وزیر آموزش و پرورش: اولویت، آموزش حضوری است
۱۰۳۲۲۲۷
۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۱
۱۲۰۶
محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگوی ویژه خبری اظهار کرد: اولویت ما آموزش حضوری است چرا که مدرسه کارکردهای متنوعی مانند اجتماعی شدن بچه‌ها و تقویت ارتباطات دارد. 

انتخاب: محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه یک، اظهار کرد: اولویت ما آموزش حضوری است چرا که مدرسه کارکردهای متنوعی مانند اجتماعی شدن بچه‌ها و تقویت ارتباطات دارد.

وی ادامه داد: آگاهیم که خانواده‌ها جگرگوشه‌هایشان را به دست ما سپردند و ما باید امین آنها باشیم و بر این اساس پروتکل‌های وزارت بهداشت را رعایت می‌کنیم اما دورنمای روشنی از آینده کرونا نداریم پس باید یاد بگیریم از خودمان مراقبت کنیم و به فرزندان خودمان هم یاد بدهیم که از خودشان مراقبت کنند پس نمی‌توانیم کاری نکنیم بلکه باید با رعایت پروتکل‌ها، اولویت آموزش حضوری باشد.

وزیر آموزش و پرورش: اولویت ما آموزش حضوری است

حاجی‌میرزایی با تأکید بر اینکه شعار ما این است که هیچکسی به دلیل نداشتن امکانات نباید از آموزش محروم شود، گفت: 5 هزار مدرسه دارای کمتر از 5 دانش‌آموز و 10 هزار مدارس دارای کمتر از 10 دانش‌آموز هستند؛ به عبارت دیگر 35 درصد مدارس زیر 50 دانش‌آموز دارند که در مدارس روستایی و عشایری هستند و شرایط به گونه‌ای است که کلاس‌ها می‌تواند حضوری برگزار شود؛ در سال تحصیلی گذشته در مناطق روستایی 11 استان کشور کلاس‌های درس دایر بود.

وی با اشاره به آموزش‌های تلویزیونی، اضافه کرد: تلویزیون از روش‌هایی است که استفاده می‌کنیم و صدا و سیما در این راستا به ما خیلی کمک کرد که همه خانه‌ها را تبدیل به مدرسه کنیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره نحوه آموزش‌های مدارس، ادامه داد: سال گذشته دوسوم محتوای درسی را آموزش داده بودیم و دانش‌آموزان و معلمان همدیگر را می‌شناختند اما امسال شرایط متفاوت است؛ در دوره ابتدایی اعتقادمان این است که حتی دو نفر، دو نفر هم که شده دانش‌آموزان با خانواده بیایند و آموزش ببینند.

وی با اشاره به شبکه «شاد» و رفع نواقص آن، اظهار کرد: «شاد» یک ظرفیت جدید است البته یک بخش آن مربوط به پهنای باند و ترافیک کشور است که به وزارت ارتباطات محول شده است.

حاجی‌میرزایی افزود: آخرین نسخه «شاد» را فردا رونمایی داخلی و پنج شنبه رونمایی سراسر می‌کنیم که اقداماتی نظیر ارتباط کلاسی به صورت زنده، امکان تکلیف دادن، امکان حضور و غیاب، آزمون گرفتن و امکان دادن صفحه اختصاصی به معلم است؛ یادمان نرود ما با شرایط غیرمنتظره روبه‌رو شدیم که ابزاری آوردیم باید توسعه دهیم.

وی در خصوص هزینه «شاد» گفت: کارگروهی تعیین شده است که به عدد یک سوم رسیدند اما پیگیری می‌کنیم که هزینه را برای مناطق محروم و کسانی که امکان اقتصادی ندارند، رایگان کنیم که قول نسبی هم گرفتیم.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که دبیری دولت سخت تر است یا وزیری آموزش و پرورش در شرایط کرونا، بیان کرد: بزرگترین وزارتخانه کشور، آموزش و پرورش با یک میلیون معلم و 15 میلیون دانش‌آموز با دغدغه‌ها و راهی ناشناخته است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:20
Iran, Islamic Republic of
03:17 - 1399/06/11
برواقای حاج میرزایی من گربه هم به شما نمی دم که شماازش مراقبت کنی تاچه برسه بچه همون به شمابسپاریم بعدجنازه انهاروتحویل بگیریم نه اقاسری که درد نمی کنه دستمال نمی بندیم
Iran, Islamic Republic of
05:14 - 1399/06/11
برو خدا روزیتو جای دیگه بده
دست از سر طفل معصومای مردم بردار
ما اعتمادی به پروتکلهای قلابی شما و وعده های پوچتون نداریم
Iran, Islamic Republic of
05:36 - 1399/06/11
عیب وبداست معلمان کم استراحت کردن دریا عروسی ومسافرت مهمانی می روندموقع کلاس کرونااست واقعا متاسف م
Iran, Islamic Republic of
06:43 - 1399/06/11
آخه مرد حسابی اگه بچه خودت هم بود همین طور حرف می‌زدی چرا برای جون مردم ارزش قایل نیستید
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1399/06/11
شما یه صابون برا دستشویی های مدرسه بذارید بعد ادعا کنید
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1399/06/11
مدرسه هارو ماه محرم آلوده کردید حالا انتظار دارید بچه هامون بفرستیم مدرسه
Iran, Islamic Republic of
09:10 - 1399/06/11
بهترین کار همان شبکه شاد می باشد
United Arab Emirates
09:16 - 1399/06/11
درس خواندن با استرس ارزش نداره
United Arab Emirates
09:18 - 1399/06/11
درس خواندن با استرس ارزش نداره.
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1399/06/11
شما عرضه نداری اینترنت رو برای آموزش آنلاین رایگان کنی مجبوری هی بگی آموزش حضوری بهتره . همه این را می دانیم که هیچ آموزشی جای آموزش حضوری را نمی گیرد ولی با این وضعیت بهداشت و درمان . برای پیدا کردن دارو باید هفت خان رستم را طی کرد. واقعا مسئولین مملکتی ما آخر مدیریت دنیا هستند....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج