نظر آیت‌الله نوری همدانی درباره نذورات ماه محرم
۱۰۲۶۷۱۴
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۹
۱۰۸۳
آیت الله نوری همدانی در پاسخ به استفتائی در خصوص نحوه انجام نذورات ماه محرم با توجه به شیوع بیماری کرونا اعلام کرد: اگر یقین داشته باشید انجام نذر در شیوع بیماری مؤثر است می‌توانید نذر خود را به تأخیر بیاندازید.

خبرگزاری فارس : آیت الله نوری همدانی در پاسخ به استفتائی در خصوص نحوه انجام نذورات ماه محرم با توجه به شیوع بیماری کرونا اعلام کرد: اگر یقین داشته باشید انجام نذر در شیوع بیماری مؤثر است می‌توانید نذر خود را به تأخیر بیاندازید.

متن استفتا مطرح شده محضر آیت الله نوری همدانی به این شرح است:

محضرمبارک مرجع عالیقدرحضرت آیت اللّه العظمی نوری همدانی دامت برکاته

با آرزوی صحت و سلامتی برای حضرت مستطاب عالی

با توجه به بیماری کرونا و شیوع آن از طرق مختلف در جامعه و از طرفی هم ایام عزاداری ماه محرم و انجام نذورات که متدینین هر ساله انجام می دهند، استدعا دارد نظرمبارک را پیرامون اجراء نذورات با شرایط پیش آمده بفرمایید.

پاسخ این مرجع تقلید به شرح زیر است:

سلام علیکم

اگر نذر محدود به زمان خاص نیست می‌توان به تأخیر انداخت و اگر صیغه نذر خوانده و محدودیت زمانی هم دارد مثلاَ نذر کرده در روز عاشورا این نذر اجراء گردد و تمام شرایط هم فراهم است باید نذر اجراءگردد و قابل تغییر نیست ولو به شکل محدود و با رعایت مسائل بهداشتی صورت گیرد.

اما در صورتی که شرایط فراهم نباشد اجراء نذر به تأخیرخواهد افتاد تا در اولین زمان ممکن که شرائط فراهم شد نذر را اجراء می‌کند و اگر آن طوری که مرقوم داشته اید یقین داشته باشد انجام نذر در شیوع بیماری مؤثر است می‌تواند نذر خود را به تأخیر اندازد.

نظر آیت‌الله نوری همدانی درباره نذورات ماه محرم

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1399/05/25
بنظر من شماره بدهید پولش را به حساب دولت بریزند مقبول می افتد .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج