اجبار مدارس برای خرید لباس فرم اختیاری!
۱۰۱۶۱۴۳
۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
۴۷۵۷ 
خانواده‌ها از اجبار برخی مدارس برای تهیه لباس فرم ۳۰۰ هزار تومانی می‌گویند اما وزارت آموزش‌ و پرورش تأکید دارد: خرید لباس فرم دانش‌آموزان اجباری نیست!

خبرگزاری تسنیم: خانواده‌ها از اجبار برخی مدارس برای تهیه لباس فرم ۳۰۰ هزار تومانی می‌گویند اما وزارت آموزش‌ و پرورش تأکید دارد: خرید لباس فرم دانش‌آموزان اجباری نیست!

نورعلی عباسپور؛ مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که برخی مدارس خانواده‌ها را ملزم به خرید لباس فرم دانش‌آموزان به قیمت 300 هزار تومان کرده‌اند این درحالی است که وضعیت برگزاری کلاس‌های درس برای سال تحصیلی جدید آن هم به شیوه حضوری هنوز مشخص نیست، اظهار کرد: سال گذشته نیز اعلام کردیم تهیه لباس فرم مدارس به اختیار خود خانواده است و خانواده خودش انتخاب می‌کند که لباس فرم بخرد یا نه و هیچ اجباری در انتخاب نیست.

وی افزود: در آیین‌نامه اجرایی مدارس اشاره شده است، شورای مدارس در زمینه لباس فرم مدارس تصمیم‌گیرنده هستند در شورای مدرسه نماینده اولیا، معلمان، مدیر مدرسه و معاونان حضور دارند و تصمیم‌گیری درباره لباس فرم دانش‌آموزان برعهده آن شوراست؛ در عین حال چهارچوبی اعلام شده که لباس فرم باید به چه شکل باشد.

رئیس انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: با توجه به اینکه وضعیت برگزاری کلاس‌های درس در سال تحصیلی جدید مشخص نیست، هیچگونه اجباری مبنی بر اینکه خانواده‌ها باید لباس فرم بخرند وجود ندارد و اگر لباس سال گذشته دانش‌آموز مناسب است، می‌توانند آن را استفاده کنند؛ از سوی دیگر لباس فرم مدارس باید چارچوبی داشته باشد و دانش‌آموز نمی‌تواند با هر لباسی وارد مدرسه شود یعنی باید با ارزش‌های دینی و ملی هماهنگ باشد.

عباسپور گفت: اجباری نبودن تهیه لباس فرم مدارس، مشمول تمام مدارس دولتی و غیردولتی می‌شود.

وی درباره وضعیت قرارداد سرویس مدارس برای سال تحصیلی جدید عنوان کرد: بر مبنای وضعیت شرایط و سه سناریویی که برای آموزش دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است یعنی شرایط قرمز، زرد و سفید وضعیت سرویس مدارس مشخص می‌شود؛ در شرایط قرمز از سرویس مدارس استفاده نمی‌شود، در وضعیت زرد که دانش‌آموزان برخی روزها به مدرسه می‌روند براساس آن برای سرویس تصمیم‌گیری می‌شود و اگر شرایط سفید باشد قرارداد به‌صورت کامل بسته می‌شود،‌ کارگروه ماده 18 هر شهرستان در انعقاد قرارداد سرویس مدارس باید این سه سناریو را درنظر بگیرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1399/04/25
علم بهتر است یا ثروت.دانش اموز های عزیز برین دنبال پول. اگر خواستین بیاین مدرسه با گونی هم بیاید اشکال نداره
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
وزارت آموزش وپرورش شکر زیادی میخوره
هرسال میگه تو مدارس دولتی نباید شهریه بگیرند اما مدیران مجبورت میکنند شهریه بدی
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1399/04/25
چرا فقط حرف میزنین
هیچ عملی نمیکنن، اجباریه
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1399/04/25
مگه مدرسه غيرحضوري نيس پس لباس فرم چه صيغه ايي هست؟
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1399/04/25
این حرف رو به مدیران ... و ادارات ... بزنید
Iran, Islamic Republic of
18:52 - 1399/04/30
فساد می بارد..............................................................تقریبا اکثریت مدیران مدارس دولتی ایران متاسفانه میلیاردها تومان از پول شهریه دانش آموزان را بالا کشیده و می کشند و مرتبا حساب سازی می کنند و مسئولان آموزش و پرورش خود را به خواب زده اند و هیچ حسابرسی دقیق هم نمی شود .و هیچ نهادی هم تحقیق و تفحص نمی کند. مدیران مدارس کلاهبرداری می کنند و خانواده ها هم در جریان امور مالی مدارس نیستند. مدیران مدارس حاضر نیستند حتی یک درصد پول شهریه را خرج امور مستقیم آموزشی و پرورشی دانش آموزان کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج