جزئیات طرح نسخه‌نویسی الکترونیک در بیمه سلامت
۱۰۳۷۷۹۲
۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲
۱۰۲۷
مدیرکل بیمه سلامت خوزستان جزئیات طرح نسخه‌نویسی الکترونیک در بیمه سلامت را تشریح کرد.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل بیمه سلامت خوزستان جزئیات طرح نسخه‌نویسی الکترونیک در بیمه سلامت را تشریح کرد.

دکتر علی خسروی در گفت‌وگویی با اشاره به گذشت سه ماه از اجرای فاز دوم نسخه‌نویسی الکترونیک در خوزستان، اظهار کرد: با استقبال خوب پزشکان و موسسات طرف قرارداد از نسخه‌نویسی الکترونیک و همکاری و تعامل پزشکان و موسسات طرف قرارداد در اجرای دقیق نسخه‌نویسی الکترونیک، بیمه سلامت خوزستان رتبه چهارم را بین ۳۱ استان کسب کرده است.

وی افزود: در آغاز فاز دوم نسخه‎نویسی الکترونیک ۸۷۴ موسسه طرف قرارداد در خوزستان با بیمه سلامت مشغول همکاری بودند که در مجموع ۶۲۶ موسسه شامل ۴۴۰ داروخانه، ۱۱۲ آزمایشگاه، ۶۸ مرکز تصویربرداری و شش مرکز پزشکی هسته‌ای به سیستم نسخه‌نویسی الکترونیک متصل شدند.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان ادامه داد: از ابتدای مردادماه ۴۷۷ مرکز طرف قرارداد متصل به سیستم، صورتحساب‎ها را به صورت الکترونیک ارسال کردند و بیمه سلامت خوزستان موفق شد در جایگاه نخست کشوری قرار بگیرد.

خسروی تصریح کرد: سال‌های گذشته مراکز درمانی، مطب‌ها، داروخانه‌ها و همچنین بیمارستان‌ها اطلاعات خود را به صورت کاغذی یا به صورت "CD" به بیمه سلامت ارائه می‌دادند و سپس در اداره به صورت مکانیزه و الکترونیک، ذخیره و رسیدگی می‌شد اما اطلاعات الکترونیک روی فضای ابری یا واقعی سرور ذخیره می‌شوند و در زمان مورد نیاز، امکان استفاده از این اطلاعات وجود دارد.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با اشاره به اجرای فعالیت‌های الکترونیکی در استان در شهریورماه، اظهار کرد: بیش از ۳۵۳ هزار نسخه الکترونیک به روزرسانی پرداخت مطالبات مطب‌ها و موسسات فعال در حوزه الکترونیک در سطح استان تولید شده است.

خسروی بیان کرد: ۵۷۴ مطب با بیمه سلامت خوزستان قرارداد دارند که به دلیل عدم همکاری در اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک و ایجاد مقاومت در برابر فرآیند تولید نسخ الکترونیک، با این پزشکان فسخ قرارداد شد و ۴۸۰ مطب فعال در اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک با بیمه سلامت استان در حال همکاری هستند.

وی افزود: همچنین در ابتدای شهریورماه ۳۶۹ مطب در طرح، با ارسال بیش از ۷۵ درصد صورتحساب‌ها به صورت الکترونیکی، به جایگاه مطلوب رسیدیم.

خسروی با اشاره به آغاز اجرای این در طرح آزمایشگاه‌ها، عنوان کرد: از آغاز طرح نسخه‌نویسی الکترونیک با بیمه سلامت خوزستان، ۱۱۲ آزمایشگاه طرف قرارداد هستند که با پیشرفت بیش از ۹۵ درصد، ارسال اطلاعات و صورتحساب‌ها به حالت الکترونیک تبدیل شده است.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان ادامه داد: تفاهم‌نامه همکاری بین اداره‌کل بیمه سلامت خوزستان با انجمن داروسازان استان به منظور تسریع در فرآیند نسخه‌نویسی الکترونیک در راستای یکپارچه‌سازی سامانه تایید نسخ و سامانه نسخه‌پیچی الکترونیک، امضاء شده است.

وی تصریح کرد: در سراسر خوزستان ۴۴۰ داروخانه به طرح نسخه‌نویسی الکترونیک متصل هستند و با ارسال بیش از ۸۵ درصد نسخه‌ها به صورت الکترونیکی توانسته‎ایم مشکلات این حوزه را مرتفع کنیم.

خسروی خاطرنشان کرد: عملکرد پزشکان بر اساس مدارک در ماه جاری، شاخص‌ها و عملکرد مراکز بر اساس تعداد نسخه‌های پیچیده‌شده و قراردادهای کیفی، بررسی و ارزیابی می‎شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:5
Iran, Islamic Republic of
20:22 - 1399/06/27
چه بیمه سلامتی ما رفتیم دفترچه تمدید کنیم میگن باید سالی 600 هزار تومن بدی یعنی ما که4 نفر هستیم باید دو میلیون و چهار صد تومن بدیم این کجای عدالته دیگه شورشه در آوردن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
چراببمه سلامت ازبرخورداری بازنشستگی به دوراست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج