روحانی: به مردم سالاری خود می‌بالیم
۱۰۳۹۴۷۷
۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۱
۳۲۷۱
رئیس جمهور گفت: همه ما در جهان دوران سختی را سپری می‌کنیم اما ملت ایران به جای برخورداری از همکاری جهان با سخت‌ترین تحریم‌ها مواجه است.

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور به‌صورت ویدئو کنفرانس در هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل گفت: همه ما در جهان دوران سختی را سپری می‌کنیم اما ملت من به جای برخورداری از همکاری جهان با سخت‌ترین تحریم‌ها مواجه است.

وی با اشاره به قتل یک سیاه‌پوست در آمریکا اضافه کرد: تصویری که از برخورد پلیس ایالات متحده آمریکا با یک شهروندِ معترض به سراسر جهان مخابره شد، برای ما، آشنا و تکراری بود. این پایی که بر گلو نهاده شد به عنوان پای استکبار بر گلوی ملت‌های مستقل را ما به خوبی می‌شناسیم.

متن کامل سخنان روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله والصلاه علی رسول‌الله و آله و صحبه

آقای رئیس،

انتخاب جناب‌عالی را به عنوان نماینده کشور دوست و برادر، ترکیه به ریاست هفتاد و پنجمین نشست سالانه مجمع عمومی ملل متحد تبریک گفته و برای شما، دبیرکل محترم و همه همکارانتان که در مسیر تحقق اهداف ملل متحد، تلاش می‌کنند، آرزوی توفیق دارم.

عالی‌جنابان،

جهان، غافل از دو نعمت‌ بزرگ سلامت و امنیت، ناگهان با بانگ بیدارباشِ کووید19 مواجه گردید. کرونا با همه کوچکی خود، چنان مدیریتِ جهانی و حکمرانی داخلی کشورها را به چالش کشید که مهمترین تجمعِ جهانی هم، به ناچار به صورت مجازی برگزار گردید.

کرونا امروز، به علت رشد علم و تکنولوژی و رسانه، به"درد مشترک" انسان بدل شده است. این دردِ مشترک، نشان داد که به رغم همه پیشرفت‌ها، هنوز علم بشر در برابر جهل او ناچیز است. این ویروس همه ما را به فروتنیِ بیشتر در برابر خداوند، و حقیقتِ خلقت می‌خواند و جامعه انسانی‌ را به تقوایِ مدنی اعم از رعایت اخلاق فردی و اجتماعی و پرهیز از جفا در حق طبیعت، و تخریب محیط زیست و دخالت بی‌رویه در خلقت، هدایت می‌کند. این بلیه فراگیر، که مرزهای ساختگی قدرت و مکنت را درنوردیده است، یک بار دیگر به همه ما اعضای جامعه بشری، یادآور می‌شود که مواجهه با مسائل مشترک جهانی، جز از طریقِ مشارکت جهانی ممکن نیست.

همه ما در جهان، دوران سختی را سپری می‌کنیم. اما ملت من بجای برخورداری از همکاری جهانی، با سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ، در نقض آشکار و اساسیِ منشور ملل متحد، توافقات بین‌المللی و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، مواجه است.

خانم ها، آقایان

تصویری که از برخورد پلیس ایالات متحده آمریکا با یک شهروندِ معترض به سراسر جهان مخابره شد، برای ما، آشنا و تکراری بود. این پایی که بر گلو نهاده شد به عنوان پای استکبار بر گلوی ملت‌های مستقل بود که ما آن را به خوبی می‌شناسیم. ملتِ دلاور ایران دهه‌هاست این‌گونه بهای آزادی‌خواهی و رهایی از سلطه و استبداد را پرداخت نموده ولی با ایستادگی، به بالندگی و پیشرفت خود ادامه داده و بر نقش تاریخی و تمدنی خود، به عنوان محورِ صلح و ثبات، مبارزه با اشغال و افراط، و منادی گفتگو و رواداری پایدار مانده است:

ما در برابر اشغال‌گران شوروی سابق، جنگ‌سالاران و افراط گرایان داخلی، تروریست‌های القاعده، و اشغال‌گران آمریکایی، در کنار مردم افغانستان ایستادیم و در همه روندهای صلح و آشتی چه در کنفرانسِ بن ۲۰۰۱، و چه در تلاش‌های منطقه‌ای، نقشی محوری ایفا نمودیم.

روحانی: ملت ایران شایسته تحریم نیست

ما در برابر بسیج قدرت‌های جهانی و منطقه‌ای، برای ایجادِ جنگ نفتکش‌ها در خلیج‌فارس در حمایت از صدام، در نیمه دوم دهه سال ۱۹۸۰، خواهان امنیت مشترک در خلیج فارس شدیم، در سال 2013 جهان عاری از افراط و خشونت (WAVE) را پیشنهاد کردیم که با اجماع اعضای مجمع، به تصویب رسید. در سال 2018 پیشنهاد پیمان عدم تجاوز و در سال ۲۰۱۹ طرح امید یا پویشِ صلح هرمز (HOPE)، برای ارتقای صلح و ثبات در خلیج فارس را، در همین مجمع ارائه کردیم.

ما در برابر اشغالِ کویت توسط صدام، اولین کشور منطقه بودیم که در کنار مردم و دولت کویت ایستادیم و آرزوی صدام برای استیلا بر همه متحدان عربش را، ناکام گذاشتیم.

ما در برابر استبداد صدامیان، اشغال‌گری آمریکاییان و وحشی‌گری داعشیان در کنار همه مردم عراق، از کرد و عرب و سنی و شیعه و ایزدی و مسیحی ایستادیم و از سال 2003 با حمایت از دستاوردهای دمکراتیک مردم عراق، شورای حکومتی و دولت عراق را یاری نمودیم.

ما در برابر ده‌ها گروه تروریست تکفیری، تجزیه‌طلبان و جنگجویان خارجی در کنار مردم سوریه ایستادیم، و از سال ۲۰۱۳ میلادی که دیگران به دنبال راه حل نظامی بودند، طرح ۴ ماده‌ای صلح مبتنی بر خواست مردم سوریه را ارائه کردیم و در سال ۲۰۱۶ با همکاری روسیه و ترکیه، فرآیند آستانه را برای رسیدن به صلح و ثبات سیاسی در سوریه، پایه‌ریزی کردیم.

ما در برابر اشغال‌گری صهیونیست‌ها، جنگ‌افروزان داخلی و توطئه‌گران خارجی، در کنار مردم و دولت لبنان ایستادیم.

ما هرگز اشغال‌گری، نسل‌کشی، آواره‌سازی و نژاد پرستی را نادیده نگرفتیم و برسرِ قدس شریف و حقوقِ مردم فلسطین، هرگز معامله نکردیم و در سال ۲۰۱۲ راه حل دموکراتیک مسأله فلسطین را از طریق همه‌پرسی ارائه کردیم.

ما آشکارا از ظلم وستمی که به مظلومان یمن می‌رود، دادخواهی کردیم و در آغاز جنگ یمن در سال ۲۰۱۵، پیشنهاد ۴ ماده‌ای برای صلح در یمن را ارائه دادیم.

ما در این منطقه حساس دستِ تنها با داعشی‌ها و افراطی‌هایِ مدعی دروغینِ اسلام، جنگیده‌ایم تا جامعه جهانی بداند اسلامِ واقعی کدام است، همان اسلامِ اعتدالی و عقلانی، و نه افراط و نه خرافه. سردارشهید ما، که قهرمان مبارزه با خشونت افراطیون در خاورمیانه بود، از امنیت شهروندان مذهبی و غیر مذهبی، مسلمان و مسیحی، شیعه و سنیِ، در برابر مدعیان یک حکومت قرون وسطایی به خوبی ایستاد و دفاع می‌کرد.

و ما در سال ۲۰۱۵ میلادی برجام را به عنوان یکی از بزرگترین دستاوردهای تاریخ دیپلماسی به ثمر رساندیم و علیرغم بدعهدی مستمر آمریکا به آن پایبند ماندیم.

آقای رئیس

چنین ملتی شایسته تحریم نیست. جواب صلح، جنگ نیست. پاداش مبارزه با افراط‌گری، ترور نیست. پاسخ رای ملت‌ها در ایران، در عراق و در لبنان، تحمیل آشوب‌های خیابانی و حمایت از روندهای غیر دموکراتیک نیست.

باید بدانیم که ادعا‌ها ملاک نیست و تنها عمل ملاک است:

ادعا کردند که برای مبارزه با صدام به منطقه آمده‌اند، درحالی‌که خود، این هیولا را در جنگ تحمیلی علیه ایران تنومند ساختند و او را با سلاح شیمیایی و مدرنترین جنگ افزارها، تسلیح کردند.

از مبارزه با تروریسم و داعشی دم می‌زنند در حالی که، خود آن را ایجاد کرده‌اند، و برای این جنایت خود از ملتهای منطقه طلبکار هم هستند.

به دروغ ما را متهم به تلاش برای ساخت سلاح هسته‌ای می‌کنند و به بهانه اشاعه، این یا آن را تحریم می‌کنند، در حالی‌که جرمِ استفاده از سلاح هسته‌ای در تاریخ بشریت‌ را، تنها به نام خود ثبت کرده‌اند و تنها رژیم دارنده سلاح هسته‌ای در منطقه غرب آسیا، بازیگر خیمه شب‌بازی آنهاست.

از حقوق بشر سخن می‌گویند ولی با فشار حداکثری، معیشت و سلامت و حتی حق حیات همه ایرانیان را هدف گرفته‌اند.

خود و دست نشاندگانشان، در هرچه جنگ و اشغال و تجاوز در فلسطین و افغانستان و یمن و سوریه و عراق و لبنان و لیبی و سودان و سومالی است، مستقیماً به آتش افروزی مشغولند ولی ایران را مسئول شکست‌های محتوم‌شان در برابر اراده مردم منطقه می‌دانند.

با فروش صدها میلیارد دلار سلاح به منطقه ما، آن را به انبار باروت بدل کرده‌اند، ولی بر خلاف همه قواعد حقوقی و اجماع جهانی، بیهوده می‌کوشند تا ایران را از حداقل نیازهای دفاعی محروم ساخته و محدودیت‌های تسلیحاتی ایران را به رغم نص صریح قطعنامه 2231، تمدید کنند.

من اینجا لازم می دانم از رؤسای دوره‌ای شورای امنیت در ماه‌های اوت و سپتامبر و سیزده عضو این نهاد به ویژه کشورهای روسیه و چین تشکر کنم که دو بار به صورت قاطع به استفاده ابزاری و غیرقانونی آمریکا، از شورای امنیت و قطعنامه ۲۲۳۱، با صدای بلند "نه" گفتند.

این یک پیروزی نه برای ایران، که برای دورانِ گذار نظام بین‌الملل در جهان پساغربی است، که رژیم مدعی هژمونی، در چنین انزوای خودساخته ای، فرو رود.

 

خانم‌ها ، آقایان

کجا سابقه دارد دولتی نتیجه 13 سال مذاکره جهانی با حضور دولت سلف خود را، بدون هیچ دلیلی زیرپا‌گذارد، قطعنامه شورای امنیت را با وقاحت نقض کند، و حتی دیگران را به دلیل اجرای قطعنامه شورای امنیت تحریم و تنبیه کند، و در همان حال مدعی مذاکره و معامله بزرگ باشد؟

آمریکا نه می‌تواند مذاکره را برما تحمیل کند و نه جنگ را.

زندگی با تحریم سخت است اما سخت‌تر از آن زندگی بدون استقلال است.

آزادی سیاسی داخلی برای ما بسیار مهم است و ما به عنوان کهن‌ترین دموکراسی در خاورمیانه، به مردم سالاری خود می‌بالیم و آزادی داخلی را با دخالت خارجی، سودا نخواهیم کرد.

دموکراسی حق حاکمیت ملت است و نه حق دخالت بیگانه، آن هم بیگانه‌ای تروریست و مداخله‌جو که هنوز هم در همان توهم ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ زندانی است: همان روزی که اسلاف‌شان، تنها دموکراسی آن زمان خاورمیانه را با کودتا سرنگون کردند.

برای ما عزت و آسایش ملت‌مان مهم است که با دیپلماسی متکی بر اراده ملی و همراه با مقاومت به دست می‌آید.

ما ابزار چانه زنی داخلی و انتخاباتی آمریکا نیستیم.

هر دولتی که در آمریکا انتخاب شود، به ناچار تسلیم تاب‌آوری ملت بزرگ ایران خواهد شد.

برای جهان نیز امروز زمان "نه" گفتن به زورگویی و قلدرمآبی است. دوران سلطه و هژمونی به سرآمده است. ملت‌ها و فرزندان ما سزاوار دنیایی بهتر، امن‌تر و قانون‌ مدارترند. امروز زمان تصمیمِ صحیح و درست است.

انتشار یافته: 86
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1399/07/01
شما که کم کم دارید تسلیم میشید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
بگو کی میری راحت بشیم بیفتیم دست یکی از تو بدتر
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
فعلن که از بی تدبیری و بخور بخور شما هست،والا اگر خودتون نخوایید نمیتونه باشه
حسن
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
من کاری با دولت ندارم ولی ما همانهایی هستیم که با دست خالی با دنیا جنگیدیم شاید وجود تو نبود ولی در رک ما تسلیم وجود ندارد تسلیم میکنیم ولی تسلیم نه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
بهتره بگی به ذلیل کردن مردم میبالیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
با اختلاف دروغ گو ترین حکومت دنیا
babak
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
مردم سالاری؟ کدوم مردم سالاری شما که سه نفره واسه بنزین تصمیم گرفتین شما که خودتون با معاونین تون واسه معیشت مردم تصمیم میگیرین شده یکبار نظرسنجی دقیقی انجام بدین ببینین خواست مردم چیه شما که دراین وضعیت کرونا طرح ترافیک رو اجرا میکنید ادارات و سازمانها عادی شروع به کار میکنن مدارس باز میشن شما که واسه سلامتی مردم کم کاری میکنید شما به مردم زیاد اهمیت نمیدین آقای رئیس جمهور
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
تمام حرفای روحانی در این سخنرانی عین حقیقته و من کاملا موافقم با این سخنرانی.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
خواباتو تعریف میکنی؟
مرحوم افکاری
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
من هم از مردم سالاری دولت به خود میبالم !
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
تو به مردم آزاری خودت ببال
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1399/07/01
پس ملت کی به اختلاس و فقر زورگویی نه بگویند
Iran, Islamic Republic of
21:09 - 1399/07/01
وای وای وای ازدست حسن کجا پناه بریم.
Iran, Islamic Republic of
21:15 - 1399/07/01
حنات دیگه رنگی نداره
پاسخ ها
مظلوم
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
درود بر حسن روحانی
Iran, Islamic Republic of
21:15 - 1399/07/01
پس ما میتونیم به شماها نه بگیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
شب انخابات رئیس جمهورمعلوم میشه،کشوری که دولتمرداش دررفاه کامل هستن وملتش ازفقرکمرش شکسته،حسن جون ریابسه فقط بذاریدمردم خودشون تصمیم بگیرن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
همون اره گفتن شماها بوده که الاپ این وضعو اوضامونه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
۲۲۳۴
قصه نگو چهل ساله همینه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
مجلس و که دیگه ما اره نگفتیم شما دلتون خوش بود یه مشت ارزشی رو فرستادید مجلس از وقتی رفتن مجلس فقط دارن پول و ماشین می گیرن دریغ از یه عملکرد خوب تازهناراضی هم هستن شاسی بلند می خوان تشنگان خدمت!!!!!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
خیر
United States
21:20 - 1399/07/01
الان ما خیلی عزت داریم آن هم از برکت
وجود شماست خدا یا بداد ما برس
United States
21:23 - 1399/07/01
ملت ایران شایسته دزدی امثال ...هم نیست
Romania
21:25 - 1399/07/01
این یباره رو راست میگه خدایی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
حالا چی گفت که راست بود اصن این راست میدونه چیه فقط دروغ
بدون نام
Romania
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
کاربر ۲۲:۳۵ اصلا متن رو خوندی؟ کجای متن رو دروغ گفته بیا بگو. اگه احساس میکنی دروغه برو تحقیق کن. یکی از مشکلات مردم ما اینه که اصلا اهل تحقیق و مطالعه نیستن.
Iran, Islamic Republic of
21:30 - 1399/07/01
همه مردم دیگه میدانن این تحریم ها ۸۰ درصد داخلی است . و همچنین مشکل از بالاتر است نه تو که مثل عروسک نمایشی هستی
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1399/07/01
بسه حسن بخاطر خدا دست بکش از این حرفا مردم تو چ بدبختی زندگی میکنند تو هم توهم میزنی واقعا نمیدونید یا مردمو آدم حساب نمیکنی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
ما کنار همه ایستادیم چرا تو این دوران تحریم کسی کنار ما نیست. چین و روسیه دنبال منافع مردشان هستند
Iran, Islamic Republic of
21:35 - 1399/07/01
بله حق ملت ایران همچین مسولان بی ثوادی نیست واقعا شما از چه سیاره ای برای ملت بیچاره اومدین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
بی صواد درسته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
سواد
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1399/07/01
گفته ملت ایران سزاوار تحریم نیست
داداش ملت ایران کلا سزاوار ادمهای خائن به رای ملتش نیست
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1399/07/01
جوری که ایران به دنیا نشون میدین اینجا بهشت خداست و کشورای دیگه جهنم ولی اگر یک کشور بی طرف نماینده بفرسته اینجا یک سال مثل مردم عادی زندگی کنه متوجه خیلی چیزا میشه که ملت بینوا چجور و با چه حقارتی داره زندگی میکنه تو این مملکت

خدا ناظر بر همه اعمال بنده هاش هست و میبینه

آنچنان نماند اینچنین هم نخواهند ماند.
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1399/07/01
یه کم خوشم اومد ولی او شجاعت که ملت میخواد حتی تو حرف زدن هم نداری
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1399/07/01
وی با اشاره به قتل یک سیاهپوست در آمریکا اضافه کرد: تصویری که از برخورد پلیس ایالات متحده آمریکا با یک شهروندِ معترض به سراسر جهان مخابره شد، برای ما، آشنا و تکراری بود. 
حق داری. اینها باید هم برات آشنا و تکراری باشه!
Iran, Islamic Republic of
21:59 - 1399/07/01
بازاریان وبانک بیشتر از امریکا اسراییل ضربه به مردم ایران می زنن
United States
22:03 - 1399/07/01
ازترامپ آبی گرم نخواهد شد_ ای حسن
United Arab Emirates
22:03 - 1399/07/01
از اختلاس ها و ندارها و ... هم چند مورد می گفتین
United Arab Emirates
22:03 - 1399/07/01
از اختلاس ها و ندارها و ... هم چند مورد می گفتین
پاسخ ها
بچه‌ نظام‌ اباد‌ تهران‌
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
سانسورچی‌ مشکلی‌ با‌ من‌ اگه‌ داری‌ بگو‌ حلش‌ کنیم‌ چرا‌ نظر‌ من‌ چاپ‌ نمیشه‌
United Arab Emirates
22:04 - 1399/07/01
از اختلاس ها و ندارها و ... هم چند مورد می گفتین
Iran, Islamic Republic of
22:10 - 1399/07/01
ای خدا مردم دارن از گرسنگی میمیرند سران مملکت ما هنوز دارن دنبال قاتل برسلی میگردن....خدایا خودت به مردم رحم کن
پاسخ ها
جواد
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
درودخدا بر رئیس جمهور مهربان و دلسوز ایران عزیر خدا قوت ایران عزیز همیشه سرافراز سر بلند به کوری چشم دشمنان
مهران
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
خدا قوت به رئیس جمهور کشورمان دوستت داریم
امین
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
ما نه از تحریم ترس وواهمه ای داریم نه از جنگ زیر بار زور هرگز نمی رویم و نخواهیم رفت درود خدا به رئیس جمهور عزبر کشورمان ترامپ تروریست و جنایتکار با شکست ها که از ایران خورده درمانده عاجز شده ترامپ در ماه آینده باید از کاخ سفید خدا حافظی کند و به قمار خانه خود برود
Iran, Islamic Republic of
22:51 - 1399/07/01
حزب باد. یه روز میگه چرا با دنیا سر جنگ دارید مذاکره کنیم یه روز خودش حرفای دو اتیشه میزنه. چه حالی دارن اونایی به جنابتون رای دادن اقای رئیس جمهور!!!
Iran, Islamic Republic of
00:18 - 1399/07/02
حسن جون یه قول .گشایش اقتصادی به آنها هم بده. شنبه یکشنبه
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1399/07/02
حسن برو استراحت کن امروز خیلی خسته شدی
Iran, Islamic Republic of
00:51 - 1399/07/02
به خدا ما که داریم می نالیم !!!! با این مردم سالاری تون!!!
Iran, Islamic Republic of
00:51 - 1399/07/02
حسن جان بیخیال ماشو....
Iran, Islamic Republic of
00:56 - 1399/07/02
چهی بگم جوونی یا مون رفته دیگه۰ ۰۰۰ گل یخ گ توی دلم جوونه کرده۰۰۰ از دست این ؟؟؟؟؟؟!!!!!!! وا وی لا
Iran, Islamic Republic of
01:08 - 1399/07/02
ببال تا اموراتت بگذره حسن اقا
پاسخ ها
رحیمی
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
باسلام عزیزان گرامی امریکا میداند که تمام کشورهای اطراف ایران مخصوصا عرب ها از همه لحاظ از ایران عقبتر هستند و ایران ما سرزمین دلیران و شیرمردان باغیرت و تعصب و با ایمان هستند و اکثر جوانهای ایرانی نخبه هستند امریکا از غصه ایران دارد دق میکند که نمیتواند به ایران دسترسی داشته باشد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
کاربرجواد.چه نسبتی باحسن چاخان داری
Iran, Islamic Republic of
04:46 - 1399/07/02
درسته مردمی دومیگه که مدام توی صف گوشت ومرغ یخ زده ایستادن یامردمی که مدام دنباا شکردولتی کدومش رومیگه
Iran, Islamic Republic of
05:21 - 1399/07/02
بانک سپه مرکزی کرمان پول فروش سهام عدالت را به شبای این جانب نریخته است بعد از گذشت سه ماه به این
Iran, Islamic Republic of
06:09 - 1399/07/02
اینجا مردم سالاری یعنی کشک
Iran, Islamic Republic of
06:36 - 1399/07/02
تو رو خدا فحشمون نده ،بیچارمون کردین با اون بیسوادیت
Iran, Islamic Republic of
06:37 - 1399/07/02
وقتی میگفت فقط خودش خندش گرفته بود احتمالا .
United Arab Emirates
07:00 - 1399/07/02
تو مردم را از خدا جدا کرده ای . چرا معاویه گونه فریب میسازید
Iran, Islamic Republic of
07:06 - 1399/07/02
.. ما هم به داشتن چنین دولتی میبالیم..که مردم را بطور مُفت و مجانی.. سالار.. میکند!!
Iran, Islamic Republic of
07:15 - 1399/07/02
منظورش ازمردم سالاری . لبنان عراق فلسطین هست
Iran, Islamic Republic of
07:31 - 1399/07/02
اگر مردم سالاری بود که دست از مملکت داری باید بردارید.هر سال گرانی،هر ماه گرانی
Iran, Islamic Republic of
07:36 - 1399/07/02
برو بابا خجالتم خوب چیزیه داغون کردین مردومو
Iran, Islamic Republic of
07:54 - 1399/07/02
اما ما مینالیم!
Iran, Islamic Republic of
07:55 - 1399/07/02
اصلا تا حالا کی مردم را حساب کردی جز برای رای دادن حسن؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1399/07/02
تو اگه حرف نزنی مطمین باشه کسی نمیگه لالی
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1399/07/02
کدام مردم سالاری؟ ...
Iran, Islamic Republic of
08:55 - 1399/07/02
اگه مردم سالاری بود که الان تو هیچ کاره بودی
Iran, Islamic Republic of
09:11 - 1399/07/02
عوضش ما اصلاً به شماها و سایر مسئولین نمی بالیم
Netherlands
09:23 - 1399/07/02
حاج آقا اول و آخر سالار ها شمایید ما رعیتی بیش نیستیم
Iran, Islamic Republic of
09:52 - 1399/07/02
حسن نگووو بلا بگوووو سایت روسرمون سردار حسنک
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1399/07/02
حسن روحانی خجالت بکشد به نامردی خود بنازد و بس
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1399/07/02
تو که باید هم ببالی!!!!!
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1399/07/02
عروسک خیمه شب بازی
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1399/07/02
مردم سالاری نه جناب مردم ستیزی .....
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1399/07/02
خجالت بکش مردم دیگه فلج شدند.
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1399/07/02
دروغگو دشمن درجه یک خداست
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1399/07/02
مردم سالاری یعنی تخم مرغ لوکس شده میخوای بخواه میخوای نخواه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج