گلایه ائمه جمعه از خیانت امارات به مسلمانان
۱۰۲۸۹۸۸
۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۹
۷۸۴
خطیبان نماز جمعه این هفته در کشور بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم سوگواری امام حسین (ع) تأکید کردند.

خبرآنلاین: خطیبان نماز جمعه این هفته مناطق مختلف کشور بر موضوعاتی همچون؛ «هفته دولت»، «امر به معروف و نهی از منکر»، «توان موشکی کشور»، «توافق امارات با رژیم صهیونیستی» و « سالروز تبعید رضاخان» اشاره کردند.

قدرت موشکی امنیت به ارمغان می‌آرود

بنا به گزارش فارس آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در نماز جمعه رشت که بدون مستمع در مصلای امام خمینی (ره) رشت برگزار شد با اشاره به برگزار نشدن نماز جمعه اظهار کرد: هفته‌های آینده امیدواریم با سفید شدن وضعیت بیماری کرونا در گیلان شاهد حضور سرسبز نمازگزاران در نمازهای جمعه باشیم.

امام‌جمعه رشت با اشاره به رونمایی از موشک‌های شهید سلیمانی و ابو مهدی توسط صنعت دفاعی کشور افزود: قدرت موشکی می‌تواند امنیت را برای ملت و کشور ما به ارمغان آورد.

امام‌جمعه رشت با اشاره به اینکه امام حسین (ع) اسلام را احیا کرد، تصریح کرد: خون سیدالشهدا (ع) دین خدا را آبیاری و انسان را زنده کرد و مدیون امام حسین (ع) هستیم بنابراین از همه مردم می‌خواهم بر سر در خانه‌های خود پرچم سیاه نصب کنند تا بگوییم حسین جان راه تو را هرگز فراموش نمی‌کنیم.

فلاحتی بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در عزاداری محرم تأکید کرد و گفت: مردم با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مراسم محرم حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به شکست آمریکا در ارائه قطعنامه تحریم تسلیحاتی ایران در سازمان ملل بیان کرد: چهره زشت آمریکا برای جهانیان نمایان شده است، ۲۷ مهرماه سال جاری اتمام تحریم تسلیحاتی ایران طبق برجام است و کشورهای بسیاری خواهان خریداری تسلیحات ایران هستند و آمریکا با مشاهده استقبال کشورها از تسلیحات ما به تکاپو افتاده است.

فلاحتی با اشاره به توافق روابط بین امارات و رژیم صهیونیستی، گفت: امارات صف‌شکن ستیز علیه اسلام و قرآن شد بنابراین خیانتی که دولت امارات به مسلمان کرد در یک قرن اخیر زبان زد است و در چشم ملت‌ها حقیر شد.

رحلت آیت الله تسخیری ضایعه‌ای برای بشریت است

ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج که در مسجد جامع این شهر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، اظهار کرد: امروز پروردگار به چشم رحمت به این مردم نگاه می‌کند.

وی از اهل کردستان به عنوان محبان واقعی اهل بیت نام برد و افزود: مهر و محبت اهل بیت در دل مردم کردستان انکارناپذیر است به نحوی که خطبه‌های نمازهای جمعه اهل سنت با ذکر نام رسول خدا و اهل بیت منور و پیروز خواهد بود.

وی اظهار کرد: متاسفانه امروز انگونه که باید و شاید احترام ماه محرم گرفته نمی‌شود و از سوی دیگر اختلاف و کشت و کشتار در کشورهای اسلامی بیش از هر زمانی است.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به عقد پیمان کشور امارات با اسرائیل گریزی زد و گفت: دشمنان اسلام هرگز با مسلمانان توافق نخواهند کرد و پیمانی که کشور امارات با رژیم صهیونیستی منعقد کرده، پیوندی شوم خواهد بود و هیچ خروجی مثبتی نه برای امارات و نه برای سایر کشورهای مسلمان نخواهد داشت.

خدمات خوبی از سوی دولت ارئه شده است

بر اساس گزارش ایرنا حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرکرد در مصلای امام خمینی(ره) این شهر گفت: این هفته فرصت مغتنمی است که دولت کارها و عملکرد خود را مورد قضاوت مردم قرار دهد و مسئولان و مدیران فعالیت‌هایی که انجام شده و یا فعالیت‌ها و برنامه‌های که باید انجام شود و نقاط ضعف و قوت دولت را برای مردم تبیین کنند.

نکونام، با تاکید بر اینکه تبعات و نتایج رفع نشدن اشکالات و ضعف‌ها به نظام جمهوری اسلامی بازگشت داده می‌شود، گفت: نباید اجازه داد که برخی کم‌کاری‌ها و کاستی‌ها ،موجب تضعیف جمهوری اسلامی شود.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: آیین‌های عزاداری محرم امسال با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی برگزار می‌شود تا خسارتی به مردم وارد نشود.

وی با اشاره به واقعه سوم شهریورماه ۱۳۲۰ در کشور گفت: تبعید رضاشاه یک واقعه عبرت‌آموز است که باید برای همیشه مورد توجه قرار گیرد.

برگزاری نماز جمعه پس از 6 ماه/ عادی‌سازی رابطه امارات با اسراییل استمرار خیانت کمپ دیوید است

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده در نماز جمعه این هفته که پس از شش ماه برگزار شد، اظهارداشت:بخش عمده اسلام مربوط به مسائل اجتماعی است و یکی از مهم‌ترین این احکام اسلام نیز رسیدگی به نیازمندان در راستای طرح رزمایش همدلی و مواسات و است که نیاز به مشارکت همه عزاداران دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده در ادامه به توافق ننگین عادی‌سازی رابطه امارات با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و آن را در راستای استمرار خیانت کمپ دیوید دانست.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: این خیانت ننگین قبل از این به صورت پنهانی هم وجود داشت اما اینکه چرا امروز این مساله را علنی کرده‌اند برای این است که قبح این رابطه را از بین ببرند.

وی ادامه داد: آنها برای خدمت به نتانیاهو و ترامپ و همچنین به دنبال به انزوا کشاندن جریان مقاومت و برای اینکه برگ برنده در انتخابات آمریکا از آن استفاده کنند، دست به چنین حرکت ننگینی زدند، اما جریان مقاومت نه تنها ضعیف نمی‌شود بلکه در کشورهای عربی محکم‌تر می‌شود.

عبادی‌زاده هدف آمریکا نیز از عادی‌سازی رابطه امارات با رژیم صهیونیستی در راستای معامله قرن دانست و یادآور شد: آشکار شدن چهره نفاق امارات پیامدهای مثبتی به دنبال دارد و آنهم تقویت دینداری اسلامی در تمامی کشورهای عربی خواهد بود، زیرا رژیم صهیونیستی نمی‌تواند برای آن‌ها امنیت بیاورد و این طرح شکست خواهد خورد.

کرونا شلاق الهی است

آیت‌الله علی‌رضا اعرافی امام جمعه قم نیز در یک خطبه مجازی که به دلیل تعطیلی مجدد نماز جمعه با قرارگرفتن این استان در منطقه قرمز کرونایی، انجام شد،گفت: باید به مشکلات روحی بازماندگان متوفیان کرونایی، فاصله‌گذاری اجتماعی، افزایش روح معنویت در خانواده و چالش‌های آموزشی در مراکز علمی در شرایط کنونی کشور توجه بیشتری شود.

وی ادامه داد: کرونا شلاق الهی در عصری است که انسان به دانش و پیشرفت‌های علمی خود مغرور شده بود که سبب شد نوعی هشدار و بیدارباش را در انسان به صدا دربیاورد.

اعرافی اظهار کرد: کرونا نباید سبب افت علمی و تحصیلی شدید در بین دانش آموزان، طلاب و دانشجویان شود.

به گفته وی، ورود محصلان و دانش آموزان به آموزش‌های مجازی در شرایط کرونایی ضروری است، اما باید زیرساخت‌های آن به نحوی طراحی شود که از آسیب‌های فضای مجازی به دور باشد.

وی همچنین یادآور شد: عاشورا یک مکتب پر رمز و رازی است که مانند آن در حوادث مشابه و مرتبط با ولایت و عبودیت در طول تاریخ کمتر رخ‌داده است.

وی اظهار داشت: درس‌های بزرگ اخلاقی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در آینه جهان نمای عاشورا تجلی کرده و عاشورا تمام و نهایت آیین اسلام است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: عاشورا از گذرگاه‌های نسل‌ها و دوران عبور کرده و خود را حفظ کرده و امروز بعد از ۱۴ قرن همچنان زنده و روبه‌پیشرفت است و شعائر آن تمام دنیا را در برگرفته است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:30
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1399/06/01
هشتاد میلیون ایرانی تحت فشار اقتصادی و تورم هستند صداتون در نیومد چرا
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1399/06/03
درود به امارات متحده عربی که به فکر رفاه و امنیت مردم کشورشه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج