کاخ سفید: انتخابات را در روز مقرر برگزار می‌کنیم
۱۰۲۲۸۵۲
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
۸۲۷
کاخ سفید و ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با هدف پایان دادن به اعتراض‌ چهره‌های تاثیرگذار حزب دموکرات نسبت به طرح تعویق انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ اعلام کردند که این انتخابات به طور قطع روز ۳ نوامبر(۱۳ آبان) برگزار می‌شود.

خبرگزاری تسنیم: «مارک مدوز»، رئیس دفتر رئیس جمهوری آمریکا، گفت: «ایده ترامپ برای به تعویق افتادن موعد برگزاری انتخابات تحت تاثیر نگرانی فزاینده ایشان نسبت به تبعات اجرای طرح رای‌دهی از طریق پست مطرح شد وگرنه انتخابات ریاست جمهوری را که با پیروزی ترامپ همراه خواهد بود، روز سوم نوامبر برگزار می‌کنیم.»

در همین حال، «جیسون میلر»، مشاور ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ نیز به فاکس نیوز گفت که رئیس جمهوری ایالات متحده بر برگزاری انتخابات در روز سوم نوامبر تاکید کرده است.

با این حال میلر با دفاع از نگرانی رئیس جمهوری نسبت به تبعات اجرای طرح رای‌دهی از طریق پست تصریح کرد که این اقدام موجب تاخیر در اعلام نتایج انتخابات خواهد شد و بعید به نظر می‌رسد که تا پیش از ژانویه این کار شدنی باشد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده پنج روز پیش با انتشار توئیتی از احتمال به تعویق افتادن انتخابات سال 2020 میلادی ریاست جمهوری این کشور به دلیل بالا رفتن احتمال تقلب در روش رای‌دهی از طریق پست خبر داده بود.

هر چند منتقدان سیاسی ترامپ از حزب دموکرات، طرح ایده به تعویق افتادن انتخابات ریاست جهموری را از سوی او، تلاشی برای تحت تاثیر قرار دادن تبعات اجتماعی و اقتصادی شیوع ویروس کرونا ارزیابی کردند ولی برخی کارشناسان حقوقی فارغ از هرگونه بهره‌برداری سیاسی از این ایده، هشدار دادند که این اقدام می‌تواند موجب تضعیف اعتماد عمومی به کارکرد نهاد انتخابات شود.

روش رای‌دهی از طریق پست با هدف کاهش نگرانی‌های عمومی و مقابله با شیوع ویروس کرونا در ایام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ارائه شده است.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج