دموکرات‌ها در پی استیضاح دوباره ترامپ
۱۰۴۰۱۱۲
۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
۱۳۱۹
به دنبال تلاش دونالد ترامپ برای انتصاب هرچه زودتر جایگزین قاضی فقید دیوان عالی آمریکا پیش از برگزاری انتخابات ۲۰۲۰، دموکرات ها برای جلوگیری از این اقدام طرح استیضاح دوباره رییس جمهوری را دنبال می کنند.

خبرگزاری ایرنا: به دنبال تلاش دونالد ترامپ برای انتصاب هرچه زودتر جایگزین قاضی فقید دیوان عالی آمریکا پیش از برگزاری انتخابات ۲۰۲۰، دموکرات ها برای جلوگیری از این اقدام طرح استیضاح دوباره رییس جمهوری را دنبال می کنند.

طرح استیضاح دوباره ترامپ این هفته برای اولین بار در مصاحبه نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان آمریکا با شبکه ای بی سی نیوز مطرح شد.

در چند روز اخیر سخنانی مطرح شده که دموکرات ها به دنبال آن هستند تا با طرح مجدد استیضاح ترامپ باعث شوند مجلس سنا نتواند کاندیدای ترامپ برای دیوان عالی آمریکا را تایید کند.

پلوسی در این مصاحبه گفت که مرگ روث بیدر گینزبرگ موجب شد که رای گیری در انتخابات عمومی سال ۲۰۲۰ آمریکا بیش از هر زمان دیگری حیاتی باشد.

پلوسی افزود: حتی اگر جو بایدن نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود و دموکرات‌ها کنترل سنا را دوباره بدست بگیرند، ترامپ و جمهوری‌خواهان سنا ممکن است هنوز تلاش کنند نامزد خود در دیوان عالی را منصوب کنند.

رییس مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه در پاسخ به سوال مجری شبکه ای بی سی مبنی بر اینکه برخی احتمال استیضاح ترامپ یا ویلیام بار دادستان کل را راهی برای پیشگیری از اقدام سنا در مورد تعیین جانشین بیدر گینزبرگ می‌دانند، گفت: ما گزینه‌های خود را داریم. ما نیز ورق‌هایی برای رو کردن داریم که فعلاً قصد بحث درباره آنها را نداریم.

به دنبال انتشار این مصاحبه دونالد ترامپ روز دوشنبه از تهدید دوباره استیضاح خود استقبال کرد و گفت: ادامه دهید من از آنان می خواهم که این کار را انجام دهند.

ترامپ در ادامه افزود: من تنها مردی در جهان هستم که به دلیل تلاش برای پر کردن کرسی قاضی فقید دیوان عالی ممکن است، استیضاح شود.

بعد از اظهار نظر ترامپ و استقبال وی از طرح استیضاح مجدد خود، "کوین مکارتی" رهبر جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه در این مورد واکنش نشان داد و گفت که اگر پلوسی بخواهد دوباره روند استیضاح ترامپ و یا ویلیام بار دادستان آمریکا را مطرح کند، جمهوریخواهان وی را از ریاست مجلس نمایندگان برکنار خواهند کرد.

مک کارتی با انتقاد از اظهارنظرهای اخیر پلوسی گفت که وی معتقد است انتصاب نامزد رییس جمهوری برای دیوان عالی با نزدیک شدن به زمان انتخابات ۲۰۲۰ کار درستی است.

با مرگ روث بیدر گینزبرگ یکی از ۹ قاضی دیوان عالی آمریکا در ۶ هفته مانده تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، دموکرات‌ها را نسبت به بهره برداری جمهوریخواهان و دونالد ترامپ از این مساله به شدت نگران کرده است.

گینزبرگ ۲۷ سال کرسی قضاوت در دیوان عالی آمریکا را در اختیار داشت و تا آن زمان برتری جمهوریخواهان به دموکرات‌ها پنج به چهار محسوب می‌شد. حال با خالی شدن این کرسی در پی مرگ وی، در صورت اقدام ترامپ به انتخاب فرد جایگزین و حمایت سنا تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، کفه ترازو می‌تواند در عالی‌ترین سطح تصمیم گیری قضایی به نفع ترامپ تغییر یابد.

با توجه به این که ترامپ در دوره ریاست جمهوری خود دو قاضی محافظه‌کار بر مسند این کرسی معرفی و منصوب کرده، با معرفی نفر سوم توسط وی به طور عملی کنترل محافظه‌کاران بر بالاترین مرجع قضایی در آمریکا قوی‌تر می‌شود.

ترامپ در دسامبر (دی ماه) ۲۰۱۹ با دو اتهام «سوء استفاده از قدرت» و «اخلال در کار کنگره» با اکثریت آرا در مجلس نمایندگان استیضاح شد، اما سنا با اکثریت جمهوریخواه پس از ۱۲ روز برگزاری جلسات دادگاه، او را از این اتهامات تبرئه کرد.

در رای گیری اول که در خصوص اتهام سوءاستفاده از قدرت در پرونده اوکراین‌گیت انجام شد، ۵۲ نفر از سناتورها، ترامپ را تبرئه و ۴۸ نفر به گناهکار بودن او رای دادند و در رای گیری دوم که در مورد ممانعت از انجام تحقیقات کنگره در پرونده اوکراین‌گیت برگزار شد، ۵۳ نفر از سناتورها، ترامپ را تبرئه و ۴۷ نفر به گناهکار بودن او رای دادند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:6
Iran, Islamic Republic of
17:00 - 1399/07/03
دموکراتها ی ایران ؟؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج