وعده الکاظمی به نوجوان مورد تعرض قرار گرفته
۱۰۲۲۹۳۴
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵
۳۰۴۵
نخست‌وزیر عراق امروز (دوشنبه) از تصمیم خود برای ارزیابی مجدد عملکرد نیروهای حافظ قانون خبر داد و وعده داد شخصا پرونده حادثه رفتار غیراخلاقی را دنبال کرده و به اتمام برساند.

ایسنا: نخست‌وزیر عراق امروز (دوشنبه) از تصمیم خود برای ارزیابی مجدد عملکرد نیروهای حافظ قانون خبر داد و وعده داد شخصا پرونده حادثه رفتار غیراخلاقی را دنبال کرده و به اتمام برساند.

به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق در بیانیه‌ای بعد از دیدار با الحدث حامد سعید در پی آزادی‌اش گفت: شهروند حدث حامد سعید هدف یک تجاوز غیراخلاقی قرار گرفت و ما در پی آن به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح دستور دادیم کمیته‌ تحقیقاتی فوری تشکیل شده و اسامی متجاوزان از بین منتسبان نیروهای امنیتی حافظ قانون را تعیین کند. لذا قراردادهای آن‌ها فسخ و به دستگاه قضا ارجاع داده شدند.

وعده الکاظمی به نوجوان مورد تعرض قرار گرفته

الکاظمی تاکید کرد، برای آنچه روی داده متاسف و ناراحت است و فرهنگ تداوم تجاوز به شهروندان از سوی برخی از سوءاستفاده‌گران از موقعیت‌شان امری است که باید با قاطعیت خاتمه یابد.

نخست وزیر عراق گفت: آنچه روی داد تصویری از تعدی به عزت یک شهروند است ما طی سال‌های گذشته برای عزت جنگیدیم و همچنان نیز برای منع تکرار لگدمال کردن عزت مبارزه خواهیم کرد.

نخست وزیر عراق تاکید کرد: تجاوز به شهروند نباید این گونه تعبیر شود که گویی رویکرد کلی نیروهای امنیتی است. نیروهای قهرمان ما فداکاری‌هایی داشته و همچنان هم دارند و برای عراق می‌جنگند اما کسانی هستند که از وجود خود در داخل نیروهای امنیتی برای اهداف تجاوز استفاده می‌کنند که با مجازات و پیگرد قانونی مواجهه خواهند شد.

الکاظمی اشاره کرد فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق درصدد ارزیابی عملکرد نیروهای حافظ قانون است (این نیروها در زمان عادل عبدالمهدی تشکیل شدند) زیرا اصل تشکیل آن حمایت از مردم بود، نه اهانت به آنها.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تاکید کرد که دستور داده کمپین فرهنگ‌سازی اصول حقوق بشر در داخل وزارت کشور و سیستم‌های آن و منتسبان این وزارتخانه اجرایی شود. او همچنین دستور داده به الحدث حامد سعید کمک شود و حمایت قانونی لازم از او به عمل آید. الکاظمی همچنین وعده داد شخصا پرونده او را تکمیل کرده و این عنصر تجاوزگر را به قدرتی در جهت خدمت به همه تبدیل کند.

الکاظمی از رئیس شورای قضا نیز به دلیل حل مشکلات حقوقی مربوط به مساله آزادی الحدث حامد سعید به قید وثیقه تشکر کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:6
United States
21:50 - 1399/05/13
خدایا تمام دنیا داره پیشرفت میکنه
ما داریم به سمت عقب میدویم !!!
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1399/05/13
باید این فرد از خدا بیخبر را اعدام کنند
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1399/05/13
اول چرا چهره بنده خدا رو نشون دادن دومش بماند
United Kingdom
08:05 - 1399/05/14
چقدر خوبه اگه اون دانش‌آموزانی که در گذشته مورد اذیت و آزار قرار گرفته بودند رو هم به نخست‌وزیر عراق معرفی کنند، شاید ایشان مسببین مربوطه را به محاکمه بکشند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج