محرز: خطر گسترش کرونا در ماه محرم زیاد است
۱۰۲۴۶۹۴
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶
۱۶۸۶
عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: باید از طریق رسانه ها به مردم هشدار داد که خطر انتشار و گسترش کرونا در مراسم ماه محرم زیاد است و بهتر است تا جای ممکن در خانه بمانند و عزاداری کنند، باید برگزاری مراسم پر جمعیت در حسینیه ها و تکیه ها، دادن نذری و صف های مردم برای گرفتن نذری امسال تعطیل شود.

خبرگزاری ایرنا: عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: باید از طریق رسانه ها به مردم هشدار داد که خطر انتشار و گسترش کرونا در مراسم ماه محرم زیاد است و بهتر است تا جای ممکن در خانه بمانند و عزاداری کنند، باید برگزاری مراسم پر جمعیت در حسینیه ها و تکیه ها، دادن نذری و صف های مردم برای گرفتن نذری امسال تعطیل شود.

محرز: خطر گسترش کرونا در ماه محرم زیاد است

مینو محرز: 

* از حدود دو ماه پیش هم چون پروتکل های بهداشتی بعد از بازگشایی ها به صورت مناسب رعایت نشده، با توجه به افزایش قدرت انتقال و سرایت ویروس کرونا، تعداد بسیار زیادتری از مردم در کشور به این ویروس مبتلا شده اند و با ادامه همین روند تعداد بیشتری مبتلا می شوند.

* بعد از پیک جدید کرونا که از حدود دو ماه پیش شروع شده در اکثر استانها و به خصوص تهران با تعداد بسیار زیاد مبتلا به کووید۱۹ مواجه هستیم به طوری که اکثر بیمارستانها پر شده اند و حتی بیمارستانهای معین هم پر شده اند.

*  گرچه ممکن است درصد و میزان مرگ آوری ویروس کرونا بیشتر نشده باشد اما وقتی تعداد بیشتری مبتلا و بستری می شود، تعداد فوتی ها و جان باختگان کرونا نیز به همان نسبت بیشتر می شود.

* (درباره برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم): قرار است وزارت بهداشت پروتکل هایی را برای برگزاری مراسم ماه محرم ابلاغ کند اما فکر نمی کنم ابلاغ این پروتکل ها بتواند جلوی انتشار و گسترش کرونا را بگیرد.

* با ماسک نمی شود جلوی انتشار کرونا را در مراسم ماه محرم گرفت، زیرا عزاداران در این مراسم اشک می ریزند و عرق می کنند و ماسک خیس می شود، ماسک که خیس شود دیگر به درد نمی خورد. مراسم عزاداری ماه محرم یک تجمع معمولی نیست و امکان ندارد بشود در این مراسم فاصله گذاری اجتماعی را برقرار کرد.

* باید از طریق رسانه ها به مردم هشدار داد که خطر انتشار و گسترش کرونا در مراسم ماه محرم زیاد است و بهتر است تا جای ممکن در خانه بمانند و عزاداری کنند، باید برگزاری مراسم پر جمعیت در حسینیه ها و تکیه ها، دادن نذری و صف های مردم برای گرفتن نذری امسال تعطیل شود.

*  غذای نذری دادن ثواب زیادی دارد اما بهتر است، این غذا را بین کسانی که واقعا نیازمند هستند و در خانه افرادی که گرسنه هستند، توزیع شود، نه اینکه مردم جلوی در خانه افرادی که نذری می دهند تجمع کنند. اگر می خواهیم خودمان و عزیزانمان در برابر بیماری کرونا آسیب نبینیم چاره ای نداریم جز اینکه برخی عادات گذشته را امسال کنار بگذاریم و تغییر بدهیم.

* (درباره روند افزایش مبتلایان به کرونا): روندی که در جامعه شاهد هستیم این است که هنوز تعداد قابل توجهی از مردم ماسک نمی زنند، رستوران ها و اماکن عمومی همه باز هستند، در واقع ما در مقابله با اپیدمی کرونا شل گرفته ایم و در عوض ویروس قوی تر و واگیرتر شده است، بنابراین با این شرایط پاییز بسیار بدی در پیش خواهیم داشت.

* در همه دنیا حتی جاهایی که بازگشایی ها انجام شده دو جا هنوز باز نشده است یکی رستورانها و دیگری ورزشگاههاست، چون افراد بدون ماسک برای مدت نسبتا طولانی در کنار هم هستند و به خصوص با توجه به جهش ویروس کرونا، فعالیت این مراکز خیلی خطرناک است و به افزایش بیماری دامن می زند.

* در این اماکن یک نفر ناقل بی علامت باشد حتی با حرف زدن هم می تواند دیگران را مبتلا کند و لازم نیست حتی کسی عطسه یا سرفه کند که دیگران مبتلا شوند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:10
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1399/05/19
بهتر نگو بذار بگیرن میخندیم وقتی گوش نمیدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
خیلی ها هم گوش می‌کنند.
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1399/05/19
.ولی آمار کم میشه مدوینید فکر کنید دستکاری می کنند
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1399/05/19
خب پس چرا این رستورانها وفست فودها روتعطیل نمیکنن بخاطرمنافع صاحبانشون مردم بایدتلفات بدهند همین آشپزو کارگرها قطعا ناقل هستند
پاسخ ها
قاسم
Netherlands
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
بعد میشه بگی تعطیل بشه این کارگر بدبخت باید چه غلطی بکنه؟ خرجی زن و بچشو تو میدی؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1399/05/19
خخخخخخ کرونا دوست دارند
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1399/05/19
دکترهای عزیز چکار دارین بزار انجام‌بدن بهشت حااا حلا ها جا داره اونطرف مهاجرت کنند
Iran, Islamic Republic of
17:46 - 1399/05/19
زیاد حرف میزنی. هر روز ی فتوا میدی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج