پاره‌کردنِ تصاویر بن‌زاید و نتانیاهو در برنامه زنده
۱۰۳۰۱۲۶
۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
۳۱۴۴
روزنامه نگار تونسی در برنامه زنده تلویزیونی در اعتراض به عادی سازی روابط میان امارات و رژیم اشغالگر صهیونیستی عکس‌ های بن زاید و نتانیاهو را پاره کرد.

جماران: روزنامه نگار تونسی در برنامه زنده تلویزیونی در اعتراض به عادی سازی روابط میان امارات و رژیم اشغالگر صهیونیستی عکس‌ های بن زاید و نتانیاهو را پاره کرد.

این اتفاق پس از آن رخ داد که ده ‌ها نفر در مرکز پایتخت تونس، اعتراض خود را به عادی سازی روابط امارات با اسرائیل نشان دادند.

براساس فراخوان دو جمعیت غیردولتی «یاوران فلسطین» و «ائتلاف بانوان عرب برای یاری قدس و فلسطین»، ده‌ ها نفر از مردم تونس در پایتخت این کشور به تظاهرات ضد عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اقدام کردند.

پاره‌کردنِ تصاویر بن‌زاید و نتانیاهو در برنامه زنده

پاره‌کردنِ تصاویر بن‌زاید و نتانیاهو در برنامه زنده

معترضان پرچم‌ فلسطین را که روی آنها نوشته شده بود «عادی ‌سازی روابط خیانت بزرگی است» و «قدس قطب‌ امت اسلامی است» در دست داشتند و اقدام امارات در عادی‌ سازی روابط با اسرائیل را محکوم کردند.

هفته گذشته نیز پارلمان تونس توافق امارات با رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط را تعدی به حقوق فلسطینی ها دانست و آن را محکوم کرد.

ریاست پارلمان تونس در بیانیه ای اعلام کرد: این اقدام تعدی به حقوق ملت فلسطین و تهدیدی آشکار علیه اجماع عربی و اسلامی به ویژه در سطح مردمی است.

در این بیانیه بر حمایت پارلمان تونس از موضوع فلسطین به عنوان اولویت نخست جهان اسلام تاکید شده است.

پارلمان تونس این اقدام را به ویژه در شرایط کنونی، تهدید وجودی برای فلسطین توصیف و آن را محکوم کرد.

در این بیانیه همچنین بر مخالفت مردم و پارلمان تونس با سیاست های شهرک سازی رژیم صهیونیستی و حمایت از حقوق ملت فلسطین تاکید شد.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی روز پنجشنبه 23 مرداد با انتشار بیانیه‌ ای مشترک اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌ آویو رسما روابط خود را عادی می ‌کنند.

اقدام اخیر امارات در خصوص برقراری روابط سیاسی رسمی با رژیم صهیونیستی با اعتراض فلسطینیان و افکار عمومی در میان کشورهای عربی و اسلامی همراه شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج