ایرانی‌ها اخبار انتخابات آمریکا را پیگیری می‌کنند؟
۱۰۴۰۲۱۸
۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۳
۴۴۴
مطالعات جدید نظرسنجی‌های ایسپا حاکی از آن است از هر ۴ شهروند ایرانی، ۳ نفر به میزان کم پیگیر اخبار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند.

خبرگزاری ایسنا: مطالعات جدید نظرسنجی‌های ایسپا حاکی از آن است از هر ۴ شهروند ایرانی، ۳ نفر به میزان کم پیگیر اخبار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند.

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران در یک نظرسنجی از پاسخگویان سوال کرده است «تا چه میزان اخبار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را دنبال می‌کنند» از مجموع افراد تشکیل دهنده نمونه این نظرسنجی؛ ۷۶.۴% گفته‌اند اخبار مربوط به این انتخابات را در حد «خیلی کم و کم» پیگیری می‌کنند؛ ۹.۳ درصد گفته‌اند در حد متوسط پیگیر این اخبار هستند و تنها ۱۰.۹ درصد از پاسخگویان در حد «زیاد و خیلی زیاد» آن را دنبال می‌کنند.

نتایج این نظرسنجی‌ نشان می‌دهد که از هر ۴ شهروند ایرانی، ۳ نفر به میزان کم اخبار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری امریکا را پیگیری می‌کند.

میزان پیگیری اخبار مربوط به انتخابات آمریکا در میان کسانی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند بیش از افراد فاقد تحصیلات دانشگاهی است. همچنین جوانان (افراد ۱۸ تا ۲۹ سال) کمتر از سایر گروه‌های سنی اخبار را پیگیری می‌کنند. گفتنی است مردان بیش از زنان پیگیر اخبار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امریکا هستند.

بر اساس اعلام ایسپا، نظرسنجی مذکور با جامعه آماری افراد بالای ۱۸ سال کل کشور و اندازه نمونه ۱۶۱۸ در تاریخ ۲۲ تا ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ به شیوه مصاحبه تلفنی توسط ایسپا اجرا شده است.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:13
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1399/07/04
من که هر روز چک میکنم مخصوصا خبر امریکا رو
پاسخ ها
ق ج
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
منهم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج