۹۱درصد فرصت پیروزی در آرای الکترال برای بایدن
۱۰۲۲۷۴۴
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
۷۹۹
تارنمای اکونومیست در مدل ارزیابی خود پیش‌بینی کرده است فرصت پیروزی بایدن در آرای الکترال انتخابات، ۹۱ درصد است.

خبرگزاری ایرنا: تارنمای اکونومیست در مدل ارزیابی خود پیش‌بینی کرده است فرصت پیروزی بایدن در آرای الکترال انتخابات، ۹۱ درصد است.

این تارنما روز یکشنبه با انتشار مدلی از نتایج انتخابات آبان ماه ریاست جمهوری آمریکا نوشت در این مدل، بایدن به احتمال بسیار زیاد، ترامپ را در آرای الکترال کالج مغلوب خواهد کرد.

بر این اساس، فرصت بایدن برای پیروزی در آرای الکترال ۹ از ۱۰ است در حالیکه این شانس برای ترامپ، یک از ۱۰ برآورد شده است.

به این ترتیب پیش‌بینی شده است بایدن ۹۱ درصد در آرای الکترال به پیروزی برسد در حالیکه ترامپ تنها ۸ درصد شانس پیروزی دارد.

همچنین شانس برنده شدن بایدن در آرای کلی حدود ۱۹ از ۲۰ پیش‌بینی شده که این رقم برای ترامپ، یک از ۲۰ تعیین شده است. این به معنای آن است که بایدن ۹۹ درصد در آرای کلی در برابر یک درصد ترامپ فرصت پیروزی دارد.

این نظر سنجی پیش‌بینی کرده است بر اساس این مدل، بایدن بتواند از ۲۴۹ تا ۴۱۵ رای الکترال را از آن خود کند در حالیکه ترامپ شانس کسب ۱۲۳ تا ۲۸۹ رای الکترال کالج را خواهد داشت.

نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا برای پیروزی در رقابت‌ها به حداقل ۲۷۰ رای الکترال نیاز دارند.

مدل ما هر روز به روز رسانی می‌شود و نظرسنجی‌های ایالتی و ملی را با شاخص‌های اقتصادی برای پیش‌بینی طیفی از برون‌دادها، ترکیب می‌کند. نقطه میانی تخمینی از رای الکترال کالج برای هر حزب در روز انتخابات است.

بر این اساس، تعداد آرای بایدن در روز دوم ماه اوت (۱۲ مرداد ماه) ۳۴۷ رای در برابر ۱۹۱ رای ترامپ پیش بینی شده است که افزایش فاصله بایدن با ترامپ را نشان می‌دهد.

مدل ما با شبیه سازی ۲۰هزار روش برای انتخابات کار می‌کند، هر بار تفاوت سهم آراء نامزدها در خطای نظرسنجی، تغییر در مشارکت یا محیط سیاسی و تاثیرات مبارزات انتخاباتی را به خود اختصاص می‌دهد. میله‌های زیر احتمال‌های نتایج آرای الکترال را در انتخابات پیش‌بینی می‌کند.

در این مدل، شانس پیروزی بایدن ۹۱ درصد و فرصت پیروزی ترامپ ۸ درصد تخمین زده شده است.

مدل ما پیش‌بینی ملی را با نظرسنجی‌ها و عوامل سیاسی - اقتصادی در سطح ایالتی ترکیب می‌کند. ما در نظر می‌گیریم که ایالات خاص، رفتاری شبیه هم داشته باشند، به عنوان مثال، اگر دونالد ترامپ در مینه‌سوتا برنده شود، به احتمال ویسکانسین را هم خواهد برد.

در این مدل، ۲۵ ایالت و قلمرو به بایدن رای خواهند داد در حالیکه ترامپ در ۲۰ ایالت و قلمرو از احتمال بیشتری برای پیروزی برخوردار است و در ۴ ایالت هم پیروزی دو رقیب به یک میزان تعریف شده است.

این مدل نخست، میانگین نظرسنجی‌ها را به دست می‌آورد، اندازه آنها را بر اساس اندازه نمونه ارزیابی می‌کند و آنها را برای تمایل بیش از حد به حمایت از یک حزب اصلاح می‌کند. سپس این میانگین را با پیش‌بینی بر اساس داده‌های غیر نظرسنجی ترکیب می‌کند و هر روز سهام آرا را به آرامی با پیش‌بینی روز نهایی انتخابات، استخراج می‌کند.پ

در این مدل، بایدن در یک حرکت خطی بالای ۵۰ درصد نشان داده شده است در حالیکه فرصت ترامپ زیر این عدد است به گونه‌ای که در روز ۱۲ مرداد ماه، بایدن احتمال تصاحب ۵۴.۴ درصد آرا را دارد اما این رقم برای ترامپ ۴۵.۶ درصد است.

در نهایت هم برای روز رای‌گیری پیش شده است که بایدن ۵۴ درصد آرا را تصاحب خواهد کرد و ترامپ هم شانس کسب ۴۶ درصد آرا را دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:5
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1399/05/13
خنده دار ترین تحلیل عالم
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1399/05/13
انتخابات آمریکا بیشترتوزندگی ایرانیاتاثیرداره تاانتخابات ایران
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
واقعا حرف درست و زدی چه بدبختیم ما
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
انتخابات در امریکا بر روی تمام کشورهای دنیا تاثیر داره. ولیعهد عربستان براش مرگ و زندگی ه رژیم صهیونسیتی. هم اروپا کلا نیمه تعطیل شده ببین کی رأی میاره. برای چین هم خیلی مهمه. روسیه متهم شده دخالت کرده تا ترامپ پیروز بشه. و و و و
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1399/05/13
خودتونو آزار ندین
قطعا ترامپ رییس جمهوره
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
ان شاءالله که پرزیدنت ترامپ انتخاب میشه .امین.
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1399/05/13
ترامپ نابودشده انشاالله مردک
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1399/05/13
جوبایدن رییس جمهور شک نکنید
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1399/05/13
همه چیز داره به نفع بایدن پیش میره!!!
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1399/05/13
جو رییس بشه یا گندم فرقی بحال ما بدبخت بیچاره ها نمیکنه . ....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج