رمزگشایی از یک انتخاب جو بایدن
۱۰۲۶۲۹۱
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
۱۱۸۴
"ژاکوب هیلبرون*" سردبیر "پایگاه خبری نشنال اینترست" در مقاله‌ای برای این پایگاه خبری، به رمزگشایی از دلایل انتخاب "کامالا هریس" از سوی "جو بایدن" به سمت معاون خود در جریان تلاش هایش جهت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پرداخته است.

فرارو: "ژاکوب هیلبرون*" سردبیر "پایگاه خبری نشنال اینترست" در مقاله‌ای برای این پایگاه خبری، به رمزگشایی از دلایل انتخاب "کامالا هریس" از سوی "جو بایدن" به سمت معاون خود در جریان تلاش هایش جهت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پرداخته است.

وی در این رابطه می‌نویسد: «تصمیم اخیر جو بایدن مبنی بر انتخاب "کامالا هریس" به عنوان معاون خود را بایستی اقدامی شجاعانه و خاص دانست. بایدن با این عمل خود، به نوعی به کارزار انتخاباتی اش، مقداری آدرنالین تزریق کرد. درست است که جو بایدن در شرایط کنونی با ۱۰ امتیاز بیشتر، بالاتر از دونالد ترامپ در نظرسنجی‌های ملی قرار دارد با این حال، کارزار انتخاباتی او تاکنون، ویژگی خاص و منحصر به فردی را نداشت.

شاید با انتخاب کامالا هریس، بسیاری از چیز‌ها در کارزار انتخاباتی وی، تغییر کنند. بایستی اذعان کرد که جو بایدن در انتخاب معاون خود، بسیار هوشمندانه عمل کرد. وی با انتخاب کامالا هریس، نوعی حس مصنوعیِ "تعلیق" را به وجود آورد که تاکنون عمدتا دونالد ترامپ، استاد این مساله بوده است. این موضوع به خودی خود، تا چند روز بایدن و کارزار انتخاباتی وی را در صدر اخبار قرار خواهد داد و توجهات زیادی را به سمت آن‌ها جلب خواهد کرد».

به گزارش فرارو، کامالا هریس که در سال ۱۹۶۴ متولد شده، انرژی و توان زیادی را به کارزار انتخاباتی جو بایدن تزریق خواهد کرد. کاملا هریس را باید یک مبارز جدی در جبهه دموکرات‌ها دانست که حتی دونالد ترامپ نیز نسبت به اظهارات و موضع گیری وی در جریان انتخابات درون حزبی دموکرات ها، واکنش نشان داد و آن‌ها را تحسین برانگیز توصیف کرده بود.

آمدن کامالا هریس به کارزار انتخاباتی جو بایدن، آن شور و حرارتی که دموکرات ها، جهت ضربه زدن به ترامپ نیاز دارند، به کارزار انتخاباتیشان تزریق خواهد کرد. کامالا هریس به عنوان یک سیاستمدار مترقی در میان دموکرات‌ها که از سابقه خدمت در دستگاه قضایی آمریکا به عنوان دادستان نیز برخوردار است، نظر بسیاری از رای دهندگان، مخصوصا جامعه زنان را به خود جلب خواهد کرد و چالشی جدی را برای ترامپ و کمپین انتخاباتی او ایجاد خواهد کرد.

کامالا هریس به عنوان یک سناتور، از مدت‌ها قبل در چشم افکار عمومی بوده (مورد توجه آن‌ها بوده) و کمتر کسی را می‌توان در جامعه آمریکا یافت که به موقعیت وی حتی نزدیک باشد. به عنوان مثال، "کارن باس" (سیاستمدار زن سیاهپوست در آمریکا) در نوع خود یک کابوس تمام عیار سیاسی است.

"سوزان رایس" از هیچگونه جایگاه و بنیان سیاسی برخوردار نیست. "وال دمینگز" (سیاستمدار زن سیاه پوست در آمریکا) از تجربه سیاسی کافی برخوردار نیست. "استیسی آبرامز" و "الیزابت وارن" نیز هر دو در زمره سیاستمداران زنِ فتنه انگیزی قرار دارند که در عرصه سیاسی، اعتماد چندانی به آن‌ها نیست. به طور کلی می‌توان گفت که جو بایدن در انتخاب کامالا هریس به نوعی، نسخه سیاسی سوگند پزشکی بقراط را اجرایی کرد: هیچ آسیب و دردی را ایجاد نکنید.

ترامپ بدون تردید، حملات زیادی را متوجه کامالا هریس خواهد کرد. با این حال، نباید فراموش کرد که یکی از کارویژه‌های هریس، ضربه گیری از جو بایدن است. هر چه ترامپ بیشتر به کامالا هریس حمله کند، کمتر به آن هدفی که باید حمله کند، تهاجم خواهد کرد.

"جو بایدن" با انتخاب کامالا هریس به عنوان معاون خود نشان داد که می‌خواهد به معنای واقعی کلمه، یک رئیس جمهور تحول خواه باشد. کامالا هریس می‌تواند به خوبی و به طرق مختلف، بایدن و کارزار انتخاباتی او را تحت الشعاع قرار دهد. به نظر می‌رسد وی در این زمینه عملکرد خوبی داشته باشد.

اگر بایدن فردی که از اعتبار کمتری برخوردار بود را انتخاب می‌کرد، امکان داشت که سیگنالِ ضعف قدرتمندی را برای افکار عمومی و رقبای خود ارسال کند. با این حال، بایدن با انتخاب کامالا هریس نشان داد که می‌خواهد بگوید که آینده حزب دموکرات، با آمدن فردی پرانرژی و جنگجو بسیار روشن است. امری که می‌تواند تاثیرات بسیار مثبتی را بر روند حکمروایی در آمریکا داشته باشد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج