سکه و دلار هم چنان سقوط می کنند
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۳۰۰
۱۲ مهر ۱۳۹۰ - ۱۳:۱۵
۳۶۳۶
بازگشت دلار به 1205 تومان
در حالي كه ارزش دلار در بازارهاي جهاني در برابر ديگر ارزها در حال افزايش است در بازار داخلي قيمت دلار كماكان روند كاهشي دارد. روز گذشته 35 تومان ديگر از قيمت دلار كاسته شد تا نرخ اين ارز جهاني در برابر ريال ايران به 1205 تومان برسد.
در حالي كه ارزش دلار در بازارهاي جهاني در برابر ديگر ارزها در حال افزايش است در بازار داخلي قيمت دلار كماكان روند كاهشي دارد. روز گذشته 35 تومان ديگر از قيمت دلار كاسته شد تا نرخ اين ارز جهاني در برابر ريال ايران به 1205 تومان برسد.

 كاهش قيمت دلار به دليل مداخله تمام قد بانك مركزي در بازار ارز است. اتخاذ سياست جديد ارزي از سوي بانك مركزي بهاي دلار را از 1300 تومان در آخرين روز هفته قبل به سطح 1200 تومان بازگرداند.

تداوم افت قیمت‌ها در بازار ارز

روند کاهش قیمت‌ها در بازار ارز همچنان ادامه دارد و گفته مي‌شود احتمال تداوم این روند تا پایان هفته وجود دارد. دیروز قیمت دلار آمریکا با 35 تومان کاهش تا 1205 تومان رسید. بانک مرکزی نیز قیمت دلار مرجع را با 10 ریال کاهش 1072 تومان تعیین کرد. با افت قیمت دلار به به 1205 تومان، شکاف قیمت دلار رسمی و غیررسمی که زمانی تا 230 تومان نیز رسیده بود، در روز گذشته تا 113 تومان کاهش یافت.

افت قیمت ارز و سکه از ابتدای این هفته به دنبال تاکید رییس کل بانک مرکزی برای مداخله بانک مرکزی در پایین آوردن قیمت‌ها وارد فاز جدیدی شده است. در دو روز گذشته قیمت دلار 80 تومان و قیمت سکه بهار آزادی در بازار آزاد 40 هزار تومان کاهش داشته است. بانک مرکزی قیمت سکه بانکی را طی دو روز 26 هزار تومان کاهش داده است. دیروز به دنبال افزایش قیمت طلا در بازار‌های جهانی قیمت سکه 5 هزار تومان بالا رفت و به 555 هزار تومان رسید.

بهای طلا در بازار‌های جهانی بعد از ظهر دیروز در اولین روز کاری هفته با 27 دلار افزایش تا 1651 دلار بالا رفت.

بازار ارز

قیمت‌ها در بازار ارز با کاهش زیاد روبه‌رو هستند. دیروز با وجود افزایش ارزش دلار در مقابل یورو قیمت دلار در بازار داخلی باز هم کاهش داشت و تا 1205 تومان فرو افتاد. قیمت خرید دلار آمریکا دیروز 1190 تومان تعیین شد. فاصله قیمت خرید و فروش نشان‌دهنده انتظار افت بیشتر قیمت به سمت قیمت خرید است. قیمت یورو نیز با 60 تومان کاهش، افت شدیدی را در یک روز ثبت کرده و تا 1650 تومان پایین آمد.

 قیمت خرید یورو نیز 1625 تومان اعلام شد. همچنین قیمت فروش پوند انگلیس با 30 تومان کاهش به 1970 تومان رسید. صرافان پوند انگلیس را از مردم به نرخ 1920 تومان خریدند. فاصله قیمت خرید و فروش 50 تومانی این ارز نیز قابل توجه است. قیمت صد ین ژاپن تا 1620 تومان افت کرد که نشان از کاهش 30 تومانی قیمت فروش آن دارد. در بازار ارز سایر ارزها نیز از افت شدید قیمت بی‌نصیب نماندند. ریال عربستان و درهم امارات هر یک 10تومان کاهش یافته و به ترتیب 325 تومان و335 تومان فروخته شدند. دلار کانادا و دلار استرالیا نیز با کاهش روزانه بی‌سابقه‌اي روبه‌رو بودند. این ارز‌ها با 55 تومان و 70 تومان افت قیمت به ترتیب 1195 تومان و 1220 تومان فروخته شدند.سکه در بازار آزاد

قیمت خرید و فروش سکه بهار آزادی در بازار دیروز به ترتیب 540 هزار تومان و 555 هزارتومان اعلام شد.

قیمت سکه طرح قدیم نیز دیروز 20 هزار تومان دیگر افت کرد و تا 560 هزار تومان پایین آمد. قیمت خرید سکه طرح قدیم 550 هزار تومان اعلام شد. در بازار دیروز قیمت نیم سکه تغییری نداشت و به نرخ 265 هزار تومان فروخته شد. در عین حال ربع سکه با 2000 تومان کاهش قیمت تا 141 هزار تومان پایین آمد. در بازار دیروز قیمت خرید نیم سکه و ربع سکه به ترتیب 255 هزار تومان و 134 هزار تومان اعلام شد.

در این بازار همچنین قیمت هر مثقال طلای 17 عیار روند کاهشی خود را حفظ کرده است. دیروز قیمت آن با 1200تومان افت تا 210 هزار و 800 تومان کاهش داشت. در این راستا قیمت هر گرم طلای 18 عیار بدون احتساب اجرت ساخت تا محدوده 48 هزار و 600 تومان پایین آمد.

سکه بانکی باز هم ارزان شد

قیمت سکه دولتی روز گذشته با 15 هزار و 600 تومان کاهش تا 540 هزار و 800 تومان پایین آورده شد. قیمت نیم سکه نیز 12 هزار و 480 تومان ارزان شده و در سطح 249 هزار و 600 تومان تعیین شد. ربع سکه دولتی نیز 4160 تومان پایین‌تر تعیین شده و به 133 هزار و 120 تومان رسید. نرخ سکه گرمی هم در این شرایط با 520 تومان افت قیمت به 70 هزار و 200 تومان رسید.

قیمت طلا در بازار‌های جهانی

بهای جهانی طلا روز گذشته با 27 دلار افزایش نسبت به نرخ بسته شده پایان معاملات هفته قبل تا 1651 دلار بالا رفت. نگرانی از خروج یونان از حوزه یورو و افت شاخص‌ها در بازارهای بورس جهان قیمت طلا را بالا برد. در عین حال افزایش ارزش دلار آمریکا در مقابل یورو تا حدودی از صعود بیشتر ارزش دلار جلوگیری کرد.

در تازه‌ترین اخبار انتشار یافته بازرسان صندوق بین‌المللی پول و بانک مرکزی اروپا پیش‌نویس طرح دریافت کمک‌های یونان را که دولت این کشور به مجلس ارائه کرده بررسی کرده و به شواهد کافی دال بر رعایت موارد توافق شده با کشورهای اروپایی برای اجرای ریاضت‌های اقتصادی در این کشور دست نیافته‌اند. گفته مي‌شود که اعطای بخش دوم وام به یونان در گرو انجام اصلاحات اقتصادی و طرح‌های ریاضتی است. خروج یونان از چرخه پولی یورو موج عظیمی از نگرانی را در بین مقامات اروپایی ایجاد کرده است. این شرایط همچنین موجب افت ارزش یورو و کاهش ارزش طلا شده است.

منبع: دنیای اقتصاد

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


 
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
شفا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
اورانوس_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
پارسیان طب - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
کلینیک النا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_تزریق چربی