دولت روحانی، بدشانس‌ترین دولت پس از انقلاب
۱۰۲۲۳۱۱
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۴
۸۸۹ 
جهانبخش خانجانی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: با وجود بحران‌های کم‌سابقه سیاسی و طبیعی باید از دولت حسن روحانی برای اداره کشور قدردانی کرد. به‌قدرت‌رسیدن ترامپ در آمریکا و اعمال تحریم‌های خصمانه و بی‌سابقه علیه کشورمان، بدعهدی دولت‌های اروپایی، وقوع زلزله و سیل‌های کم‌سابقه و همه‌گیری ویروس کرونا که دست‌کم در صد سال اخیر بی‌سابقه بوده، گوشه‌ای از مشکلاتی است که روحانی در این مدت با آن مواجه بوده است.

ایرنا: جهانبخش خانجانی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: با وجود بحران‌های کم‌سابقه سیاسی و طبیعی باید از دولت حسن روحانی برای اداره کشور قدردانی کرد. به‌قدرت‌رسیدن ترامپ در آمریکا و اعمال تحریم‌های خصمانه و بی‌سابقه علیه کشورمان، بدعهدی دولت‌های اروپایی، وقوع زلزله و سیل‌های کم‌سابقه و همه‌گیری ویروس کرونا که دست‌کم در صد سال اخیر بی‌سابقه بوده، گوشه‌ای از مشکلاتی است که روحانی در این مدت با آن مواجه بوده است.

او با اشاره به چالش‌های متعدد پیش‌روی دولت فعلی، برجام را بزرگ‌ترین امتیاز روحانی برای حل مشکلات کشور توصیف کرد و افزود: اگرچه کلیت نظام در تصویب برجام نقش داشت، با این حال روحانی برای حفظ برجام باید ارتباط تنگاتنگی با ارکان حاکمیت برقرار و برجام را در درون کشور نهادینه می‌کرد؛ هرچند تحریم‌های بعد از برجام کشور را دچار مشکل کرد.

خانجانی ادعای فراجناحی‌بودن برخی مقام‌های سیاسی را فرصت‌طلبانه و نشانه توسعه‌نیافتگی جامعه سیاسی ایران عنوان کرد و گفت: این افراد مجاهدان روزهای سخت نیستند و در پی افزایش منافع خود هستند؛ این هم نوعی آفت در نظام سیاسی محسوب می‌شود.

این فعال سیاسی بر ضرورت حفظ پیوند میان دولت و عقبه اجتماعی خود تأکید کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های دولت اصلاحات این بود که مدیران بالا و میانی آن تا پایان کار از دولت حمایت کردند.
خانجانی با تأکید بر لزوم ارتباط دائمی قوای مجریه و مقننه با بدنه اجتماعی افزود: جامعه توسعه‌یافته نیازمند حوزه عمومی قوی است و این حوزه را احزاب، سندیکاها، روزنامه‌ها، بخش خصوصی و... تشکیل می‌دهند. وقتی همکاری بین این حوزه‌ها با بخش‌های اجتماعی دولت به وجود آید، می‌توان به توسعه امیدوار شد. در جامعه توسعه‌یافته، مردم پرسشگر، دولت پاسخ‌گو را به وجود می‌آورند.

عضو حزب کارگزاران با بیان اینکه اصولگرایان برای پیروزی احمدی‌نژاد در دور اول ریاست‌جمهوری خود از تمام داشته‌های فکری خود استفاده کردند، گفت: او پس از رسیدن به ریاست‌جمهوری پاسخ مناسبی به حامیانش نداد و بعدا هم با آنها دچار اختلاف شد. یکی از آفت‌های سال‌های اخیر این است که افراد وقتی به قدرت می‌رسند، پاسخ‌گوی حزب و جریان حامی خود نیستند و حزب هم هیچ بازخواستی از آنها نمی‌کند. خانجانی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان نباید برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ ناامید باشند، عنوان کرد: یک حزب باید مؤلفه‌های سیاسی را بشناسد. اگر بخواهیم جامعه را همراه کنیم و کمترین تنش و بیشترین فایده را ببریم، با سیاست مقابله نمی‌توانیم به اهداف خود برسیم. ما باید نقد را از خود شروع کنیم. زمانی اصلاح‌طلبان در دانشگاه امیرکبیر به علی‌اکبر ناطق‌نوری اجازه سخنرانی ندادند و بعدها تبعات این کار متوجه آنها شد.

سخنگوی پیشین وزارت کشور افزود: پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰، برای اصلاح‌طلبان دست‌یافتنی است چون مردم می‌خواهند زندگی‌شان بهبود یابد و از این بدتر نشود. اصلاح‌طلبان می‌توانند برای انتخابات ۱۴۰۰ نامزدهای زیادی معرفی کنند. در حزب کارگزاران افراد شایسته نامزدی ریاست‌جمهوری همانند اسحاق جهانگیری، محسن هاشمی، غلامحسین کرباسچی و حسین مرعشی و در حزب اتحاد ملت هم افرادی همچون محسن صفایی‌فراهانی و در میان اعتدالیون هم محمدباقر نوبخت وجود دارد.

خانجانی درباره نگنجاندن نام مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران در مجلس دهم، در لیست انتخاباتی حزب کارگزاران برای انتخابات دور یازدهم مجلس نیز گفت: کمیته‌ای در حزب مسئول بررسی پرونده نامزدها شده بود. این کمیته با توجه به فرصت کم، پرونده برخی شخصیت‌ها را بررسی نکرد و نام این افراد را در لیست قرار نداد؛ اگرچه این اقدام به سود حزب نبود. مثلا افشین علا عنصر فرهنگی فرهیخته‌ای بود که در این لیست گنجانده شد؛ هرچند علاقه‌مند بودم که محمدعلی وکیلی هم در لیست قرار گیرد اما تصمیم کمیته چیز دیگری بود و ما نقدها را علنی نکردیم.

او با اشاره به فراکسیون امید مجلس دهم با بیان اینکه این فراکسیون طبق سیاست‌های حزبی عمل نکرد، افزود: این فراکسیون به عنوان نماینده مردم، پیگیر سیاست‌های گروه و جریان حامی خود نبود. اگرچه برخی از آنها به وظایف خود خوب عمل کردند ولی بیشتر آنها دنبال مسائل محلی بودند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:21
Iran, Islamic Republic of
07:49 - 1399/05/12
بد شانس نه؛ ناکارامد
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
بی نظارتی این اقا ما رو به اینجا کشاند
Iran, Islamic Republic of
07:53 - 1399/05/12
نبابا این چ حرفیه بی عرضه ترین دولت بعد از انقلاب
Iran, Islamic Republic of
07:55 - 1399/05/12
بدشانس برای مردم ( چون طبق گفته این آقا با آمدن آقای روحانی انواع و اقسام بلا ها نازل شد ) و خوش شانس برای خودش و رفقا
United Arab Emirates
08:00 - 1399/05/12
اصلاح طلبان برای به دست آوردن وجه ی مردمی خود مقتدرانه از نیروهای ارزشی خود استفاده کنندواویزان دیگران نشوند هر چند تایید نشوند
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1399/05/12
بیشتر از بدشانس باید گفت ناکارآمد، بی تدبیر و بی عرضه
Iran, Islamic Republic of
08:06 - 1399/05/12
ربطی به بد شانسی وخوش سانسی نداره باید دلسوزانه تلاش می کرد .کسی که رئیس جمهور می شه باید با بکاری گیری نخبه ها برنامه ریزی کنه مملکت رو اباد کنه وقتی ادمای بی انرژی وارد دولت بشن بهتر از این نمی شه کشور داری کرد.
Iran, Islamic Republic of
08:15 - 1399/05/12
بدترین ریس جمهور دنیا همین روحانی بوده
United Arab Emirates
08:37 - 1399/05/12
تو مسئولی میگی (بدشانس) من شهروندم میگه بی عرضه
Iran, Islamic Republic of
08:45 - 1399/05/12
بدشانس ترین نه بی کفایت ترین و ناکارآمد ترین شانس بی معنی است.
Iran, Islamic Republic of
08:50 - 1399/05/12
آقای محترم رییس جمهور جلوی گرون شدن پیاز و گوچه و شیر رو بگیره کافیه.
Iran, Islamic Republic of
08:51 - 1399/05/12
چرانمیگی بیعرضه تررین اون که خوب شعار میداد وشماه حمایت کردید اینهم تورم ونزولیایی
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1399/05/12
اگر کار بلت نبود به مردم قول نمودند
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1399/05/12
ناتوانترین بی عرضه ترین و ناکارامد ترین دولت در دنیا
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1399/05/12
به تعبیر قرآن که میفرماید لم تقولون مالا تفعلون

چرا میگویید سخنی که به آن عمل نمیکنید.
ایشان خیلی وعده فرمودند بدون عمل
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1399/05/12
کاندیداهای ریاست جمهوری از دوران روحانی درس عبرت بگیرن و اعتماد به نفس کاذب و غرور بیجا را کنار بگذارند ومنم منم نکنن
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1399/05/12
با سلام
شما اصلاح طلبان خیلی پرروهستید.در طول دوران هاشمی و خاتمی و روحانی 24سال قوه مجریه در دستان شما بود و ثمره ای جز بی ارزش شدن پول ملی، بیکاری،گرانی، رواج اشرافی گری و حقوقهای نجومی، تعطیلی کارخانجات و بی توجهی به تولید ملی،عدم ازدواج جوانان بی خانمان شدن مردم ، بی توجهی به مسائل دینی و فرهنگی، ایجاد رانت برای خودتان و آقازاده هایتان،دست به دامان شدن به غربیها و دشمنان انقلاب و.. مشکل ذیگر حالا به جای اعتراف به ناتوانی وعذرخواهی چه می گویید
United Kingdom
10:11 - 1399/05/12
وملت ایران بدبخت ترین ملت در تاریخ این کشور
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1399/05/12
تو کشور ایران دولت تصمیم گیرنده نهایی نیست فقط برای شگستن کاسه وکوزهاروسرش به دردمیخوره مردم چشمشون میبینه اما دوست دارند خودشونا بزنند به کوچه علی چپ، نماینده ودولت واژه خنده دار در ایران
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1399/05/12
بدشانس نبود . بی کفایت بود . ناکارآمد بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج