کارزار توئیتری در عربستان علیه ولیعهد سابق
۱۰۱۸۰۹۹
۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۸
۲۱۳۷
گروهی از کاربران شبکه اجتماعی توئیتر در عربستان در اقدامی هماهنگ محمد بن نایف، ولیعهد سابق این کشور را به فساد مالی متهم کردند.

برترین‌ها: به نقل از رسانه فارسی زبان؛ گروهی از کاربران شبکه اجتماعی توئیتر در عربستان در اقدامی هماهنگ محمد بن نایف، ولیعهد سابق این کشور را به فساد مالی متهم کردند.

هزاران توئیتی که علیه ولیعهد سابق عربستان و یکی از نزدیکانش منتشر شده است به نظر می رسد بخشی از کارزاری وسیع تر برای زیر سوال بردن رقبای محمد بن سلمان، ولیعهد کنونی باشد.

این در حالی است که برخی از گزارش ها از احتمال تعقیب قضایی محمد بن نایف به اتهام فساد مالی حکایت دارد.

در توئیت هایی که انتشار آنها از روز جمعه آغاز شد از سعد بن جابری، مقام ارشد سابق در وزارت کشور عربستان نیز علاوه بر محمد بن نایف به عنوان یکی از عاملان فساد مالی یاد شده است.

کارزار توئیتری در عربستان علیه ولیعهد سابق

سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در سال ۲۰۱۷ میلادی محمد بن نایف را از مقام ولیعهدی کنار گذاشت و محمد بن سلمان، پسرش را به عنوان جانشین او معرفی کرد.

حملات توئیتری به ولیعهد سابق عربستان در حالی صورت می گیرد که پادشاه این کشور روز دوشنبه به دلیل «التهاب کیسه صفرا» در بیمارستان بستری شد.

محمد بن نایف که زمانی کنترل نیروهای امنیتی عربستان را در دست داشت با سازمان های اطلاعاتی غرب روابط نزدیکی دارد و همچنان در میان بخشی از هیات حاکمه عربستان محبوب است.

مقامات عربستان ماه مارس (اسفند فروردین) سال جاری محمد بن نایف را مدتی بازداشت کردند. دو تن از فرزندان سعد بن جابری نیز در آن زمان بازداشت شدند. این در حالی است که سعد بن جابری در کانادا ساکن شده است.

تحرکات کنونی علیه محمد بن نایف بخشی از تلاش ها برای تحکیم موقعیت محمد بن سلمان در میان خاندان آل سعود و حذف رقبای احتمالی او برای جانشینی پدرش در صورت درگذشت یا کناره گیری پادشاه ۸۴ ساله عربستان تفسیر شده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:15 - 1399/04/31
وقتی تسویه حساب سیاسی قراره شکل بگیره اول با انتشار فساد مالی ان فرد یا گروه فضا سازی رسانه ای انجام و افکار عمومی آماده میشه . بعدشم محاکمه و حذف .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج