها خواهیم بود.

روند خوب برایتون

برایتون پیش از پیگیری دوباره مسابقات شرایط چندان خوبی در جدول نداشت و نگرانی‌‌هایی بابت سقوط آنها وجود داشت. به‌خصوص با توجه به دیدار‌های سختی که شاگردان گراهام پاتر درپیش داشتند، می‌شد حدس زد که آنها یکی از تیم‌‌هایی هستند که از شروع دوباره مسابقات چندان راضی نیستند و دوست ندارند بازی‌‌ها از سر گرفته شود. بااین‌حال این تیم درحال‌حاضر فاصله خوبی را با پنجم تیم پایین جدول ایجاد کرده و با کسب دو نتیجه خوب برابر آرسنال و لسترسیتی خود را تقریبا به منطقه امن رسانده است. آنها حالا 12 امتیاز با نوریچ قعرنشین و همچنین 6 امتیاز با بورنموث رده هجدهمی فاصله دارند و هواداران تیم امیدوارند با ادامه این روند بتوانند فصل بعد را هم در لیگ برتر حضور داشته باشند.

البته اوضاع در این مدت برای 5 تیم دیگر اصلا خوب پیش نرفته و یکی از دلایلی که برایتون توانسته از آنها فاصله بگیرد نیز روند ضعیف این 5 تیم در بازی‌‌های اخیر بوده است. آنها در مدتی که لیگ دوباره از سر گرفته شده، درمجموع 13 بازی انجام داده‌اند که حاصل آن تنها 3 امتیاز بوده است. در این شرایط و با توجه به اینکه هر 5 تیم در اوضاع بدی به سر می‌برند، پیش‌بینی اینکه کدام سه تیم در پایان فصل راهی دسته پایین‌تر خواهند شد، کمی دشوار است. البته اختلاف امتیازی نسبتا زیاد نوریچ در قعر جدول باعث شده آنها که در ابتدای فصل شروع خوبی داشتند و به نظر می‌رسید یکی از شگفتی‌سازان این فصل خواهند بود، مدعی اصلی سقوط باشند.

شاید افزایش تعداد تعویض‌‌ها در هر مسابقه به سود تیم‌‌های بزرگ و پرستاره لیگ باشد اما برای تیم‌‌های کوچک‌تر تنها فرصتی برای ایجاد تغییراتی هرچند کوچک در بازی و استراحت دادن به برخی بازیکنان برای ر‌هایی از خستگی این دوره فشرده لیگ خواهد بود. تیم‌‌های قعرنشین باید هرچه زودتر فکری به حال امتیازگیری و فرار از سقوط داشته باشند تا شانس بازی در یکی از معتبرترین لیگ‌‌های دنیا را از دست ندهند. پیش از شروع مسابقات و زمانی که باشگاه‌‌ها مشغول رایزنی برای آغاز لیگ بودند، بحث سقوط تیم‌‌ها یکی از مباحث اصلی جلسات آنلاین آنها بود و حتی عد‌ه‌ای عقیده داشتند که بهتر است در پایان فصل هیچ تیمی سقوط نکند اما این پیشنهاد به‌خصوص با مخالفت اسپانسر‌ها و کمپانی‌‌های دارای حق پخش مسابقت روبه‌رو شد، چراکه معتقد بودند این تصمیم روی جذابیت لیگ تاثیر زیادی گذاشته و باعث کم شدن هیجان مسابقات خواهد شد.

دیدار‌های 6 امتیازی

نوریچ، استون‌ویلا، بورنموث، وستهام، واتفورد و تا حدی برایتون 6 تیمی هستند که در رقابت برای نیفتادن قرار دارند و 6 دیدار باقی‌مانده آنها پرهیجان و بسیار حساس دنبال خواهد شد. این تیم‌‌ها چند دیدار رودررو و به اصطلاح 6 امتیازی نیز درپیش دارند که می‌تواند سرنوشت آنها را مشخص کند.

در نخستین مصاف تیم‌‌های پایین جدول، روز شنبه آینده نوریچ میزبان برایتون خواهد بود. شاگردان دنیل فارک موقعیت خوبی در قعر جدول ندارند و با تیم ماقبل پایانی 6 امتیاز فاصله دارند، اما با توجه به اینکه سه دیدار رودررو برابر این رقبا دارند، می‌توانند امیدوار به موفقیت در این بازی‌‌ها و فرار از سقوط باشند. آنها در ابتدای هفته دیدار پایاپایی را در یک‌چهارم نهایی جام‌حذفی برابر منچستریونایتد برگزار کردند و تنها در آخرین دقایق وقت اضافه بازی بود که به حریف باختند. این نتیجه می‌تواند روحیه ازدست‌رفته آنها را برگرداند و با انگیزه بهتری لیگ را ادامه دهند. نوریچ در 3 بازی قبلی خود در لیگ موفق به گلزنی نشده و این یکی از اصلی‌ترین معضلات آنها در هفته‌‌های اخیر است. تیمو پوکی که در ابتدای فصل روند گلزنی فوق‌العاد‌ه‌ای برای نوریچ داشت، این روز‌ها از آمادگی مطلوب دور مانده و این یکی از دلایل مهم ناکامی تیم در مسابقات اخیر است.

برایتون اما در دیدار رفت با دو گل پیروز شده و در هفته‌‌های اخیر نیز دو نتیجه خوب کسب کرده است. آنها پیش از شکست 3 بر صفر سه‌شنبه‌شب برابر منچستریونایتد، آرسنال را برده بودند و با لسترسیتی هم به تساوی رسیدند.

نوریچ پس از این دیدار به‌ترتیب به مصاف واتفورد و وستهام خواهد رفت و پس از این سه مسابقه تقریبا تکلیف ماندن یا سقوط آنها مشخص خواهد شد. واتفورد هم فصل پرفراز و نشیبی را پشت‌سر گذاشته است. آنها پیش از شروعی ضعیف، توانستند با تغییر سرمربی و آمدن نایجل پیرسون روند بهتری در میانه‌‌های فصل پیدا کنند. اما وقفه مسابقات به‌دلیل کرونا دوباره تیم را در شرایط بدی قرار داده و حالا تنها یک امتیاز با سه تیم پایین جدول فاصله دارند. آنها ادامه فصل را با تساوی مقابل لسترسیتی آغاز کردند اما دو شکست برابر برنلی و ساوتهمپتون برای زرد و مشکی‌پوشان دردسرساز شد و حالا خطر سقوط را به‌خوبی حس می‌کنند. نخستین برد واتفورد پس از گذشت 16 هفته از لیگ برابر همین نوریچ حاصل شد.

وستهام هم مثل نوریچ سه دیدار سرنوشت‌ساز برابر تیم‌‌های درحال سقوط دارد و می‌تواند همچنان به ماندن در لیگ خوشبین باشد. آنها پس از مصاف با نوریچ باید به مصاف واتفورد و استون‌ویلا بروند. شاگردان دیوید مویس مثل سایر تیم‌‌های پایین جدول در هفته‌‌های اخیر نتایج خوبی کسب نکرده‌اند اما با توجه به بازیکنان خوبی که در اختیار دارند، می‌توانند به این روند خاتمه داده و خود را به میانه‌‌های جدول برسانند.

استون‌ویلا هم که در رتبه ماقبل پایانی قرار دارد، کار سختی در ادامه فصل خواهد داشت، چراکه هنوز دیدار‌های این تیم برابر لیورپول، منچستریونایتد، آرسنال و اورتون باقی مانده و در چنین شرایطی می‌توان آنها را یکی از مدعیان سقوط به چمپیونشیپ دانست مگر اینکه در هفته‌‌های باقی‌مانده بتوانند شگفتی رقم‌ زده و به لطف نتایج دیگر رقبا در لیگ بمانند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
عارفی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
ادیب_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
ادیب_2
دکتر نائبی_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کالازم_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر