فنایی: استراماچونی حرفه‌ای نبود و رفت
۱۰۱۶۰۶۷
۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
۱۷۲۴ 
پیشکسوت و مربی کنونی پرسپولیس به حواشی شکل گرفته علیه تیم و جنجال مربوط به حمایت برای قهرمانی سرخ‌ها پاسخ داد.

خبرورزشی: داود فنایی، گلر سابق پرسپولیس و مربی دروازه‌بانان کنونی این تیم با اشاره به شرایط این تیم برای کسب عنوان قهرمانی، جدایی علیرضا بیرانوند و البته بحث داغ این روز‌ها درباره صحبت‌های امیرحسین صادقی علیه قهرمانی و موفقیت‌های سرخ‌ها پاسخ داد.

خودمان را قهرمان بدانیم فوتبال تنبیه‌مان می‌کند

هنوز ۶ بازی دیگر داریم و اگر از الان بخواهیم خودمان را قهرمان بدانیم، فوتبال تنبیهمان می‌کند. برای بازی روز پنج شنبه آماده می‌شویم تا سه امتیاز را در خانه کسب کنیم و بعد برای بازی‌های بعدی آماده می‌شویم. موقعی که در پرسپولیس بازی می‌کردم ۴ قهرمانی لیگ و حذفی آوردم و دو سومی آسیا هم به دست آوردم که حس خوبی بود و امیدوارم در کسوت مربیگری هم این جام‌ها را کسب کنم.

واکنش به رفتار متناقض تعطیلی و ادامه لیگ

داوود فنایی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به موضوع رفتار متفاوت برخی مدیران و مربیان برای شروع لیگ پرداخت. بخشی که پیش از شروع دوباره لیگ با توجه به جایگاه تیم خود خواهان تعطیلی لیگ بودند و در ادامه با شروع مسابقات و به خطر افتادن جایگاه و سهمیه خواهان ادامه آن هستند: دوست ندارم درباره تیم‌ها و مربیان دیگر صحبت کنم، اما ببینید که وقتی کرونا شیوع پیدا کرد، اکثر کشور‌ها لیگ‌های‌شان را شروع کردند. خیلی‌ها مخالف این موضوع بودند و طومار جمع کردند، اما همان موقع هم گفتم که امیدوارم لیگ برگزار شود و در زمین همه چیز مشخص شود.

الان ته جدول را ببینید که چقدر شرایط سخت شد و تیم‌ها نزدیک یکدیگر شدند و تیم‌هایی که فکر می‌کردیم می‌افتند الان بالا آمدند مثل پیکان و سایپا و این رقابت در بالای جدول هم وجود دارد. الان شش بازی دیگر باقی مانده و جدول اینطور نمی‌ماند و به هر حال کسانی که دوست دارند لیگ تعطیل شود من تعجب می‌کنم؛ چون یا چیزی از ورزش نمی‌دانند یا وضع مالی‌شان خوب است. شما ببینید ۳ ماه لیگ تعطیل بود، بعد از آغاز مسابقات چقدر بازیکن مصدوم شد، حالا اگر تعطیلی بیشتر بود شرایط فوتبالیست‌ها بدتر و آسیب‌دیدگی بیشتر می‌شد.

مگر می‎‌شد لیگ را ۱۴۰۰ ادامه داد؟

ما الان در برج چهار سال جدید هستیم؛ لیگ سال آینده یعنی چی؟ ِ یعنی لیگ را تا سال ۱۴۰۰ تعطیل کنیم؟ امیدوارم مربیان سعی کنند درباره صحبت‌های‌شان بیشتر فکر کنند و اظهار نظر ورزشی بیشتر داشته باشند. ما الان در خطر هستیم، اما اگر پروتکل‌ها را رعایت کنیم، کمتر به این ویروس مبتلا می‌شویم. امیدوارم بقیه تیم‌ها هم پروتکل‌ها را رعایت کنند، چون این ۳ ساعتی که فوتبال هفتگی پخش می‌شود خیلی‌ها را پای تلویزیون می‌نشاند و همین باعث می‌شود که در خانه بمانند. همین الان چند بازیکن مصدوم شدند، اما اگر ۶-۷ ماه تعطیل باشد و تمرین نکنیم، چه اتفاقی رخ می‌دهد و چند نفر دیگر مصدوم می‌شوند؟

فوتبال ورزش گروهی است و باید تمرینات هوازی و بی‌هوازی انجام شود و فکر کنم با همین رعایت پروتکل بتوانیم لیگ را برگزار کنیم. ببینید الان لیگ قهرمانان آسیا هم برنامه خودش را داده که بازی‌ها برگزار شود، اگر لیگ تعطیل می‌شد چگونه ۴ تیم در آسیا حضور پیدا می‌کردند؟ من بعضی مواقع می‌بینم که پروتکل‌ها شو است، اما ما دیروز تست دادیم و خداراشکر هیچ کدام از اعضای تیم و بازیکنان مبتلا نبودند به جز آریا برزگر بازیکن جوان که ترددش اغلب با اتوبوس بود. الان در کارگردان و هنرپیشه‌ها خیلی می‌بینیم کرونا وجود دارد و لازم می‌بینیم که از مردم می‌خواهم بیشتر در خانه بمانند و بهداشت را بیشتر رعایت کنند و حتما ماسک بزنند.

اول بروند دیالوگ و شیوه حرف زدن در تلویزیون را یاد بگیرند

بخش مهم صحبت‌های داوود فنایی درباره اتهاماتی بود که امیرحسین صادقی علیه پرسپولیسی و قهرمانی‌های پرسپولیس مطرح کرد. او درباره ادعای مطرح شده برای قهرمانی پرسپولیس به کمک دولت و ... اینطور واکنش نشان داد: پرسپولیس تیمی بوده که همیشه بالای جدول بوده و جزو تیم‌هایی بوده که شانس اول قهرمانی را داشته. یک سری‌ها اول باید بروند دیالوگ و فن بیان یاد بگیرند و بعد صحبت کنند. خیلی‌ها راحت تهمت می‌زنند و می‌روند. واقعا مانده‌ام که کمیته اخلاق و افرادی که در راس فوتبال هستند، چرا با آن‍ها برخورد نمی‌کنند؟ البته من هرگز دوست نداشته ام که درباره این آدم‌ها صحبت کنم. وظیفه من این است که کاری که من سپرده‌اند را انجام دهم و دوست دارم تمرکزم روی کار خودم باشد.

هر کسی می‌خواهد صحبتی کند باید با دلیل و مدرک باشد و یک مقدار باید صحبت کردن و فن بیان یاد بگیرند. من متاسفم برای کسانی که این افراد را وارد رسانه ملی می‌کنند. شما بروید دیالوگ‌ها را ببینید، مورد تمسخر قرار گرفته‌اند؛ اگر فوتبالی هستیم باید بیاییم فوتبالی صحبت کنیم و بحث فنی انجام دهیم، اما این که بیاییم فالوور جمع کنیم و بین طرفداران عزیز شویم، چیز خوبی نیست و من دنبال چنین چیزی نیستم. در این نیم فصل کلی نقد به من وارد بود و من سعی کردم خودم را قوی‌تر کنم به جای این که در شبکه‌های اجتماعی صحبتی انجام دهم.

به جای حسادت به پرسپولیس، احترام بگذارید

شما وقتی در پرسپولیس هستید از نظر روحی-روانی خیلی وضعیت خوبی دارید، چون می‌بینید هواداران شما را دنبال می‌کنند و شما را حمایت می‌کنند و این برگ برنده پرسپولیس بوده است. من دوست دارم که این بازی‌ها در مقابل تماشاگران باشد، اما این بدشانسی ما بود که بازی‌ها بدون تماشاگر برگزار می‌شوند، ولی با این وجود انرژی آن‌ها همیشه وجود داشته است. من فکر می‌کنم نباید درباره آن مسائل صحبت کنیم و همه باید به احترام پرسپولیس کلاهشان را بردارند. الان بایرن مونیخ هم در آلمان همیشه و هر سال قهرمان بوده، اما کسی نمی‌گوید تیم حکومتی! حسادت در فوتبال ایران زیاد است، اما باید تیم‌های دیگر کار کنند و خودشان را به سطح پرسپولیس برسانند.

به جای بهانه جویی دنبال پاک کردن اشتباهات باشید

باید احترام بگذاریم و کار کنیم. همه تیم‌ها هزینه کرده‌اند و به هر حال این فوتبال است. یک روزی توپ می‌چرخد و نتایج به نفع یک تیم می‌شود و یک روز هم تیم دیگر. بازیکنان پرسپولیس بسیار کاری هستند و دل به کار می‌دهند و حس رقابت را دارند و قهرمان بودن در ذات خودشان و تیم پرسپولیس بوده. زمان ما بود، دهه ۶۰ بود و قبل از انقلاب هم وجود داشت. امیدوارم از این حرف‌ها بیاییم بیرون و برویم دنبال این که اشتباهاتمان را تصحیح کنیم تا یک رقابت سالم داشته باشیم.

پاسخ به فراری دادن استراماچونی برای قهرمانی پرسپولیس؛ استرا حرفه‌ای نبود!

مربی دروازه‌بانان پرسپولیس در بخش پایانی حرف‌هایش به این اتهام در خصوص اینکه استراماچونی با تصمیم وزارت از ایران رفت تا پرسپولیس بتواند قهرمان شود اینطور پاسخ داد: من واقعا متاسفم، شما پول مربی را نمی‌دهید و خب می‌رود. برانکو این تیم را قهرمان کرد پولش را ندادند، کالدرون تیم را صدرنشین کرد پول را ندادند، بشار، رادو و بقیه بچه‌ها مشکل مالی دارند. من اصلا درباره مسائل مالی صحبتی نمی‌کنم و مدیریت باید اظهار نظر کند، اما این حرف‌ها اصلا درست نیست. استراماچونی اگر مربی حرفه‌ای بود این اتفاق برایش رخ نمی‌داد و تیم صدرنشین را رها نمی‌کرد.

سال اولی که ما رفتیم مشهد اصلا پولی نبود و فقط پاداش‌هایی که مجتبی سرآسیایی از شهردار می‌گرفت، این تیم سرپا نگه داشته شد و آسیایی شدیم. بعضی وقت‌ها باید پای چیزی بایستیم، استراماچونی حرفه‌ای نبود و تیم را صدرنشین کرد و رفت. دیدیم که استقلال بازی‌اش را هم باخت و بازی قبلی را هم مساوی کرد و همه این حرف‌ها فرار رو به جلو است. می‌خواهند از زیر فشار در بروند و توپ را در زمین پرسپولیس بردارند. باید کلاه‌شان را به احترام پرسپولیس بردارند، پرسپولیس همیشه قهرمان بوده و این را در ژن خودش دارد و چهل میلیون هوادار دارد و این حرف‌ها را در مورد پرسپولیس زدن، یک حرف واهی است و دروغی بیش نیست.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 46
در انتظار بررسی:2
United States
11:06 - 1399/04/25
چقدرچرت وپرت می گه
حرفه ای یعنی اینکه قراردادطبق روال انجام بشه
ایتالیا لیگ اماتورداره لیگ ماحرفه ایه باتیم حکومتی
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1399/04/25
تو حرف نزن
پاسخ ها
hamid
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
مردک اگه برانکو موند چند سال اینقدر پول از هدایتی گرفت و اینقدر بازیکن بنجل آورد و دلالی کرد که لال شده بود . الان اون پولهاش رو از حلقومتون میکشه بیرون . استرا حرفه ای نبود چون دزدی بلد نبود
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1399/04/25
بابا حرفه ای ، بابا نامبر وان
لنگیا دوباره حس آدم بودن بهشون دست داد
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1399/04/25
لنگی لایی خور تو ببند...
پاسخ ها
عزت
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
همینه که فوتبال ایران هیچ وقت رنگ حرفه ای رو نمی بینه آخی تا وقتی ادم های دزد و فاسد مثل فنایی لایی خور و افشین خانم باشه همین میشه تازه اینا دارن درس حرفه ای گری رو یاد استرا میدن. خحالت اوره بخدااااا.اگه حرفه ای گری اینه که شما دارید مطمینم دوسال دیگه تخم دوزرده میکتید
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1399/04/25
جالبه این کیه دیگه؟
اینو از کجا پیدا کردید؟
هر حرفی رو زده بعد میگه البته من حرف نمیزنم، یکی نیس بگه پس داری شخم میزنی؟
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1399/04/25
بله اینکه وزارت ورزشت تیمو صدرنشین کنه تو پزش را بدی حرفه ایه.برو ایتالیا به کونته،ساری ،استراماچونی و خیلی های دیگه آموزش حرفه ای بودن بده
United States
11:23 - 1399/04/25
همه دنیا آماتورن شما حرفه ای
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1399/04/25
آقای فنایی بهتر رفتن استراماچونی را از وزیر پرسپولیسی بپرسی
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1399/04/25
بنویس حرفه ای . اگه بلد بودی بنویسی حرف بزن.
بیسواد
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1399/04/25
فنایی راست میگه.استراماچونی با اون همه سابقه حرفه ای نبود.مربیان و بازیکنان ما و اهالی فوتبال و مدیران ورزشی ما حرفه اند.
خدا شفات بده لنگی.
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1399/04/25
چه غلطی کرد. حرفه ای نبود.،
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1399/04/25
اخه اگه استرا بود که الان تو سوراخت بودی
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1399/04/25
آلزایمر؟یادتون رفته ده سال دنبال جام واستقلال می دویدید؟همیشه قهرمان خخخخخ صبر کنید ۱۴۰۰ به بعد میبینمتون
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1399/04/25
تو حرفه ای هستی تیم حکومتی
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1399/04/25
دقیقا راست میگه چون کالدرون خودش نرفت ....نخاستنش ضمن اینکه تیم پرسپولیس رو صدر جدول تحویل داد و دربی رو هم برد بنظرم باید منطقی صحبت کرد نه رنگی
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1399/04/25
خخخخ آدم میمونه چی بگه امان ازبی سواری
پاسخ ها
iliya
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
یکی نیست به این فنایی بگه چند سال قبل که استراماچونی سرمربی اینتر بود ، تو کجا بودی!!؟# لنگی _نباشیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۸
iliya
اون موقع فنایی رو درخت موز بوده
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1399/04/25
خخخخ آدم میمونه چی بگه امان ازبی سوادی
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1399/04/25
تیمی که اسطورش بشه امیرحسین صادقی طرفداراشم حرف حق رو قبول نمیکنن.
استرا بخاطر پیشنهاد بالاتر کشورهای همسایه رفت.
الان به فنایی هم میگن فوتبال بلد نیستی.
پاسخ ها
ممد
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
پلشت پس چرا نرفت کشورای همسایه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
فنایی که عددی نبود.بعدشم استرا پیشنهاد داشت تا الان بیکار نبود کار مسعود بود ترسید ستاره سوم رو استقلال بگیره بخدا
بدون نام
United Arab Emirates
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
استرا هنوز بدون تیمه...... برانکو رو داری میگی
بین شما ها طرفدارهای پیروزی یکیتون هم سر از فوتبال در نمیاره و فقط شور دارین
بدون نام
United Arab Emirates
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
ما با اسطورمون امیر حسین صادقی افتخار میکنیم
اسطوره های شما که خیلی داغونن
شیث و نصرتی و همین خلیل زاده
سوشا مکانی
بدون نام
United Arab Emirates
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
تو خودت هم بلد نیستی
تو بیسواد میخوای طرفداری فنایی بیسوادتر رو کنی
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1399/04/25
نه تو حرفه ای هستی لایی خور
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1399/04/25
تو در اندازه ای نیستی که بخوای راجب استراماچونی صحبت کنی جایی که اون مربیگری کرده تورو به عنوان توپ جمع کن هم قبول نمیکنن خوشتیپ
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1399/04/25
حرفه ای رو فقط لنگیا میدونن چیه،...نباشیم
پاسخ ها
محمدی شیراز
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
تیمی که پیشکسوتش صادقی باشد باید درش گل گرفت
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1399/04/25
اول دهنتو آب بکش بعد در مورد سرور صحبت کن
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1399/04/25
واقعا همینطوره.
استرا جایی بزرگ شد که فدراسیون فوتبالش بی قانونی نکروند.
باندبازی نکرون.
حق کشی نکردند.
وزیر کاملا حرفه ای عمل کرد.
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1399/04/25
تو یکی حرف نزن
نه که کالدرون حرفه ای بودو رفت...
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1399/04/25
بابا ... .بدردنخور تو حرفه ای هستی.. واقعا خنده دار بود حرفت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
توبیسوادی ک درمورداستراحرف میزنی .حرفها امیرحسین به کنارکل ملت وتیمهامیگن وزارت ورزش طرفدارلنگ ازچی حرف میزنی لنگی
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1399/04/25
تو کی باشی که در مورد استرا صحبت کنی؟ فنچوله تو برو قیافت رو شبیه آدمیزاد کنه.
United Arab Emirates
15:41 - 1399/04/25
برترینها سانسور نکن
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1399/04/25
لنگی جماعت نه منطق دارن نه فهم فوتبالی.اینا ازمکتب عبده هستن .
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1399/04/25
یکی باید این حرف بزنه که خودش حرفه ای عمل کرده باشه
نه مثل تو ویحیی پدیده پیچوندین اومدین لنگ
Iran, Islamic Republic of
18:20 - 1399/04/25
تو در سطحی نیستی که درباره استرا نظر بدی.گلابی
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1399/04/25
آسترا دلال بود و خوب دوشید و رفت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج