واکنش روسیه به طرح ترور اسد توسط ترامپ
۱۰۳۸۲۴۸
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
۱۳۰۲
روسیه اعلام کرد، اینکه رئیس جمهوری آمریکا به صورت علنی اذعان کرده که به ترور رئیس جمهوری سوریه فکر می‌کند، بر تلاش‌های آمریکا برای تغییر نظام حاکم در سوریه صحه می‌گذارد.

ایسنا نوشت: روسیه اعلام کرد، اینکه رئیس جمهوری آمریکا به صورت علنی اذعان کرده که به ترور رئیس جمهوری سوریه فکر می‌کند، بر تلاش‌های آمریکا برای تغییر نظام حاکم در سوریه صحه می‌گذارد.

به گزارش روسیا الیوم، واسلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل در سخنرانی که در جلسه شورای امنیت داشت، اعلام کرد: تحریم‌های غیرقانونی یکجانبه که به عنوان ابزار مجازات جمعی با هدف برافروختن خشم اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به نوبه خود در مسیر تلاش‌های کسانی که خواهان صلح در سوریه هستند، سنگ اندازی می‌کند.

وی ادامه داد: ما اخیراً طرح‌هایی برای ترور بشار اسد که رئیس جمهور یک کشور دارای حاکمیت است، شنیدیم. این اگر سیاستی برای تغییر نظام نیست، پس چه می‌باشد؟!

نماینده روسیه از طرف‌هایی که بی احترامی خود را به قانون بین‌المللی مطرح کرده‌اند، خواست تا از چنین اقداماتی دست بردارند.

ترامپ پیشتر در مصاحبه‌ای فاش کرد: ترور بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه را با جیمز ماتیس، وزیر دفاع پیشین خود بررسی کردم اما او پاسخی به انجام آن نداد.

ترامپ تاکید کرد: من فرصت ترور اسد را داشتم اما ماتیس در آن زمان مخالف آن بود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج