دریافت مالیات، براساس میزان درآمد و ثروت
۱۰۱۴۰۴۷
۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
۷۴۰۵ 
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تمام مالیاتی که ماهانه در کشور به‌طور مستقیم و غیرمستقیم جذب می‌شود ۱۲ تا ۱۳ هزار میلیارد تومان است.

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تمام مالیاتی که ماهانه در کشور به‌طور مستقیم و غیرمستقیم جذب می‌شود ۱۲ تا ۱۳ هزار میلیارد تومان است.

 امیدعلی پارسا اظهار داشت: انتظاری که از مجموع ارکان نظام می‌رود این است که در بحث مالیات همکاری کنند.

وی با بیان اینکه مجموعه هزینه‌های عمومی کشور و حقوق و مزایایی که دولت می‌دهد اعم از بازنشستگی، شاغل و مستمری ماهانه حدود 28 هزار میلیارد تومان است گفت: تمام مالیاتی که در کشور به‌طور مستقیم و غیرمستقیم جذب می‌شود 12 تا 13 هزار میلیارد تومان است.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با عنوان اینکه حدود 8 درصد درآمد مردم در اختیار حاکمیت قرار می‌گیرد که صرف هزینه‌های کشور می‌شود بیان کرد: در دنیا این عدد حدود 30 درصد است.

وی با اشاره به اینکه درآمد نفت هم کاهش پیدا کرده است و راهی جز درآمدهای مالیاتی نیست گفت: مردم باید هزینه‌های جاری اداره خودشان را به‌نسبت درآمد، ثروت و مصرف خودشان پرداخت کنند.

پارسا با تأکید به اینکه "مردم ما عدالت‌جو هستند و اگر ببینند در اخذ مالیات عدالت برقرار است همکاری می‌کنند" افزود: جرم فرار مالیاتی از بدترین جرایمی در دنیا است که گذشت ندارد و خیلی سختگیری می‌کنند اما در کشور ما این‌گونه نیست.

وی با ابراز اینکه یکی از مشکلات نظام مالیاتی کشور هوشمند نبودن آن است گفت: تمام تراکنش‌های بانکی مردم در دنیا برای شفافیت‌سازی اقتصادی در اختیار حاکمیت است.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با یادآوری اینکه "ما مجموع اطلاعات را در اختیار نداریم و این مسئله باعث فرار مالیاتی می‌شود" اضافه کرد: تمام فروشگاه‌های کشور از بزرگ و کوچک طی دو سال آینده باید به سازمان مالیاتی وصل شوند.

وی با اظهار اینکه "تمرکز ما بر 15 و 20 درصد افراد بالای جامعه بر اخذ مالیات است" ادامه داد: انتظار می‌رود استان‌ها نیز در وصول مالیات با ما همکاری کنند.

پارسا با اعلام اینکه "با سازمان برنامه و بودجه نیز هماهنگ کردیم و بودجه استان‌ها به وصولی مالیات آنها وصل می‌شود" گفت: اگر استان‌ها می‌خواهند اعتبارات عمرانی آنها افزایش پیدا کند باید در اخذ مالیات نیز وصولی داشته باشند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:28
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1399/04/19
این شخص خدمات دولت را در دنیا با ایران چرا مقایسه نمی کند چرا علیه ملت حرف می زند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
برنامه ریزی اخذ مالیات بدون خدمات به مردم بی نتیجه هست.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
ارائه خدمات و کنترل تورم هم با فرار مالیاتی بی نتیجه است
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1399/04/19
باید مالیاتکارگرانو کارمندان دولت ندف بشود
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1399/04/19
مردمو کشتید بابا ولمون کنید
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1399/04/19
فقط خودتون فرار مالیاتی دارید شما ایران راویران کردیدمابعدچهل سال آرزوی یک کوچه آسفالت راداریم از جنوب ایران که قلب ایران است
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1399/04/19
تمام دنیا مالیات میدن ؛ اما مسئولین تمام دنیا جواب میدن کجا خرج شده و خدمات هم به مردمشون میدن
شما فقط می گیرید
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1399/04/19
دهاتی شما نمی تونید مملکت داری کنید بعد مردم تاوانشو بدن برید صلح کنید
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1399/04/19
دریافت مالیات اصلا براساس درآمد نبوده ونیست فقط سلیقه ممیز مالیاتی و هرچه بیشتر بتوانند ازما تولید کنند گان بگیرند ولی دلالها و واسطه ها با در آمد کلان یک ریال مالیات نمی دهند همش دروغ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج