خاتمی: مداحان سخنی نگویند که مشکل ساز شود
۱۰۲۸۰۶۵
۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۰
۱۵۷۹
عضو مجلس خبرگان رهبری در توصیه به برگزار کنندگان مراسمات عزاداری گفت: مداحان نباید سخنانی بر زبان جاری کنند که مشکل ساز شود، مداحان باید روی کلمه کلمه ای که می گویند فکر کنند.

خبرگزاری تسنیم: سید احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری شامگاه دوشنبه در یازدهمین نشست "جامعه ستایشگران استان قم" که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: محرم امسال هیچ کسی در پی تعطیلی عزاداری ماه های محرم و صفر نیست ولی باید این مراسم با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه در مقابل کسانی که می‌خواهند مجلس عزا را تعطیل کنند محکم خواهیم ایستاد، افزود: با افتخار باید از نظام اسلامی به‌عنوان برافراشته کننده پرچم امام حسین(ع) دفاع کرد، جمهوری اسلامی تنها کشوری است که رهبری آن برقراری مجالس روضه را افتخار خود می‌داند و صداوسیما آن نیز در دهه محرم تبدیل به عزا خانه امام حسین(ع) می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: حفظ سلامت عزاداران و مردم از لحاظ فقهی واجب است، اهمیت حفظ جان مردم به‌ اندازه اهمیت برگزاری مجالس امام حسین(ع) است.

خاتمی: مداحان سخنی نگویند که مشکل ساز شود

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با تاکید بر اینکه بند بند وجود جامعه ایرانی آغشته به مهر امام حسین(ع) است، تصریح کرد: برخی در شرایط کرونایی برپایی مجالس عزاداری را حرام می دانند، این سخن بی اساس و نادرست است.

وی گفت: امروز مردم مداحی را هنری آیینی می دانند از این رو مداحان نباید سخنانی بر زبان جاری کنند که مشکل ساز شود، مداحان باید روی کلمه کلمه ای که می گویند فکر کنند.

خاتمی مجالس سیدالشهدا را از سرمایه‌های اصلی نظام اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: هیچ‌کس در پی تعطیلی عزاداری‌ها نیست و نباید نظام اسلامی را به این تهمت بزرگ متهم کرد، برپایی مجلس عزا از مصادیق تعظیم شعائر است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج