تجهیزات هواوی تحریم نیست، ولی استفاده نکنید!
۱۰۱۳۰۱۰
۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
۳۸۷۱
پس از فراخوان آمریکا از کشور‌های هم‌پیمانش برای کنار گذاشتن شرکت هواوی از فناوی ۵G و برنامه توسعه آن، کشور‌های متعددی در سطوح مختلف هواوی را تحریم کرده و یا کنار گذاشته‌اند. در این حالت فرانسه سیاست یک بام و دو هوا را برای هواوی در نظر گرفته و دست به تصمیمی خاص زده است.

شهر سخت افزار: پس از فراخوان آمریکا از کشورهای هم‌پیمانش برای کنار گذاشتن شرکت هواوی از فناوی 5G و برنامه توسعه آن، کشورهای متعددی در سطوح مختلف هواوی را تحریم کرده و یا کنار گذاشته‌اند. در این حالت فرانسه سیاست یک بام و دو هوا را برای هواوی در نظر گرفته و دست به تصمیمی خاص زده است.

بنابر گزارشی که نشریه New York Post منتشر کرده دولت فرانسه به اپراتورهای داخلی کشور خود اعلام کرده است که منع قانونی برای استفاده از تجهیزات هواوی در توسعه خطوط مخابراتی 5G وجود ندارد ولی شرکت‌ها نباید از آن استفاده کنند!

آقای گوایلامه پوپارد، مسئول ارشد آژانس امنیت سایبری دولت فرانسه موسوم به ANNSI در مصاحبه با یک روزنامه فرانسوی مطلب اعلام نموده است که این کشور تصمیمی به تحریم هواوی و صنایع 5G آن به صورت کامل ندارد ولی از اپراتورهای فعال در کشور خواسته است تا از تجهیزات این شرکت در برنامه توسعه آینده فناوری‌های نسل پنجم مخابراتی خود استفاده نکنند.

تجهیزات هواوی تحریم نیست، ولی استفاده نکنید!

آقای پوپارد همچنین به این موضوع نیز اشاره کرده است که تصمیم فرانسه بر مسدودسازی سراسری فعالیت هواوی نیست و توصیه اخیر صرفاً برای اطمینان بیشتر و رعایت جانب احتیاط اعلام شده است:

برای آن دسته از شرکت‌هایی که در حال استفاده از تجهیزات هواوی هستند نیز ما مجوزهای فعالیت را برای مدت بین 3 تا 8 سال تمدید خواهیم کرد.

پیش از این برخی منابع خبری مانند رویترز نیز در گزارشاتی اعلام کرده بودند که فرانسه قصد همسو شدن کامل با سیاست‌های دولت آمریکا در محدودسازی هواوی را پیش نگرفته است ولی با آن مخالفت نیز نمی‌کند.

در واقع دولت آمریکا نتوانسته فرانسه را متقاعد کند که دزدی اطلاعات کاربران به واسطه تجهیزات هواوی امری مطلق و اثبات شده است و به همین دلیل فرانسه برای جلب رضایت هر دو سمت این دعوی، سیاست دوگانه‌ای را در پیش گرفته است.

در پایان این مصاحبه آقای پوپارد اعلام کرده که از هفته آینده اگر به درخواست اپراتوری برای استفاده از تجهیزات ساخت هواوی از سوی دولت و رگولاتوری پاسخی داده نشد، می‌توان آن را به منزله عدم موافقت در نظر گرفت.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1399/04/16
ماهم استفاده کنیم ومجهزبه فناوری ۵جی چینی بشویم!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج