کشف ۱۰ لاشه آهو از مخفیگاه شکارچی متخلف
۱۰۱۳۱۹۴
۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۲
۹۲۳۲ 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان انار گفت : یگان حفاظت محیط زیست این سازمان با همکاری پلیس اطلاعات امنیت نیروی انتظامی موفق به دستگیری شکارچی متخلف به همراه ۱۰ لاشه آهو شد.

ایرنا: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان انار گفت : یگان حفاظت محیط زیست این سازمان با همکاری پلیس اطلاعات امنیت نیروی انتظامی موفق به دستگیری شکارچی متخلف به همراه ۱۰ لاشه آهو شد.

احمد شجاعی روز دوشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها افزود: طی گشت زنی و کنترل مناطق آزاد ‌دشت انار (مناطق شمش و کازه) حدود ساعت ۱۸ دیروز یکشنبه ١۵ تیر ماه متوجه حضور شکارچی ای شدیم که با ترفند تعقیب و دواندن حیوان پس از خسته کردن آن اقدام به تلف کردن آهو کرده بود.

وی با بیان اینکه متخلف مذکور پس از حمل آهوی شکار شده به مخفیگاه خود که در نزدیکی مناطق مسکونی بود از فرصت استفاده کرده و از محل متواری شد که طی یک سری عملیات اطلاعاتی و شناسایی محل های متعدد مخفیگاه، دستگیر می شود.

کشف ۱۰ لاشه آهو از مخفیگاه شکارچی متخلف
شجاعی گفت: از مخفیگاه های این متخلف غیر از لاشه آهوی مذکور بقایای ۹ راس آهوی شکار شده دیگر، یک دستگاه موتور سیکلت، یک قبضه اسلحه گلوله زنی برنو غیرمجاز، یک قنداق اسلحه بدون متعلقات و تعداد دو عدد فشنگ گلوله زنی و دو عدد پوکه گلوله نیز کشف و ضبط شد.

وی خاطر نشان کرد: عمل این شکارچی طبق ماده ١١و١٢ قانون شکار و صید، جرم محسوب می شود که از ٩١ روز تا ۶ ماه حبس و تعرفه ضرر و زیان ناشی از تلف کردن هر آهو جنس نر ۲۵ میلیون تومان و جنسی ماده ۷۵ میلیون تومان حسب آخرین تعرفه شورای عالی حفاظت محیط در هیات دولت تصویب شده است که متخلف باید به حساب خزانه واریز کند.

شهرستان انار از لحاظ تقسیمات کشوری یکی از شهرستان‌های تابعه استان کرمان می‌باشد. این شهرستان از شمال و شمال غربی به استان یزد و از شرق و جنوب شرقی به شهرستان رفسنجان و از مغرب و جنوب غربی به شهرستان شهربابک محدود شده‌است

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:15
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1399/04/17
چرا این شکارچیان را شکار نمی کنید ...
Iran, Islamic Republic of
04:33 - 1399/04/18
متاسفم برای این فرهنگ
بی انصاف تو این وضعیت محیط زیست آخه...
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1399/04/18
بعد ميگيم گرگ حیوان خونخوار و درنده ای هست ، این جانور عجیب روی گرگ رو سفید کرده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج