وکیل آمریکایی ها، ممنوع الخروج شد
۱۰۲۵۴
۱۱ مهر ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۴
۲۰۶۹ 
قوه قضائیه:
امروز رسما اعلام شد مسعود شفیعی، وکیل سه تبعه آمریکایی متهم به جاسوسی، حق خروج از کشور را ندارد.
امروز رسما اعلام شد مسعود شفیعی، وکیل سه تبعه آمریکایی متهم به جاسوسی، حق خروج از کشور را ندارد.

 قوه قضائیه تایید می کند مسعود شفیعی، وکیلی که دفاع از سارا شورد، شین بائر و جاش فتال سه تبعه آمریکا را بر عهده داشته، حق ندارد از کشور خارج شود.

هنوز دلیل این ممنوعیت اعلام نشده، با این وجود شفیعی هفته گذشته در گفتگو با خبرآنلاین تاکید کرده بود از ابتدا اعتقاد داشته موکلانش بی گناهند و باید از آنان دفاع می کرده است.

موکلان وی، شین بائر و جاش فتال، به همراه سارا شورد سال 88 در مرزهای غربی کشور به دلیل ورود غیر قانونی به ایران بازداشت شدند و پس از آن، در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران به اتهام ورود غیر قانونی به کشور و جاسوسی، محاکمه شدند.

حکم اولیه دادگاه جاش و شین، هر یک 8 سال زندان به دلیل جاسوسی برای ایالات متحده آمریکا بود، ولی پیش از این دو، سارا شورد با تودیع وثیقه 500 میلیون تومانی از بازداشت آزاد شده بود که هنوز پرونده اتهامی وی در مرحله تحقیق قرار دارد. با این وجود دو مرد یاد شده نیز ابتدای مهرماه جاری با تبدیل قرار بازداشت موقت به وثیقه در شعبه دادگاه تجدید نظر، با سپردن وثیقه یک میلیارد تومانی پس از 26 ماه از زندان اوین آزاد و به کشور عمان پرواز کردند.

این دو پس از رسیدن به ایالات متحده آمریکا، با ترتیب دادن کنفرانس مطبوعاتی، مطالبی را علیه ایران بیان کردند که با واکنش سخنگوی قوه قضائیه روبرو شد. غلامحسین محسنی اژه ای در نشست خبری هفته گذشته خود با اشاره به اینکه "از آمریکائیان بیش از این انتظار نمی رود" گفت: "این که احتمال می دهیم افرادی پس از آزادی، مطالبی را بر ضد کشور به زبان بیاورند، نمی تواند دلیل بازداشت باشد."

با این همه، امروز دفتر محسنی اژه ای تایید کرده مسعود شفیعی وکیل این آمریکایی ها، بازداشت نیست ولی ممنوع الخروج است.

پیش از این، رسانه های خارج از کشور، از جمله خبرگزاری فرانسه، گفته بودند صبح روز گذشته، شفیعی به مدت چند ساعت بازداشت و تعدادی از وسایل همراه وی در فرودگاه تهران، ضبط شده بود. هر چند این خبرگزاری اعلام کرده بود وسایل وی، پس از ساعتی به او برگردانده شد.
این موضوع، دستمایه اخبار متناقض فراوانی شد که در روزهای گذشته، برخی از رسانه های داخل و خارج را تحت تاثیر قرار داد. شفیعیقصد خروج از کشور و سفر به آمریکا را داشته که اکنون رسما ممنوع الخروج شده است.

 دفتر سخنگوی قوه قضاییه ارایه توضیحات در مورد علت ممنوع‌الخروجی نامبرده را به بعد موکول کرده است.

منبع: خبرانلاین

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج