اسرائیل: با سودان در تماس هستی
۱۰۲۸۳۳۹
۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
۹۳۴
در حالی که وزارت خارجه سودان اعلام کرده این کشور قصدی برای عادی سازی با اسرائیل ندارد، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی گفته تماس‌هایی میان تل‌آویو و خارطوم برقرار است.

خبرگزاری ایسنا: در حالی که وزارت خارجه سودان اعلام کرده این کشور قصدی برای عادی سازی با اسرائیل ندارد، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی گفته تماس‌هایی میان تل‌آویو و خارطوم برقرار است.

 به نقل از شبکه خبری المیادین، الی کوهن، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی که دوشنبه به امارات سفر کرده بود، گفت: توافق با امارات فقط گام اول بود.

وی به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه سودان اشاره کرد که گفته بود هیچ دلیلی برای دشمنی میان اسرائیل و سودان وجود ندارد.

کوهن تاکید کرد توافق‌های دیگری با کشورهای دیگر شورای همکاری خلیج فارس و کشورهای آفریقایی امضا خواهد شد.

کوهن گفت: توافق صلحی وجود دارد که باید شامل مساله بازگشت اسرائیلی‌هایی باشد که به سودان رفته‌اند. تاکنون صحبتی از تعداد نشده است. با پیشرفت تماس‌ها این مساله بررسی خواهد شد و به مرحله امضای توافق خواهیم رسید.

الی کوهن اخیرا نیز گفته بود تل‌آیو به زودی توافق صلحی با سودان امضا خواهد کرد.

در مقابل عمر قمرالدین، وزیر خارجه سودان اعلام کرد که این وزارتخانه به هیچ وجه مسئله روابط میان سودان و اسرائیل را بررسی نکرده است.

وی گفت که این وزارتخانه سخنگوی خود را مکلف به هیچ‌گونه اظهاراتی در این باره نکرده است.

حیدر بدوی صادق، سخنگوی وزارت خارجه سودان گفته بود خارطوم درصدد توافق صلح با اسرائیل است.

بدوی صادق که امروز چهارشنبه از سمتش برکنار شد، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: گفتگوهای ما با اسرائیل از چند ماه پیش بوده و با کمک مصر، امارات و آمریکا انجام شده است. این مسئله به زمان بستگی دارد. ما می‌خواهیم کار را به انجام برسانیم. اقدام امارات ما را ترغیب و به آرام کردن طرف‌هایی در دولت که از واکنش تند مردم واهمه داشتند، آرام کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج