ایران در لیگ قهرمانان آسیا با پنج تیم!
۱۰۲۲۰۵۷
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
۱۲۲۸
با توجه به قوانین جدید لیگ قهرمانان آسیا، ممکن است ایران در فصل آینده این مسابقات با 5 تیم شرکت کند.

ورزش سه: طبق اعلام AFC فصل بعد (۲۰۲۱) لیگ قهرمانان آسیا با شرکت چهل تیم و در ده گروه که پنج گروه چهار تیمی در شرق و پنج گروه چهار تیمی در غرب قاره خواهند بود، برگزار خواهد شد.

بر اساس گزارشی که استاد الدوحه علاوه بر این برای نخستین بار ممکن است کشورهایی مثل ایران، قطر، عربستان، کره جنوبی و ژاپن که هر سال 4 نماینده در لیگ قهرمانان آسیا دارند، سهمیه خود را بتوانند به عدد 5 هم برسانند.

طبق اعلام AFC قهرمان لیگ قهرمانان آسیا حتی اگر در کشورش هم سهمیه نگیرد، در فصل بعد این رقابت‌ها شرکت خواهد کرد. این یعنی اگر سه شرط زیر به صورت همزمان به وقوع بپیوندد، یک کشور از جمله ایران ممکن است از این پس 5 تیم در لیگ قهرمانان داشته باشد.

- در لیگ قهرمانان آسیا چهار تیم داشته باشد
- قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان از آن کشور باشد
- آن تیم در جمع چهار تیم برتر کشور خود نباشد

با این شرایط در صورتیکه مدافع عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا در کشور خودش جزو چهار تیم سهمیه برای فصل بعد از قهرمانی اش نباشد، از مرحله سوم انتخابی وارد رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا خواهد شد و در عمل آن کشور با پنج تیم در مسابقات شرکت خواهد کرد (حداقل در مرحله حذفی).

به عنوان مثال اگر استقلال، سپاهان یا شهرخودرو این فصل نتوانند از لیگ برتر و جام حذفی سهمیه آسیایی را کسب کنند، اما در لیگ قهرمانان آسیا در فصل جاری به عنوان قهرمانی برسند، سهمیه ایران در فصل جدید این رقابت ها به عدد 5 خواهد رسید.

قهرمان AFC Cup هم در فصل بعد به لیگ قهرمانان آسیا ملحق خواهد شد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج