نسل رویایی بارسا چگونه به اینجا رسید؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۲۷۱۰۵
۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۲
۷۷۰
«شرم‌آور»،‌ «تحقیر تاریخی»، «پایان»، «قتل‌عامی که هرگز فراموش نخواهد شد»، «تاج و تختی که فرو ریخت»، «آغاز تغییرات بعد از تحقیر فراموش‌نشدنی»، «افتضاح بزرگ»‌... اینها بخشی از عناوین رسانه‌های ورزشی اسپانیا و جهان در واکنش به شکست تاریخی و غیرقابل باور هشت بر دو بارسلونا مقابل بایرن‌ مونیخ در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپاست.

شهروند: «شرم‌آور»،‌ «تحقیر تاریخی»، «پایان»، «قتل‌عامی که هرگز فراموش نخواهد شد»، «تاج و تختی که فرو ریخت»، «آغاز تغییرات بعد از تحقیر فراموش‌نشدنی»، «افتضاح بزرگ»‌... اینها بخشی از عناوین رسانه‌های ورزشی اسپانیا و جهان در واکنش به شکست تاریخی و غیرقابل باور هشت بر دو بارسلونا مقابل بایرن‌ مونیخ در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپاست.

تیمی که زمانی در اوج عزت و اقتدار دنیای فوتبال را تحت سیطره خود داشت و از همه لحاظ با لیونل مسی و سایر بزرگانش بهترین بود و جام‌‌ و رکوردهای مختلف را یکی پس از دیگری تصاحب می‌کرد،‌ حالا به حضیض ذلت رسیده و روزگارش به شکلی سپری می‌شود که رسانه‌ها چنین عناوین تندی برایش جلوی خود منتشر کرده‌‌اند. اما چه شد که بارسای محبوب و بزرگ این‌چنین از عرش به فرش رسید؟ ریشه این مسائل را در اتفاقات مدیریتی باشگاه باید دنبال کرد. مدیریتی که عامل تنش و اختلافات اساسی در داخل باشگاه و تیم هم در فصل اخیر شد و عملا کاتالان‌ها را نابود کرد.

استعفا یا اخراج جوزپ ماریو بارتومئو، رئیس باشگاه بارسلونا خواسته اصلی تمام هواداران این باشگاه بزرگ در سرتاسر جهان به‌ویژه شهر بارسلون است. این مدیر البته طبق ادعای رسانه‌ها هنوز در برابر انجام این کار مقاومت می‌کند و در نظر دارد تا دوره ریاست خود را به پایان برساند و به این ترتیب انتخابات ریاست باشگاه در ‌سال ٢٠٢١ برگزار خواهد شد.

البته او درنظر دارد که کیکه ستین، سرمربی و اریک آبیدال مدیر ورزشی باشگاه‌ را که اختلافات اساسی با رختکن تیم دارد، در قدم اول برکنار کند. در هرحال بارسا درشرایطی در کانون توجه تمام رسانه‌های جهان قرار گرفته و تحولاتش به صورت لحظه‌ای دنبال می‌شود که مدیران باشگاه اعلام کرده‌اند به ‌زودی تصمیم مهمی اتخاذ خواهد شد و جلسه سرنوشت‌ساز هیأت‌مدیره ناکارآمد باشگاه هم به ‌زودی برگزار می‌شود.

حالا شاید برای بسیاری از هواداران بارسلونا این سوال به وجود آمده باشد که چرا در تمام کشورهای دنیا هواداران این تیم بزرگ بر این باور هستند که بارتومئو عامل اصلی ناکامی‌‌های بزرگ بارسلوناست. سیاست‌های اشتباه مدیریتی اولین فاجعه را در بارسلونا زمانی رقم زد که بارتومئو نتوانست جلوی رفتن نیمار به پاری‌سن‌ژرمن را با قرارداد ٢٢٠‌میلیون یورویی بگیرد. اما فهرست بلندبالای خریدهای حیرت‌انگیز و بی‌نتیجه او برای بارسلونا که رکورهای نقل و انتقالاتی را جا‌به‌جا کرد، هنوز هم برای بسیاری قابل باور نیست.

خرید کوتینیو با ١٤٥میلیون یورو به‌علاوه آپشن‌هایی که قیمت او را گزاف‌تر می‌کرد، اولین فاجعه بود؛ چون این بازیکن در نیوکمپ موفق نبود و به بایرن ‌مونیخ قرض داده شد و در همین بازی دوشب قبل در ١٥دقیقه‌ای که در زمین بود، دو گل زد و یک پاس گل داد و بارسا حاضر است او را با ٤٠ تا ٥٠‌میلیون یورو بفروشد. دیگر خرید فاجعه بارتومئو برای بارسلونا دمبله ١٣٠‌میلیون یورویی بود که همیشه مصدوم است و هیچ درخشش خاصی هم در ترکیب تیم نداشته است. امسال هم که بارتومئو با ١٢٠‌میلیون یورو گریزمان را به باشگاه آورد و این بازیکن سالی سیاه را پشت‌سر گذاشت و نتوانست ستاره باشد و تا همین حالا هم حتی پست اصلی خود در تیم را نمی‌داند. حسابش را بکنید، این نفرات جایگزین نام‌هایی چون ژاوی،‌ نیمار، اینیستا و... در این تیم بزرگ شده‌اند. فراموش نکنید که بیش از ٩٠‌درصد خریدهای بارسا در این سال‌ها ضعیف بوده است.

سن ستاره‌هایی مثل بوسکتس، پیکه، سوارز بالا رفته است. دیگر هیچ خبری از هماهنگی تیمی در تمام سطوح در بارسا نیست و جو رختکن هم همیشه متشنج بوده است. بسیاری از بازیکنان مثل سرجیو روبرتو،‌ نلسون سمدو،‌ آبیدال، لنگله، در حد و اندازه‌های فلسفه و نام بزرگ بارسلونا نیستند. لاماسیا کارخانه بازیکن‌سازی بارسا هم مدت‌هاست که به خاطر همین سیاست‌های اشتباهی مدیریت دیگر کمک زیادی به تیم نکرده است.

اگر زمانی بازیکنانی مثل مسی، ‌ژاوی،‌ اینیستا،‌ پیکه و... در این مدرسه رشد کردند و به تیم اصلی اضافه شدند، تا تاریخ‌ساز باشند،‌ حالا با این تیم مدیریتی بارسلونا تنها یاد گرفته درآمدهای خود را با ارقامی باورنکردنی در بازار نقل و انتقالات برای جذب بازیکنانی که در تیم جواب نمی‌دهند، از بین ببرد و باشگاه از مسیر اصول حرفه‌ای‌گری فاصله‌ای چشمگیر گرفته است. به‌ هرحال از نظر کارشناسان سیاست‌های بارتومئو برای انتخاب اعضای کادر فنی و سرمربی هم در سال‌های اخیر با مشکلات زیادی روبه‌رو بوده است.

اختلافات شدید رختکن بارسلونا با تیم مدیریتی هم در ماه‌های اخیر سروصدای زیادی به راه انداخته است. مسی چندبار به نمایندگی از بازیکنان علیه اریک آبیدال، معاون ورزشی باشگاه و مدیران مطالبی انتقادی و تند مطرح کرده و مذاکرات برای تمدید قرارداد خود را هم متوقف کرده است. حالا هم بعد از فاجعه لیسبون و تحقیر بزرگ آن هم بعد از دو دوره حذف تلخ از نیمه نهایی مقبل رم و لیورپول، آینده مسی و بسیاری دیگر از بازیکنان بارسا هم نامعلوم است.

رسانه‌ها خبر داده‌اند که اگر بارتومئو بماند یا رختکن تیم دچار تغییرات اساسی نشود، آن‌وقت مسی دیگر از بارسا جدا خواهد شد و جهان فوتبال را با شوک روبه‌رو می‌کند؛ چون او بیشتر از این نمی‌تواند بهترین سال‌های فوتبالی خود را به‌عنوان یکی از نوابغ تاریخ فوتبال جهان و بهترین بازیکن دنیا،‌ به خاطر اشتباهات مدیریتی بدون دستاورد و کسب جام و عنوان از بین ببرد.

در رسانه‌ها شایعاتی درباره شانس زیاد ژاوی و پوچتینو برای جانشینی کیکه ستین در بارسلونا مطرح شده است. هر لحظه ممکن است شاهد یک شوک بزرگ و تغییرات باورنکردنی در یکی از محبوب‌ترین باشگاه‌های تاریخ فوتبال دنیا باشیم. این شکست تلخ هشت بر دو مقابل بایرن مونیخ،‌ یا باعث تحول مثبت در بارسلونا و تغییرات خود می‌شود یا این باشگاه زمین خواهد شد. فعلا که همه چیز در گروی رفتن یا ماندن بارتومئو است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
کیان برنا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر