راهکار‌های وزارت صنعت برای کنترل قیمت‌ها
۱۰۲۲۰۳۶
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
۸۷۶ 
سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر کنترل قیمت‌ها راهکارها و اقدامات این وزارتخانه را برای کنترل قیمت تشریح کرد.

خبرگزاری فارس: سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر کنترل قیمت‌ها راهکارها و اقدامات این وزارتخانه را برای کنترل قیمت تشریح کرد.

حسین مدرس خیابانی با تأکید بر اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر کنترل قیمت‌ها و برخورد با هرگونه گران‌فروشی و کمبود کالا در بازار گفت: وزارت صمت به شدت با هر گونه افزایش قیمت افسار گسیخته مقابله کرده و تمرکز اصلی خود را علاوه بر تامین به موقع مایحتاج مورد نیاز مردم، بر نظارت بر انبارها و مراکز نگهداری کالاها قرار داده است.

*هیچ گونه کمبود کالایی در بازار وجود ندارد

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه هیچگونه کمبود کالای اساسی و اقلام ضروری مورد نیاز مردم وجود ندارد و کالاهای اساسی به میزان مکفی تأمین شده است، افزود: بر این اساس، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، آن دسته از تغییرات قیمت مورد تقاضای بخش تولید کشور را که متأثر از شاخص‌های کلان اقتصادی بوده و به صورت منطقی رخ داده، مورد رسیدگی قرار خواهد داد؛ اما هیچ تولیدکننده‌ای بدون اخذ مجوز از این سازمان، حق تغییر قیمت را ندارد.

وی تأکید کرد: بر این اساس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با هر گونه افزایش قیمت بدون ضابطه به شدت برخورد خواهد کرد.

* مردم از مغازه‌هایی که برچسب قیمت ندارند، کالا خریداری نکنند

مدرس خیابانی ادامه داد: در این میان، از مردم نیز درخواست می‌شود تا کالاها و مایحتاج مورد نیاز خود را تنها از مغازه‌ها و فروشگاه‌هایی خریداری کنند که دارای برچسب قیمت باشند؛ ضمن اینکه به عنوان ناظران بر بازار، تفاوت بین قیمت‌هایی که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام می‌کند با بازار را نیز، از طریق سامانه 124 اطلاع بدهند.

وی ادامه داد: بر این اساس تمرکز اصلی بازرسی‌ها بر روی 100 قلم کالای اساسی و ضروری مورد نیاز و مرتبط با معیشت مردم است؛ ضمن اینکه طرح‌های ویژه نظارت بر بازار کالاهای اولویت‌دار نیز با هماهنگی سازمان‌های نظارتی همچون دادستانی، سازمان تعزیرات حکومتی و بازرسان اصناف در حال اجرا است؛ ضمن اینکه سامانه‌هایی نیز تدارک دیده شده است که کالاهای تولیدی و موجودی انبارها را ردیابی می‌کند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه سامانه جامع انبارها، موجودی کالا را به دقت رصد می‌کند، خاطرنشان کرد: این سامانه در هر کجا که انباشت کالا چه در محل‌های توزیع و انبارهای عمومی و چه در انبار کارخانجات وجود داشته باشد را رصد کرده و اگر صاحبان کالا، اعلام موجودی نکنند، با آن‌ها برخورد می‌کند.

* ساز و کارهای عرضه کالاها در بورس کالا اصلاح می‌شوند

وی اصلاح ساز و کارهای عرضه کالا در بورس را از جمله سیاست‌های مقابله با گران فروشی و برخی جریانات برهم زننده بازار دانست و گفت: برخی ساز و کارها در بورس کالا اصلاح شده تا مکانیزم عرضه و تقاضای مواد اولیه در بورس را دارای حساب و کتاب بیشتری نماید، بر این اساس این اصلاحات در حوزه عرضه و تقاضای محصولات پتروشیمی و نیز محصولات فولادی قابل پیگیری است؛ چراکه پاشنه آشیل بورس این است که عرضه فولاد و پتروشیمی در آن، اتصال قوی با مصرف‌کنندگان و تقاضای واقعی ندارد. بنابراین ساز و کارها باید به گونه‌ای تدارک دیده شود که تقاضای کاذب در بخش خریداران از بین برود و تقاضاهای موجود از طریق سامانه بهین‌یاب، مجدد مورد بررسی قرار گیرد تا تقاضای غیرواقعی را مدیریت نماید.

مدرس خیابانی ادامه داد: چنانچه تقاضای کاذب در بورس کالا پاسخ داده شود، آن گاه محصول خریداری شده در بازار آزاد عرضه می‌شود و قیمت را تا چند برابر افزایش می‌دهد؛ این در حالی است که در بخش عرضه نیز، باید عرضه محصولات به نحوی صورت گیرد که کارخانجات نیز بدون مواد اولیه باقی نمانند.

* دولت نسبت به افزایش قیمت کالاها بی‌تفاوت نیست

وی افزود: دولت به هیچ وجه نسبت به افزایش قیمت کالاها بی‌تفاوت نیست و حتما هم در عرضه و پاسخ گویی به تقاضای موجود برای صد قلم کالا نیز دقت لازم را به عمل خواهد آورد، ضمن اینکه بر روی انبارها و مراکز نگهداری کالا به شدت دقیق شده و با هر گونه تخلف برخورد می‌کند.

مدرس خیابانی راه‌اندازی سامانه بازرسی الکترونیکی و ارسال پرونده‎‌های تخلفات به سازمان‌های نظارتی را از جمله راهکارهای کنترل قیمت‌ها دانست و گفت: راه‌اندازی سامانه الکترونیکی بازرسی و ارسال پرونده‌ها در قالب آن، کمک بسیاری خواهد کرد تا با تخلفات در سریعترین زمان ممکن برخورد کرد، این در حالی است که سازمان تعزیرات حکومتی نیز پای کار بوده و با گشت‌های مشترکی که تعریف کرده است، تلاش نموده تا با تخلفات برخورد نماید.

سرپرست وزرات صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه باید با ایجاد عرضه و افزایش تولیدات داخلی، به تعادل بازار کمک کرد گفت: وفور کالا حتما کمک خواهد کرد تا گرانی‌های ناشی از کمبود کالا پیش نیاید؛ به همین دلیل باید به مردم اطمینان داد که هم اکنون هیچ گونه کمبودی در تامین کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز مردم وجود ندارد و این کالاها به میزان کافی برای تامین نیازهای مردم ظرف ماههای آینده، تامین شده و جای نگرانی نیست.

* کالاهای احتکار شده در انبارها به قیمت مصوب میان مردم توزیع می‌شود

مدرس خیابانی گفت: سازمان‌های صمت در استان‌ها مکلف هستند که آمارهای بازرسی و آمارهای تشکیل پرونده را نیز به صورت روزانه اعلام نمایند.

وی اظهار داشت: کالاهای کشف شده از انبارها با ابلاغیه دادستانی، به قیمت مصوب بین مردم توزیع خواهد ش

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:31
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1399/05/11
نه بابا بین مردم تقسیم میکنین، یا بین خودتون..... دروغگوها......!!!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
اول جلوی ماشینهای اشغالتونو که تولید میکنید با میلیاردها به ملت میچپونید بگیرید بعد بقیه
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1399/05/11
کالا ها به وفور یافت می شود
چون
مردم توان خریدشان را ندارن ،
دولت بی تدبیر و بی سواد
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1399/05/11
چرت نگو فقط میگه کالا هست بله هست با این همه گرانی مثل گوشت قبل کیلیویی 60 تومان بود مصرف خانواده در ما 2 کیلو بود الان شده دوبرابر به همان نصبت مصرف پایین امده ولی دام کم نشده گوسفند زیاد هم شده اکثریت هم منابع خدادای استفاده میکنن یعنی خوراک چندانی به گوسفند نمیدن چی باعث گرانیه عدم نظارت دولت و خیلی از کلا های دیگه فقط فقط عدم نظارت و قیمت گذاری بدون کارشناسانه دولت سکه مکه کلا اساسه یا دلار چرادولت جلوی خرید فروش این چیزها رو نمیگیره چه دست
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1399/05/11
شما را به خدا جلو این افسار گسیختگی بازار خودرو مسکن و غذا بگیرید مردم چه گناهی کردند واقعا حق این مردم با غیرت این هست،این مردمی که هر وقت گفتید سینه سپهر کردند جبهه رفتند جنگیدند برای حفظ و بقا این انقلاب واقعا تو رو این مردم باغیرت چطوری نگاه میکنید،اخه خدایی هست جزایی هست حساب کتابی هست،چون اگر بخواهید جلو این هرج و مرج بازار افسار گسیخته بگیرید میتونید،مردم هم کمک میکنند،باور کنید اگر اختیار تام به سپاه پاسداران میدادید کمتر از 72ساعت کنترل میکرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
دوست عزیز
اینها میخوان عزت وشرف مردم
رابگیرن
تاگداشون
دراختیارباشن
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1399/05/11
همه این حرفهایی که زدی دو قرون به در مردم نمیخوره،،، خودتون سرکار بزارین نه مردم بدبخت ساده لوح را جناب وزیر اینده.
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1399/05/11
سلام بازرس بفرستین شهر کهنوج.استان کرمان.ببینین چه خبره.شما فقط شعار میدین .دیگه نمیشه چیزی خرید هر مغازه قیمته خودشو داره.کدوم اداره جوابگوی مردمه
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1399/05/11
کلا وزارتخانه ها باید یک اسم داشته باشن . همگی بشن وزارت راهکار
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1399/05/11
دروغگو پس چرا ماشینها را گران کردی بخدا تلویزیون ندارم سوخت نمیتوانم بخرم
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1399/05/11
ماشین را کی گرون کرد ساینا ۶۰ تومنی شده ۱۰۰
-
07:23 - 1399/05/12
اقای محترم سیستم کامپیوتری پیاده کنید قیمت کل کالا ها به روز از خرید تا حمل و تا عمده و خرده فروشی در سیستم پیش چشم مردم باشه و از زد و بند پشت پرده جلو گیری بشه نمی توانید از دانشجوها کمک بگیرید یا از کش ورهای همسایه یاد بگیرید وساماندهی توزیع را برای همیشه حل کنید نمیتوانید ول کنید بروید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج