ببخشید، چه کسانی دایی را از فوتبال محو کردند؟
۱۰۱۴۸۴۶
۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۸
۷۵۶۴ 
چه دوستش داشته باشیم و چه نه، او از اساطیر فوتبال ماست، حواسمان نیست که او را حذف کرده‌اند، علی دایی را، ظاهرا در این ماجرا هم پای «آقازاده»ها در میان است.

روزنامه شرق: حضور «آقازاده»‌ها در فضای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و البته ورزشی ایران در سال‌های اخیر، موضوعی نبوده که بشود به‌سادگی از کنار آن عبور کرد. اگرچه نوع برخورد‌ها و بازتاب این پدیده تازه، متفاوت بوده، ولی غالبا یک وجه مشترک داشته‌اند که آن هم «تکذیب اولیه» است!

ببخشید، چه کسانی دایی را از فوتبال محو کردند؟

به هر رو، این پدیده که به‌نظر می‌رسید بیشتر باید در فضای سیاسی و اقتصادی تأثیرگذار باشد، آن‌قدر ریشه دوانیده که حالا چند وقتی هست وارد فضای ورزش هم شده و به طرق مختلف، سر از رشته‌های گوناگون درآورده است. اگرچه حضور آقازاده‌ها، با تأثیر متفاوت، در رشته‌های گوناگون ورزشی غالبا محل بحث بوده، ولی حضور آن‌ها یا دست‌کم «ادعای» حضور آن‌ها در فوتبال، در قیاس با سایر رشته‌های ورزشی سروصدای بیشتری داشته است.

همین حالا در عرصه باشگاهی اتفاقاتی رخ می‌دهد که بحث نفوذ آقازاده‌ها در برگزارکردن یا برگزارنکردن لیگ فوتبال را به میان می‌آورد؛ البته تأثیر این ادعا چندان هم‌ردیف تأثیری که ادعای علی دایی، سرمربی سابق تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس دارد، نیست.

علی دایی که از اردیبهشت ۱۳۹۸ از حضور در فضای فوتبال ایران منع شده، نزدیک به شش ماه است از نقش «آقازاده»‌ها در انتصاب‌ها و تصمیمات ورزشی حرف می‌زند. اگرچه او بعضا در این ماجرا، کد‌های شفافی هم به مخاطب داده، ولی عزمی جدی برای پیگیری ادعا‌های دایی در این زمینه وجود نداشته است.

دایی پیش‌تر و برای اولین بار به صورت جدی، بهمن سال گذشته از تأثیر آقازاده‌ها بر فوتبال خبر داد. با فاصله‌گرفتن از زمستان ۹۸ و رسیدن به تابستان ۹۹، او یک‌بار دیگر بحث حضور آقازاده‌ها در ورزش را پیش کشیده است؛ به این امید که شاید این بار عزمی جدی‌تر در برخورد با این پدیده به وجود بیاید.

اتفاق تازه‌تر، مربوط به حضور روز جمعه او در هشتمین نمایشگاه مکمل‌های رژیمی و غذایی است که در حاشیه همان نمایشگاه، گفت‌وگویی کوتاه انجام داده که فیلم یکی از جملاتش در یکی، دو روز گذشته زیاد در فضای مجازی دست به دست شده است. دایی در واکنش به بازگشتش به دنیای فوتبال می‌گوید: «تا زمانی که آقازاده‌ها در این مملکت تصمیم می‌گیرند، امکان بازگشت من و آدم‌هایی امثال من به فوتبال و ورزش وجود ندارد».

پیام دایی در عین آنکه اسیر کلی‌گویی است، پیامی شفاف و واضح هم در دلش دارد؛ آقازاده‌ها نمی‌خواهند علی دایی در فوتبال یا ورزش باشد!

جدایی دایی از فوتبال

اما آقازاده‌هایی که با حضور علی دایی و امثال او در فوتبال و ورزش مخالف‌اند، چه کسانی هستند؟ برای رسیدن به پاسخی نزدیک (نه قطعی)، بهتر است اتفاقاتی را که در یک سال و سه ماه اخیر برای علی دایی رخ داده و اظهاراتی را که او در این زمینه داشته است، بررسی کنیم.

دایی اردیبهشت سال پیش درپی اختلاف با مدیرعامل باشگاه سایپا از سمتش در این تیم برکنار می‌شود. آن روز‌ها او با اشاره به اینکه بازیکنان تیمش دستمزدشان را نگرفته‌اند، ولی قیمت پراید هر روز گران‌تر از قبل می‌شود، از مسئولان باشگاه گلایه کرد. طولی نکشید که همان انتقاد، بهانه‌ای دست مدیرعامل باشگاه سایپا داد تا عذر علی دایی را بخواهد.

دایی چند روز بعد از برکناری‌اش، کنفرانسی خبری ترتیب داد و اطلاعاتی را بازگو کرد که به نظر می‌رسد هنوز هم دلیل اصلی دوری او از دنیای فوتبال است. او در بخشی از آن کنفرانس خبری جنجالی گفت: «مصطفی مدبر (مدیرعامل سایپا) برای من وجود خارجی ندارد. او را از زمانی که رئیس حراست صداوسیما بود، به‌عنوان سردار غفور می‌شناسم. مصطفی مدبر از کجا آمد؟ مگر می‌شود با شناسنامه عوض‌کردن، گذشته طلایی‌ات را عوض کنی؟».

اشاره به «گذشته طلایی» مدبر، همان جرقه‌ای شد که شایعه دستور «منع کار» علی دایی در فوتبال را سر زبان انداخت؛ شایعه‌ای که البته با مرور زمان و عدم مربیگری او در لیگ برتر، به واقعیت تبدیل شد. دایی که همواره با پیشنهاد‌های زیادی برای مربیگری همراه می‌شد، بعد از قطع همکاری خود با سایپا، تا همین الان نتوانسته تیم جدیدی در لیگ داشته باشد.

کلنجاررفتن دایی و رسانه‌ها با شایعه منع فعالیت او در فوتبال ادامه داشت تا اینکه بالاخره بهمن ۱۳۹۸ از راه رسید و دراگان اسکوچیچ، به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ایران، بعد از رفتن مارک ویلموتس معرفی شد. هم‌زمان با این انتخاب، علی دایی با صراحت بیشتری درباره نقش آقازاده‌ها در تصمیمات فوتبالی حرف زد. بااین‌حال قبل از رسیدن به حرف‌های آن زمان علی دایی، ابتدا بهتر است به گزارشی که «مهر» یک روز قبل از مصاحبه دایی نوشت، رجوع شود. مهر در گزارشی درباره چگونگی انتخاب دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی از نقش یک آقازاده خبر داد: «پیگیری‌ها نشان می‌دهد این مربی را افرادی انتخاب کرده‌اند که پیش از این هم در جابه‌جایی او در تیم‌های مختلف نقش داشته‌اند.

ماجرا از آنجا جدی می‌شود که در یکی از روز‌های پایانی هفته گذشته، یک آقازاده ورزشی که پدرش رئیس سرشناسی بوده، به همراه مدیربرنامه‌های رسمی و یک شخص غیررسمی، در خانه‌ای در یکی از خیابان‌های شمال تهران میزبان دراگان اسکوچیچ بوده است و پس از جمع‌بندی نقطه‌نظرات همدیگر، برای معرفی او (به عنوان سرمربی تیم ملی) به تصمیم نهایی می‌رسند».

ببخشید، چه کسانی دایی را از فوتبال محو کردند؟

با همین چند خط کوتاه، راحت‌تر می‌شود حرف‌های علی دایی درباره نقش و نفوذ آقازاده‌ها در فوتبال را هضم کرد. او نه‌تن‌ها به نقش آقازاده‌ها در انتصاب اسکوچیچ، بلکه به نقش آقازاده‌ها در انتخاب ویلموتس و هزینه سرسام‌آوری که آن قرارداد روی دست فدراسیون فوتبال هم گذاشت، اشاره کرد و گفت: «متأسفانه در برخی از انتصاب‌ها، بعضی از آقازاده‌ها دخیل هستند.

درباره ویلموتس هم یک نفر باید ورود کند که مشخص شود ویلموتسی که آخرین قراردادش ٧۵٠ یا ٨۵٠ هزار یورو بوده است، چطور یکباره قرارداد دومیلیون‌و ٧۵٠ هزاریورویی برای یک سال منعقد می‌کند؟ این مربی با دستیارانش سه میلیون یورو در این وضعیت اقتصادی خرج روی دست فوتبال ایران گذاشت.

او به‌تازگی مبلغ شش میلیون یورو هم غرامت خواسته است. با این شرایط هیچ‌کس هم پاسخ‌گو نیست! این انتخاب‌ها را چه کسی انجام داده است؟ اگر تیم ملی نتیجه نگرفت، چه کسی پاسخ‌گو است؟ مردم باید بدانند چه فردی این انتخاب را انجام داده است. ما که می‌دانیم، مردم هم باید بدانند... مطمئنا این انتخاب خارج از فدراسیون فوتبال انجام شده است.

تا چند روز قبل از انتخاب سرمربی جدید، قرار بود مربی ایرانی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شود، اما یکباره آقای اسکوچیچ بعد از یک روز مذاکره انتخاب می‌شوند. اگر از تمام اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال بپرسید، متوجه خواهید شد که نظر هیچ‌یک از این عزیزان روی اسکوچیچ نبوده است. شما بروید و ببینید اسکوچیچ بعد از انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی، چه بازی‌ای را در لیگ از نزدیک تماشا کرده است؛ بعد می‌فهمید چه کسانی او را به تیم ملی آورده‌اند».

کد‌هایی که دایی برای انتخاب اسکوچیچ داد، تا حدودی روشن بود؛ اسکوچیچ بعد از انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی، به تماشای دیدار تیم‌های سایپا و پارس جنوبی رفت! دیداری که اتفاقا هیچ‌یک از بازیکنان ملی‌پوش در آن حضور نداشته‌اند. مدیرعامل سایپا همان مصطفی مدبر بود؛ مردی که علی دایی را از سایپا اخراج کرد و بعد علی دایی در کنفرانس خبری مشهورش اظهارنظراتی را که در بالا آمد، عنوان کرد.

آقازاده‌ای که دایی را نمی‌خواهد

اشاره به مصطفی مدبر در این زمینه، بخشی از کاری بود که علی دایی سعی در انجامش دارد؛ او البته به کد‌های دیگری هم اشاره می‌کند که پای وزارت ورزش را به میان می‌کشد؛ موضوعی که البته واکنش‌های زیادی هم درپی داشت. علی دایی بعد از رفتن مارک ویلموتس (قبل از اینکه نام قلعه‌نویی مطرح شود)، جدی‌ترین گزینه فدراسیون فوتبال برای نشستن روی نیمکت تیم ملی بود، ولی دو موضوع مانع از تحقق چنین امری شد؛ یکی همان شایعه دستور منع فعالیتش در فوتبال ایران و دیگری ردصلاحیتش از سوی وزارت ورزش!

این مورد دوم اتفاقا علی دایی را حسابی آشفته کرد؛ «وقتی صلاحیت فردی مثل من را حراست رد می‌کند و نمی‌خواهند من در تیم ملی باشم، دیگر نمی‌دانم چه بگویم؛ البته دلایل این ردصلاحیت را خودم می‌دانم. چند نفر از اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال با من صحبت کرده بودند، اما توافقی نکردیم؛ البته مخالف اصلی حضور من در تیم ملی، وزارت ورزش بود. نهاد‌هایی که باید صلاحیت من را تأیید کنند، نهاد‌های اطلاعاتی رسمی کشور هستند که از فدراسیون فوتبال می‌خواهم از این نهاد‌ها صلاحیت من را بگیرند. این مسائل دخیل نیست، بلکه مسائل پشت پرده وجود دارد».

مسائل پشت پرده، همان «کد»‌ی است که علی دایی در ارتباط با نقش آقازاده‌ها در فوتبال و مخالفت با حضورش در عرصه ورزش می‌دهد. او ۲۱ بهمن در صحبت‌هایی که خبر ورزشی منتشر کرد، در پاسخ به این پرسش که «علی‌نژاد، معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش، درباره صحبت‌های شما که گفته‌اید فدراسیون من را انتخاب کرد، اما وزارت ورزش مخالف بود، گفته هرکسی حق دارد دیدگاه خودش را بگوید، اما باید احترام یکدیگر را حفظ کنیم.

ببخشید، چه کسانی دایی را از فوتبال محو کردند؟

سرمربی را فدراسیون انتخاب کرده و این را تکذیب می‌کنم که وزارت با انتخاب او مخالفت کرده باشد»، پاسخی می‌دهد که اشاره مستقیم به «آقازاده» مدنظرش است؛ «به علی‌نژاد باید بگویم آن آقازاده‌ای را که در انتخابات مربیان تیم ملی دخیل است، هم من به خوبی می‌شناسم، هم شما بهتر او را می‌شناسید. کسانی را که درباره صلاحیت من صحبت می‌کنند، هم من می‌شناسم و هم شما. بگذارید احترام‌ها باقی بماند و اسراری که در دل ماست، برای همیشه در دل خودمان بماند. من و شما می‌دانیم که قرارداد اسکوچیچ در دفتر چه کسی و با حضور چه کسانی امضا شد».

اسراری که در دل دایی باقی مانده و آقازاده‌ای که معاون قهرمانی وزارت ورزش هم به خوبی او را می‌شناسد، شاید تنها یکی از ده‌ها آقازاده‌هایی باشد که نمی‌خواهند دایی یا امثال علی دایی در فوتبال فعالیت کنند، ولی موضوع مهم‌تر این است که آیا تأثیر این آقازاده‌ها همیشگی است؟ آن‌ها و نفوذشان پاک می‌شوند یا قرار است جایگزین شوند؟!

انتشار یافته: 37
در انتظار بررسی:7
Iran, Islamic Republic of
07:28 - 1399/04/22
وزارت ورزش از وقتی سلطانی فر اومد وززش و کلا نابود کرد ..لیاقت مربی هایی مثل کیروش و دایی و برانکو و ورزشکارانی مثل کیمیا علیزاده و مولایی و.از بهترین وارزشکاران شطرنج بگیر تا حتی ورزش معلولان که از ایران رفتند و ندارند
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
وزارت ورزش از وقتی سلطانی فر اومده شده وزارت پرسپولیس و حمایت تمام قد از پرسپولیس چه داخل زمین چه الز نظر لجستیکی و چه از نظر حمایت های .... کافیه پرسپولیس تو یک بازی تا دقیقه 80 نتیجه نگیره این حمایت ها خودش رو سریع نشون میده به شکل اخراج بازیکن حریف . پنالتی .وووووو
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
داداش شما گل به خودتون نزن نتیجه میگیری
پنالتی هاتو گل کن میری صدر جدول شما هم
اون سال اگه اون پنالتی و گل میکردی صدر رفته بودی همه چی خوب بود ؟؟؟
اگه با سایپا گل به خودت نمیزدی میبردی همه چیز عالی بود ؟؟
واااا بدین بابا
اب و جای دیگه باید بریزی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
این بابا مسعودتون خیلی با لیاقت و با جربزه ست. دمش گرم، عین ژاپنی ها می مونه. اینقدر روی تاکتیکش اصرار داره تا به هدفش برسه، به هیچ حرفی هم توجه نمیکنه. دمت گرم بابا مسعود لنگیا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
سرمربی کم تجربه میارید و هفته ها نتیجه نمیگیرید ، وزیر ورزش چه تقصیری داره !؟
Iran, Islamic Republic of
07:32 - 1399/04/22
مدیونید اگرفکر کنید پسر بابامسعوده.
Iran, Islamic Republic of
07:36 - 1399/04/22
درود به شرفت آقای دایی
مثل همیشه، مثل میدان بازی هنوز می جنگی
اما شما برترین ها مثل همیشه ترسو، مثل همیشه محتاط، مثل همیشه گزینشی عمل می کنی؟
از چی می ترسی؟ شما لااقل اسم این آقازاده رو برای مردم بگو
Iran, Islamic Republic of
07:39 - 1399/04/22
علی آقای دایی، شناسنامه فوتبال ایران، هیچ اشکالی ندارد بگذار فعلا بتابند ولی اینو بدان هیچ چراغی تا صبح روشن نمی ماند، تو و امثال شما در قلب این ملت بودید و هستید و خواهید ماند چون بهترین لحظه های زندگی جوانان این مرز و بوم با فوتبال و قدمهای شما شاد بود و تنها شماها بودید که لبخند بر لبان این مردم می نشاندید این آقازاده ها عمرشان باندازه مقام و منصب پدرانشان است و روزی تمام خواهد شد اما آیا شما و امثال بزرگان فوتبال این مملکت که الان در قید حیات نیستند از یاد و خاطره ها فراموش می شوید؟ همیشه آنان که در کنار مردم بودند تا ابد هم در یادها خواهند ماند و آنهایی که چسبیده اند به دستگاه‌های مختلف عمرشان عین عمر گل است و ما منتظر آن روز می مانیم تا شماها برگردید و به حق خود برسید. از وقتی فردوسی پور عزیز را از تلویزیون برکنار کردند و برنامه 90 را حذف و تعطیل کردند خیلی از مردم دیدن برنامه های ورزشی داخلی را کنار گذاشتند و این مهم هنوزم ادامه دارد تا او و امثال او دوباره برگردند به امید آن روزها.
Iran, Islamic Republic of
07:54 - 1399/04/22
ورزش.کشور.اقتصاد.سیاست همه و همه شده آقازاده بازی اینم شد نحوه اداره کشور.جمع کنید بابا
پاسخ ها
سید عبادی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
خوب چرا زودتر نگفتی چشم
Iran, Islamic Republic of
08:11 - 1399/04/22
چه کسی گفته آقازاده

آقازاده کسانی هستند که خصلت مردی و مردانگی دارند و بسیار شریف و نجیب هستند ، حالا حتی اگه انسان معمولی باشند
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1399/04/22
من استقلالی ام اما طرفدار حرف حساب و منطقی،
آقازاده های بی کفایت که نان رابطه را میخورند امروز آفت ورزش کشورند، آقازاده هایی که سبب تبعیض، حیف و میل بیت المال و ظلم به ورزشکاران و مردم اند،
آقای دایی با اون سابقه باید حاشیه نشین باشد و فرزند ناخلف وزیر همه کاره؟
حالمون از تبعیض بهم میخوره، نه دستگاه نظارتی است که برای اجرای عدالت اقدام کنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
سوزش کیسه کشان راببین !
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
جفتتون لنگی هستین، شعر نگو من اس اسی ام. فعلا مملکت دست لنگی جماعته، اون از اقتصاد و اینم از ورزش
Iran, Islamic Republic of
08:26 - 1399/04/22
یاشاسین...... علی دایی
دوست داریم..... شهریار
چرا فوتبال ایران چندین سال در جا میزنه.....
چرا تیم های آسیای خلیج فارس یا... غیره از ما چند تا چند تا گل می خوردند... حالا به ما شاخ شدن
چون فوتبال ایران کسی رو می خواد مثل .... علی دایی.... شک نکید شهریار ایران خیلی بیشتر از این ها
توانایی دارد...
تیم پرسپولیس رو ببیند... چند سال روی اوج هست ... چرا
استخون بندی این تیم روی علی دایی بسته بود....
مهدی طارمی رو کی میشناخت .... کی مهدی طارمی کرد.... علی دایی
پرسپولیس که حالا میبنید تلاش زیادی ..... علی دایی بود
علی آقا .... از شمال بگیر تا جنوب.... از آذر بایجان تا زاهدان ..
همه دوست دارن ..... شهریار
جای شما .... صندلی ریاست فیفا هست...نه.... اینجا
Iran, Islamic Republic of
08:55 - 1399/04/22
لعنت بر تمام انگل ها و عنتر زاده ها
پاسخ ها
کرمب
United States
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
درود برعلی دایی شناسنامه فوتبال ایران
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
درودبر علی دایی
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1399/04/22
اگر کسی هم تو این مملکت بدرد مردم بخوره رسیدگی کنه مانند علی دای تو زلزله کرمانشاه . شفاف کردن واقعیت فوتبال ..پاجه خوارهای طرفو از صحنه اجتماعی هذف میکنن و منافعشون در خطره ..ان شاالله خدا شماهارو نابود خواهد کرد وسلام
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1399/04/22
دنبال دلیل فرار مغزها و افزایش مهاجرت نباشین فقط یه دور این مقاله رو بخونین
United States
10:29 - 1399/04/22
در ایران چه تعداد مصطفی مدبر،و سردار غفور داریم که در اصل یکی هستند اما برای گرفتن مسئولیت و نشستن در سر سفره پول مردم نام عوض میکنند. حالا یکی از اینها را اقای دائی به لحاظ اینکه از قبل می شناخت هرچندبه ضررش شد لو داد، واقعا ادم از وجود ادمهای چند هویتی در محیط اطرافش می ترسد.
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1399/04/22
من نمیدونم چه کسی یا کسانی در فوتبال حکومت میکنن و اساسا آقایانی که در راس فوتبال هستن ، مهره هستن . ولی کاملا روشنه که دستور از جای دیگه میاد . لیست تیم ملی چندین ساله که یه جوره . یعنی هیچ بازیکنی احساس خطر نمیکنه . یعنی هر جور دلش خواست بازی میکنه و میبازه و هیچکس هم انتقاد نمیکنه . عزل و نصبهای تکراری . حمایت های آشکار از بعضی ها . و اتفاقات ناخوشایند دیگه که اینجا جاش نیست بیان کنم . همین چند هفته دیگه دوباره لیست تیم ملی درمیاد . خودتون دقت کنید و ببینید . فوتبال ما مملو است از جوانهای مستعد و زحمتکش و بی ادعا . اما همه نیمکت نشین های لژیونر میان و از ترس زخمی نشدن و مصدوم نشدن مثل عروسک باربی توی زمین قدم میزنن و تیم رو نابود میکنن و برمیگردن . هیچی به هیچی . دور باطل
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1399/04/22
دایی کی هست ؟؟؟؟؟؟لطفا بگید چقدر گنده است
پاسخ ها
007
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
برو پیشش تا بهت نشون بده چقدر گنده است
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1399/04/22
حیفه علی دایی که حروم بشه تو این فوتبال کثیف. علی دایی جایگاهش خیلی بالاتر ازین حرفاست
پاسخ ها
ک ح
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
دمت گرم علی دایی کسی که چشم دیدن اسطوره فوتبال ایران را نداره کور بشه واز حرص بترکه همه مردم شما را دوست دارند مخصوصا ترک زبانها ما همیشه شما را حمایت میکنیم انشااله یک روزی وزیر ورزش آینده ایران هستی ولیاقت شما بالاتر هم هست انشااله همیشه سالم وسلامت باشی ودست مردم را بگیری
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1399/04/22
....علی دایی مردم میشناسنش خیلی شرافتمنده .
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1399/04/22
خدا نابودشون کن هر کی به فوتبال و ورزش ایران صدمه میزنه
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1399/04/22
نه که احترام همه رو دارید مونده فقط شهریار ؟
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1399/04/22
درودررشهریارترک زبان فوتبال اسطوره مردمان مظلوم خطه غرب ایران کوردزبانان قهرمان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
درود هزار درود
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1399/04/22
اتفاقا نباید از کلمه آقازاده برای این افراد استفاده کرد کلمه زالو زاده مناسبترین کلمه برای این افراد است
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1399/04/22
من نمیدانم چرا وقتی حرف از وزیر و پسر استقلالیش میشه، لنگیا دردشون میگیره، مگه نمی گید وزیر استقلالیه؟ پس چرا وقتی کسی حرف حساب میزنه و وزیر نالایق رو مورد خطاب قرار میده شما لنگیا دردتون میگیره؟
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1399/04/22
سیاست و پول محوش کرد به همین راحتی!
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1399/04/22
این حس وخاشاک میروندبه زباله دان تاریخ ولی تومیمونی بعنوان افتخار دست نیافتنی تاریخ فوتبال .علی پروین شش سال خونه نشین شد.علی کریمی وازاین ملی کنارگذاشتندبازوبندوازش گرفتن.ولی این سه علی به مددمولا علی درقلب ملت هستند.
Iran, Islamic Republic of
22:29 - 1399/04/22
علی دایی قهرمان ملی من
سرانجام مثل همیشه سرافراز خواهی شد و انهایی که در حق تو ظلم میکنند به خاک سیاه خواهند نشست .انشاالله
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج