میکروسکوپ ایرانی در مراکز پژوهشی داخل کشور
۱۰۱۳۳۶۸
۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
۲۷۳۶ 
بسیاری از مراکز پژوهشی کشور نظیر دانشگاه تهران، دانشگاه شهید چمران اهواز و مرکز ملی اقیانوس‌شناسی از جمله مراکزی هستند که از میکروسکوپ ایرانی استفاده می‌کنند.

باشگاه خبرنگاران: بسیاری از مراکز پژوهشی کشور نظیر دانشگاه تهران، دانشگاه شهید چمران اهواز و مرکز ملی اقیانوس‌شناسی از جمله مراکزی هستند که از میکروسکوپ ایرانی استفاده می‌کنند.

حسن توسلی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار کرد: سال گذشته برای خرید ۶ دستگاه میکروسکوپ سفارش دریافت کردیم که بخشی از این سفارش‌ها تحویل داده شده و بخشی نیز در حال آماده‌سازی است. در سال ۹۸ فروش نسبتا خوبی داشتیم.

مدیرعامل این شرکت ضمن تاکید بر کارنامه قابل قبول میکروسکوپ در ایرانی سال گذشته، از برنامه‌های این شرکت برای صادرات خبر داد و گفت: در ترکیه و انگلستان دفاتری برای معرفی این محصول ایجاد کرده‌ایم، اما در کل فرآیند فروش تجهیزات هایتک در اروپا و امریکا که بازار رقابتی دارند، کار دشواری بوده و نیازمند برندسازی است که این کار نیز زمان‌زبر بوده و نیازمند فعالیت‌های مستمر تبلیغاتی است. از نظر فنی مشکلی برای فروش این محصول در بازار‌های بین‌المللی نداریم و از نظر کیفیت این دستگاه در سطح تجهیزات مورد استفاده در جهان است. در کشور‌های همسایه نیز فعالیت‌هایی داشتیم، اواخر زمستان سال گذشته با یک مشتری عراقی رایزنی‌هایی آغاز شد، اما به دلیل شیوع کرونا نیمه‌کار ماند.

میکروسکوپ ایرانی در مراکز پژوهشی داخل کشور

توسلی توسعه را جزو جدایی‌ناپذیر از فرآیند فروش دانست و گفت: باید محصولات هر ساله تغییرات و بهبود‌هایی را تجربه کنند تا برای خریداران مطلوب باشند.

عضو هیئت علمی پژوهشکده لیزر و پلاسمای دانشگاه شهید بهشتی بیان کرد: تا کنون بیش از ۳۰۰ مقاله با استفاده ازت میکروسکوپ در مجلات معتبر به چاپ رسیده است، البته تعداد واقعی مقالات خیلی بیشتر است؛ چرا که برخی محققان که از این دستگاه استفاده کرده‌اند، در مقالات اسم دستگاه را قید نکرده‌اند و شناسایی این مقالات امکان پذیر نیست.

این فعال فناور گفت: آزادسازی قیمت‌گذاری محصولات دانش‌بنیان، گام موثری در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است و امیدوار یم این امر در آینده تحقق پیدا کند؛ چرا که محدودیت قیمت‌گذاری محصولات دانش‌بنیان موجب آسیب‌زدن به این کسب‌وکار‌ها می‌شود.

شرکت دانش‌بنیان تکسان در اردیبهشت سال ۱۳۹۳ و با هدف طراحی و تولید دستگاه‌های پیشرفته اپتیکی و طیف‌سنجی نوری تأسیس شد و در حال حاضر با کمک نیروی انسانی متخصص متشکل از اعضای هیئت‌علمی، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان تحصیلات تکمیلی موفق به ساخت تجهیزاتی نظیر طیف‌سنج نوری، رامان پورتابل شده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج