درخواست برای تعیین قیمت جدید نان
۱۰۱۵۶۱۲
۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵
۲۹۸۷ 
رییس اتحادیه نان سنتی گفت: برخی مسئولان معتقدند چون گندم گران نشده نان هم گران نمی شود؛ در حالیکه باید گفت آرد حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد هزینه تمام شده نان را تشکیل می دهد و آن ۷۵ درصد دیگر قیمت تمام شده مربوط به سایر هزینه های آب، برق، گاز و دستمزد کارگر است که هرسال نیز افزایش می یابد. یعنی اگر قرار باشد در تمام بخش ها افزایش قیمت رخ دهد، طبیعتا نان نیز نباید از این قاعده مستثنی باشد.

خبرگزاری ایسنا: رییس اتحادیه نان سنتی گفت: برخی مسئولان معتقدند چون گندم گران نشده نان هم گران نمی شود؛ در حالیکه باید گفت آرد حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد هزینه تمام شده نان را تشکیل می دهد و آن ۷۵ درصد دیگر قیمت تمام شده مربوط به سایر هزینه های آب، برق، گاز و دستمزد کارگر است که هرسال نیز افزایش می یابد. یعنی اگر قرار باشد در تمام بخش ها افزایش قیمت رخ دهد، طبیعتا نان نیز نباید از این قاعده مستثنی باشد.

بیژن نوروز مقدم در پاسخ به این سوال که آیا نان گران می شود، گفت: سال گذشته بعد از پنج سال که نرخ نان اعلام نشده بود و نانواها در تنگنا قرار گرفته بودند دولت با تشکیل جلسات متعدد به خواسته اتحادیه نان سنتی رسیدگی کرد. در حقیقت خواسته ما این بود که بعد از پنج سال و با توجه به افزایش هزینه ها یعنی آب، برق و گاز قیمت نان تقریبا دوبرابر شود اما در نهایت توافقی صورت گرفت و قیمتی نیز اعلام شد.

وی ادامه داد: در بخشنامه هم قید شد این نرخ اعلام شده تا زمانی که هزینه خرید گندم یا سایر هزینه های تولید افزایش نیافته ملاک عمل خواهد بود اما واقعیت این است که سایر هزینه های تولید از جمله کارگر، آب، برق، گاز ،بیمه و خمیرمایه هر سال افزایش می یابد.

رییس اتحادیه نان سنتی تصریح کرد: از مهرماه سال گذشته نرخ جدید اجرایی شد و از فروردین امسال با افزایش هزینه ها، نانوایان درخواست افزایش نرخ نان داشتند.

وی اضافه کرد: درخواست افزایش نرخ نان را به همه سازمان ها ارسال کردیم زیرا معتقدیم با توجه به افزایش هزینه ها و تورم، بسیاری از هزینه های نانوایان پاس نمی شود. از مسئولان هم درخواست کردیم که هرچه سریعتر فکری به حال این صنف کنند و اجازه دهند نانوایان مانند سایر اصناف بتوانند هزینه های خود را تامین کنند.

نوروز مقدم با بیان اینکه مسئولان معتقدند چون گندم گران نشده نان هم گران نمی شود، گفت: اگر قرار است در همه بخش ها افزایش قیمت رخ دهد، نان نیز از این قاعده مستثنی نبوده، زیرا نانوایی ها نیز تحت تاثیر این افزایش قیمت ها هستند و نانوایان نیز در همین شرایط زندگی می کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:52
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1399/04/24
یکی از عوامل گرونی و اتفاقا مهم ترین اونا همین روسای اتحادیه ها هستن . فرقی نمیکنه . نان ، مسکن ، خشکبار ، مرغ و گوشت و غیره . اصلا خود اینا خط میدن به فروشندگان . دولت رو هم کسی بحساب نمیاره چون واقعا بحساب نمیاد . از نهاد های نظارتی هم نمیترسن چون اساسا نهادهای نظارتی فقط در حد یه تابلو هستن . از فردا نون میشه ۵ هزارتومن . میگی نه ! ببین و تماشا کن
پاسخ ها
ر ی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
اشک و آه !!!
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1399/04/24
نان گران شد مردم نخرید و نخورید
پاسخ ها
مهدی ۵۵
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
کدام جنس نخریم ..لوبیا نخود لاستیک قطعات ماشین میوه خانه فرش موکت لباس کفش ماشین دارو ...درد بدبختی فلاکت کدام نخریم
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1399/04/24
خانواده ما شروع کردیم به تحریم اجناسی که گرون شدن
Iran, Islamic Republic of
04:58 - 1399/04/25
نون گناه داره بزارید گرون بشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج