ماجرای تحویل خودروی دنا پلاس به نمایندگان
۱۰۳۹۰۱۸
۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
۱۵۵۵
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که بهتر بود به جای خودروی دنا پلاس اتومات که به برخی نمایندگان متقاضی تحویل شده، خودروی معمولی‌تری به آن‌ها داده می‌شد و مالکیت آن نیز در اختیار مجلس شورای اسلامی بود.

خبرگزاری ایسنا: یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که بهتر بود به جای خودروی دنا پلاس اتومات که به برخی نمایندگان متقاضی تحویل شده، خودروی معمولی‌تری به آن‌ها داده می‌شد و مالکیت آن نیز در اختیار مجلس شورای اسلامی بود.

حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به برخی انتقادات نسبت به تحویل خودروی دنا پلاس اتومات به نمایندگان به صورت اقساط اظهار کرد: من خودم در دوره نهم، دهم و یازدهم خودرو نگرفتم و تقاضای خودرو هم نکردم بلکه از خودروی شخصی‌ام که یک ال 90 مدل سال 90 بود استفاده می‌کنم و در رفت و آمد از به شهرستان‌ نیز از یک خودروی اسنپی مشخص استفاده می‌کنم.

وی ادامه داد: به نظر من تحویل خودروی دنا پلاس اتومات به نمایندگان متقاضی مناسب نبود؛ باید خودروی معمولی‌تری به نمایندگان داده می‌شد؛ نوع خودرو نباید به گونه‌ای باشد که هزینه بالایی داشته باشد؛ البته باید پاسخگوی میزان رفت و آمدها در جاده‌ها هم باشد. بهتر بود مالکیت‌اش با مجلس شورای اسلامی باشد؛ مثل وزیری که چندین خودرو در دفترش دارد و متعلق به بیت‌المال است بهتر بود این خودرو هم متعلق به بیت‌المال بود و روزی که فرد دیگر نماینده نیست آن را تحویل می‌داد.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این‌که مجلس چه نوع خودرویی برای نمایندگان تهیه کند قابل تامل است؛ باید خودرویی مطابق با شئونات باشد و به نحوی حداقل کارهای نماینده انجام شود. از سوی دیگر اگر کسی یکی دو دوره نماینده شد نباید حتما این را حق بداند که هر بار خودرو بگیرد. در خصوص خانه هم همین طور است؛ نمایندگانی که در تهران خانه و امکان اسکان در حد شئونات دارند نباید این را حق بدانند که حتما هزینه منزل نیز دریافت کنند؛ کسانی هم هستند که در دوره‌های قبلی خودرو گرفتند و می‌توانند از آن هنوز استفاده کنند؛ کما این‌که برخی همکاران همین‌طور هستند و شاید خیلی نیاز نباشد مجددا خودرو دریافت کنند که در این صورت تعداد خودروها پایین می‌آید.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهارات‌اش با بیان این‌که قانون مدیریت خدمات کشوری جایگاه نماینده را مطابق با جایگاه وزیر می‌داند، اضافه کرد: طبیعتا نماینده برای انجام امورات و وظیفه نمایندگی‌اش نیاز به خودرو دارد کما این‌که هر کدام از وزرا هم خودرویی را از طرف وزارتخانه در اختیار می‌گیرند و استفاده می‌کنند و تعداد، مدل، نوع و هزینه‌ای که برای خودرو و رانندگان یا کسانی که در کنار وزیر هستند صورت می‌گیرد، قابل توجه است. همچنان که در دفاتر و ستاد وزیر نیز حداقل 30 نفر از رییس حوزه دفتر تا دبیرخانه شاغل هستند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر می‌رسد استفاده وزرا از امکانات بیش از حد نیازشان است و در آنجا در میزان استفاده از بیت‌المال اصراف می‌شود از سویی نماینده هم برای انجام امورات‌اش حداقل‌هایی را نیاز دارد و مجلس شورای اسلامی هم باید راهکارهایی داشته باشد. البته شاید در ذهن مردم نمایندگان به جهت ارتباط مردمی که دارند باید امکانات کمتری از وزرا در اختیار بگیرند به هرحال نمایندگان نمی‌توانند با مردم ارتباط نداشته باشند و جواب تلفن مردم را ندهند در حالی که وزرا این حریم را به راحتی برای خود قائلند و حتی به تلفن نمایندگان هم جواب نمی‌دهند. این نوع نگرشی در جامعه است که هر کسی که جواب تلفن ندهد و در دسترس نباشد، آن را نشانه جایگاه بالاتر و کلاس آن فرد می‌دانند، اما در مورد نمایندگان این طور نیست.

به گزارش ایسنا، در پی اعلام تحویل خودروی دنا پلاس اتومات توسط مجلس شورای اسلامی به نمایندگان متقاضی از سوی روح‌الله ایزدخواه، کاربران شبکه‌های اجتماعی به این موضوع واکنش نشان دادند.

روح‌الله ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی شب گذشته در صفحه شخصی خود در اینستاگرام از تحویل خودروی دنا پلاس اتومات توسط مجلس شورای اسلامی به نمایندگان متقاضی خبر داد و نوشت: «در ابتدای شروع مجلس شورای اسلامی فرمی برای خودرو به نمایندگان داده شد تا نوع استفاده از خودرو را انتخاب کنند که سه گزینه داشت:

١. استفاده از خودروی مجلس با راننده، که در اینصورت، هزینه ها حسب میزان کاربرد و طبق تعرفه (ساعتی ٣٠ هزار و روزانه ۵٠٠ هزار تومان) از دریافتی ماهانه نماینده کسر می شود.

٢. تحویل امانی خودروی صفر (پارس) به نماینده و عودت آن به مجلس در پایان نمایندگی، که در اینصورت پرداخت مبلغ مربوط به حمل و نقل (حدود ۵ میلیون)، از هزینه های دفتری ماهانه حذف می شود.

٣. فروش اقساطی یک خودروی صفر به نماینده (دنا یا پارس) که قسط آن از دریافتی ماهانه کسر شود.

بنده چون خودرو نداشتم (همسرم یک خودروی ام وی ام ١١٠ به ارزش فعلی ۵٠ میلیون تومان دارد) گزینه سوم و نوع خودروی دنا پلاس اتومات را انتخاب کردم.

قیمت تحویل این خودرو به نماینده، ٣٠٢ میلیون تومان و اقساط آن ٣ ساله است. سند آن هم حداقل تا یک سال بنام مجلس است و امکان فروش به غیر ندارد.»

اعلام این خبر موجب بروز واکنش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی شد برخی کاربران به تفاوت قیمتی خودروی تحویلی به نمایندگان با خودروی دنا پلاس اتومات موجود در بازار اشاره و نسبت به آن انتقاداتی وارد می‌کردند.

روح‌الله ایزدخواه نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی نیز ساعتی پیش نامه خود به معاون اجرایی مجلس را منتشر کرد که در آن اعلام کرده بود: «علی‌رغم درخواست اولیه انصراف خود را از تحویل خودروی دنا پلاس اتومات اعلام می‌دارم ضمنا در صورتی که هزینه‌ای بابت این انصراف متوجه مجلس شورای اسلامی می‌شود پرداخت خواهم کرد.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 37
در انتظار بررسی:63
Iran, Islamic Republic of
14:52 - 1399/06/31
ماست مالیش نکن
فقط می‌خوام بدونم چجوری از پل صراط میگذرید
پاسخ ها
فری
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
با پورشه خخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
اول بدهید به زاکانی و توکلی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
با دنا پلاس اتومات
بدون نام
United Kingdom
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
اینا رو برا ما میگن کی خبر اورده که خودشون قبولش ندارن...
رضا نعمتی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
باخودردی دنا پلاس
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
کوفتشون بشه
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1399/06/31
روز قیامت چه میشه برا مسولان کشور!
عجب صحنه های داره ان شاءلله
United States
15:07 - 1399/06/31
این که چیزی نیست
تودوره چهارساله چندباراین اتفاق خواهدافتاد وازشرکت های خودروسازی هدیه دریافت می کن
تاالان فکرکنم تواین چندماه نماینده های عزیزچندمیلیاردی کاسب شدن ۲۵۰میلیون ماه اول وووووو............
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1399/06/31
هر کی هم که میگیره الهی خیرش رو نبینه
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1399/06/31
خدا لعنتتون کنه که خودرویی که بیشترین تفاوت با بازار آزاد دارد را برداشتید.اولین رشوه را ایران خودرو بهتون داد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
شنیدیدنون توزوغن ؟یعنی این . ...
United Kingdom
15:15 - 1399/06/31
الاهی خیرش رو نبینن... چون برا ملت کار انجام نمیدن فقط برای پولش میرن مجلس ومزایاشش... اگه مومن ین بدونین ملت راضی نیست
پاسخ ها
بیطرف
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
برو صف‌واییستا رای بده
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1399/06/31
خدا را خوش میاد این همه آدم گرفتار برای یک لقمه نون معطل هستن اونوقت اینا غیر از حقوق 500میلیون که اول دادنشون حالا هم ماشین بقیه مردم چی
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1399/06/31
به نطر شما اینها دیگر به فکر امورات زندگی مردم هستن
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
این حرفها و این کارها دیگه تکراری شده
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1399/06/31
خودروهای قبلی در مالکیت مجلس چی شدن که خودروی جدید بدن؟
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1399/06/31
هزینه نگهداری خودرو بالاست ، مجلس نباید خودرو یا راننده داشته باشد ، از خودرو و راننده استیجاری "خوب" استفاده کنید .
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1399/06/31
مردم بدبخت به کی رای دادن
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1399/06/31
مردم بریم رای بدیم مجلس قبلی گند زد اما اینا اومدن برا خدمت و تشنه گان خدمت هستن !!!!4 سال بعد دوباره همین حرف و همین شعار تکرار خواهد شد بریم رای بدیم!!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1399/06/31
خدا خیرت بده عامو اینا برا گرفتن خودرو نماینده شدن اونوقت شما میگید نگیرن پس نمایندگی به چه دردی میخوره
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1399/06/31
نمایندگان انقلابی هستید نباید سوار ماشین های مدل پایینتر بشوید کسر شان میشود
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1399/06/31
همه امکانات برای خودشونو وزیرانشون ونماینده هاذ
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1399/06/31
این هم از مجلس اصولگرا
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1399/06/31
این مجلس میخواد به درد مردم برسه سه ماه از ورود اقایون به بهارستان گذشت اما دریغ از یک حرکت برای معیشت مردم فقط حرف و حرف و حرف و جم و جور کردن ثروت باری خودشون و خاندانشون
پاسخ ها
فرشید
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
طبق گفته حاج دلیگانی ایشان می گویند سند خودرو یک سال بنام مجلس است یک خرجی ایران خودرو می کند میزند بنام مجلس دوباره یک خرج دیگر ی مجلس می کند می زند بنام شما آیا این خرج اضافه نیست پولهای بیت المال که حق مردم است هدر میرود هزینه هر سند را حساب کنید 250 سند دوبار زده می شود شما نماینده ها فقط فکر جیب خودتان و رفاه خودتان هستید نه مردم که به شما رای دادند
-
16:31 - 1399/06/31
برای اجرای عدالت نمایندگی مجلس 6 ماه کنن که تمام خانواده های ایرانی یک بار هم شده یه بار نماینده شن واز امکانات مملکت استفاده کنند
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1399/06/31
لطفا خودرو درشان رای دهندگان را همِ
اعلام کنید
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1399/06/31
آقا ما نماینده نخواهیم کیو باید ببینیم.مگه قدیم نماینده بوده.یه شاه بوده با چندتا وزیر سلحشور که مملکت رو اداره میکردن.اصلا ایت ظرز فکر نماینده بازی تفکر دموکراتیکه که یعنی بنفع مردم باشه ولی بالعکس دزد پروری شده.
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1399/07/01
همینه که این کارخونه های آشغال ساز هر کاری میکنن صدای نماینده در نمیاد
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1399/07/01
اگه انسان باشید با پراید هم می تونید کاراتون ها انجام بدین اما خلق وخوی تجمل گرایی از شما آدمهای بی مصرف ساخته
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج