نسل رویایی بارسا چگونه به اینجا رسید؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
ریزخور_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۲۷۱۰۵
۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۲
۷۸۸
«شرم‌آور»،‌ «تحقیر تاریخی»، «پایان»، «قتل‌عامی که هرگز فراموش نخواهد شد»، «تاج و تختی که فرو ریخت»، «آغاز تغییرات بعد از تحقیر فراموش‌نشدنی»، «افتضاح بزرگ»‌... اینها بخشی از عناوین رسانه‌های ورزشی اسپانیا و جهان در واکنش به شکست تاریخی و غیرقابل باور هشت بر دو بارسلونا مقابل بایرن‌ مونیخ در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپاست.

شهروند: «شرم‌آور»،‌ «تحقیر تاریخی»، «پایان»، «قتل‌عامی که هرگز فراموش نخواهد شد»، «تاج و تختی که فرو ریخت»، «آغاز تغییرات بعد از تحقیر فراموش‌نشدنی»، «افتضاح بزرگ»‌... اینها بخشی از عناوین رسانه‌های ورزشی اسپانیا و جهان در واکنش به شکست تاریخی و غیرقابل باور هشت بر دو بارسلونا مقابل بایرن‌ مونیخ در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپاست.

تیمی که زمانی در اوج عزت و اقتدار دنیای فوتبال را تحت سیطره خود داشت و از همه لحاظ با لیونل مسی و سایر بزرگانش بهترین بود و جام‌‌ و رکوردهای مختلف را یکی پس از دیگری تصاحب می‌کرد،‌ حالا به حضیض ذلت رسیده و روزگارش به شکلی سپری می‌شود که رسانه‌ها چنین عناوین تندی برایش جلوی خود منتشر کرده‌‌اند. اما چه شد که بارسای محبوب و بزرگ این‌چنین از عرش به فرش رسید؟ ریشه این مسائل را در اتفاقات مدیریتی باشگاه باید دنبال کرد. مدیریتی که عامل تنش و اختلافات اساسی در داخل باشگاه و تیم هم در فصل اخیر شد و عملا کاتالان‌ها را نابود کرد.

استعفا یا اخراج جوزپ ماریو بارتومئو، رئیس باشگاه بارسلونا خواسته اصلی تمام هواداران این باشگاه بزرگ در سرتاسر جهان به‌ویژه شهر بارسلون است. این مدیر البته طبق ادعای رسانه‌ها هنوز در برابر انجام این کار مقاومت می‌کند و در نظر دارد تا دوره ریاست خود را به پایان برساند و به این ترتیب انتخابات ریاست باشگاه در ‌سال ٢٠٢١ برگزار خواهد شد.

البته او درنظر دارد که کیکه ستین، سرمربی و اریک آبیدال مدیر ورزشی باشگاه‌ را که اختلافات اساسی با رختکن تیم دارد، در قدم اول برکنار کند. در هرحال بارسا درشرایطی در کانون توجه تمام رسانه‌های جهان قرار گرفته و تحولاتش به صورت لحظه‌ای دنبال می‌شود که مدیران باشگاه اعلام کرده‌اند به ‌زودی تصمیم مهمی اتخاذ خواهد شد و جلسه سرنوشت‌ساز هیأت‌مدیره ناکارآمد باشگاه هم به ‌زودی برگزار می‌شود.

حالا شاید برای بسیاری از هواداران بارسلونا این سوال به وجود آمده باشد که چرا در تمام کشورهای دنیا هواداران این تیم بزرگ بر این باور هستند که بارتومئو عامل اصلی ناکامی‌‌های بزرگ بارسلوناست. سیاست‌های اشتباه مدیریتی اولین فاجعه را در بارسلونا زمانی رقم زد که بارتومئو نتوانست جلوی رفتن نیمار به پاری‌سن‌ژرمن را با قرارداد ٢٢٠‌میلیون یورویی بگیرد. اما فهرست بلندبالای خریدهای حیرت‌انگیز و بی‌نتیجه او برای بارسلونا که رکورهای نقل و انتقالاتی را جا‌به‌جا کرد، هنوز هم برای بسیاری قابل باور نیست.

خرید کوتینیو با ١٤٥میلیون یورو به‌علاوه آپشن‌هایی که قیمت او را گزاف‌تر می‌کرد، اولین فاجعه بود؛ چون این بازیکن در نیوکمپ موفق نبود و به بایرن ‌مونیخ قرض داده شد و در همین بازی دوشب قبل در ١٥دقیقه‌ای که در زمین بود، دو گل زد و یک پاس گل داد و بارسا حاضر است او را با ٤٠ تا ٥٠‌میلیون یورو بفروشد. دیگر خرید فاجعه بارتومئو برای بارسلونا دمبله ١٣٠‌میلیون یورویی بود که همیشه مصدوم است و هیچ درخشش خاصی هم در ترکیب تیم نداشته است. امسال هم که بارتومئو با ١٢٠‌میلیون یورو گریزمان را به باشگاه آورد و این بازیکن سالی سیاه را پشت‌سر گذاشت و نتوانست ستاره باشد و تا همین حالا هم حتی پست اصلی خود در تیم را نمی‌داند. حسابش را بکنید، این نفرات جایگزین نام‌هایی چون ژاوی،‌ نیمار، اینیستا و... در این تیم بزرگ شده‌اند. فراموش نکنید که بیش از ٩٠‌درصد خریدهای بارسا در این سال‌ها ضعیف بوده است.

سن ستاره‌هایی مثل بوسکتس، پیکه، سوارز بالا رفته است. دیگر هیچ خبری از هماهنگی تیمی در تمام سطوح در بارسا نیست و جو رختکن هم همیشه متشنج بوده است. بسیاری از بازیکنان مثل سرجیو روبرتو،‌ نلسون سمدو،‌ آبیدال، لنگله، در حد و اندازه‌های فلسفه و نام بزرگ بارسلونا نیستند. لاماسیا کارخانه بازیکن‌سازی بارسا هم مدت‌هاست که به خاطر همین سیاست‌های اشتباهی مدیریت دیگر کمک زیادی به تیم نکرده است.

اگر زمانی بازیکنانی مثل مسی، ‌ژاوی،‌ اینیستا،‌ پیکه و... در این مدرسه رشد کردند و به تیم اصلی اضافه شدند، تا تاریخ‌ساز باشند،‌ حالا با این تیم مدیریتی بارسلونا تنها یاد گرفته درآمدهای خود را با ارقامی باورنکردنی در بازار نقل و انتقالات برای جذب بازیکنانی که در تیم جواب نمی‌دهند، از بین ببرد و باشگاه از مسیر اصول حرفه‌ای‌گری فاصله‌ای چشمگیر گرفته است. به‌ هرحال از نظر کارشناسان سیاست‌های بارتومئو برای انتخاب اعضای کادر فنی و سرمربی هم در سال‌های اخیر با مشکلات زیادی روبه‌رو بوده است.

اختلافات شدید رختکن بارسلونا با تیم مدیریتی هم در ماه‌های اخیر سروصدای زیادی به راه انداخته است. مسی چندبار به نمایندگی از بازیکنان علیه اریک آبیدال، معاون ورزشی باشگاه و مدیران مطالبی انتقادی و تند مطرح کرده و مذاکرات برای تمدید قرارداد خود را هم متوقف کرده است. حالا هم بعد از فاجعه لیسبون و تحقیر بزرگ آن هم بعد از دو دوره حذف تلخ از نیمه نهایی مقبل رم و لیورپول، آینده مسی و بسیاری دیگر از بازیکنان بارسا هم نامعلوم است.

رسانه‌ها خبر داده‌اند که اگر بارتومئو بماند یا رختکن تیم دچار تغییرات اساسی نشود، آن‌وقت مسی دیگر از بارسا جدا خواهد شد و جهان فوتبال را با شوک روبه‌رو می‌کند؛ چون او بیشتر از این نمی‌تواند بهترین سال‌های فوتبالی خود را به‌عنوان یکی از نوابغ تاریخ فوتبال جهان و بهترین بازیکن دنیا،‌ به خاطر اشتباهات مدیریتی بدون دستاورد و کسب جام و عنوان از بین ببرد.

در رسانه‌ها شایعاتی درباره شانس زیاد ژاوی و پوچتینو برای جانشینی کیکه ستین در بارسلونا مطرح شده است. هر لحظه ممکن است شاهد یک شوک بزرگ و تغییرات باورنکردنی در یکی از محبوب‌ترین باشگاه‌های تاریخ فوتبال دنیا باشیم. این شکست تلخ هشت بر دو مقابل بایرن مونیخ،‌ یا باعث تحول مثبت در بارسلونا و تغییرات خود می‌شود یا این باشگاه زمین خواهد شد. فعلا که همه چیز در گروی رفتن یا ماندن بارتومئو است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
عارفی_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
سوییچ ایران_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
ادیب_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالازم_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
تنورستان_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان