عبور از وزیر ورزش پرسپولیسی
۱۰۴۰۴۳۵
۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۴
۱۳۷۳
رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در شرایطی از امروز وارد مرحله یک‌چهارم نهایی می‌شود که از ایران فقط دو تیم استقلال و پرسپولیس توانستند خودشان را از مرحله گروهی بالا بکشند.

روزنامه شرق: رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در شرایطی از امروز وارد مرحله یک‌چهارم نهایی می‌شود که از ایران فقط دو تیم استقلال و پرسپولیس توانستند خودشان را از مرحله گروهی بالا بکشند؛ استقلال امروز به مصاف پاختاکور می‌رود و پرسپولیس هم فردا با السد، یکی دیگر از تیم‌های مدعی قهرمانی در آسیا، رقابت می‌کند.

از آنجا که بعد از این مرحله، رقبا طبق قرعه‌کشی مشخص می‌شوند، این احتمال می‌رود که نمایندگان ایران در صورت برتری در این دیدار، در یک‌چهارم نهایی به هم بخورند و دربی ایرانی این‌بار در لیگ قهرمانان آسیا رقم بخورد. با‌این‌حال و پیش از رسیدن به آن مرحله، هر دو تیم استقلال و پرسپولیس محکوم به موفقیت هستند؛ آنها در آخرین بازی خود حسابی درخشیدند و در مجموع با هفت گل از سد نمایندگان عربستان و امارات عبور کردند تا اسمشان را در حد مدعی مطرح کنند.

حالا که کار به اینجا کشیده و قدرت دو تیم تهرانی در آسیا قرار است محک بخورد، دوباره داستان «بابا مسعود» در فضای مجازی شکل گرفته است؛ «بابا مسعود» کلید‌واژه‌ای است که یکی از مجریان شبکه یک آن را در تلویزیون مطرح کرد و اشاره مستقیمش به نقش مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش، در قهرمانی‌های پرسپولیس بود! او ادعای هواداران باشگاه استقلال در فضای مجازی را به تلویزیون کشاند و با زیر‌سؤال‌بردن قهرمانی سرخ‌های تهران، موفقیت این باشگاه را زیر سؤال برد.

اگرچه مجری مذکور از کار در شبکه یک برکنار شد، ولی همچنان واژه «بابا مسعود» در ادبیات هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس موجود است. به‌تازگی هواداران استقلال، بعد از برتری درخشان تیمشان برابر الاهلی، کنایه‌ای به موفقیت‌های پرسپولیس در لیگ داخلی زده‌اند و از انتقام‌گیری در لیگ قهرمانان آسیا خبر داده‌اند؛ جایی که به گمان آنها دیگر «بابامسعود»ی نیست که بخواهد به پرسپولیسی‌ها کمک کند.

روز گذشته یکی از هواداران استقلال حتی کنایه‌ای به آذری‌جهرمی، وزیر جوان دولت روحانی و یکی از هواداران باشگاه پرسپولیس زد و به او هشدار داد دیگر خبری از نفوذ بابا مسعود نیست. آذری‌جهرمی هم با اشاره به درخشش پرسپولیس در دیدار برابر الشارجه، به این موضوع اشاره کرد که زدن سه گل در یک نیمه در رقابت‌های آسیایی از «بابا مسعود» بر‌نمی‌آید! حالا که سطح کری‌خوانی به این واژه ختم می‌شود، به نظر می‌رسد دو باشگاه و بازیکنانشان هم بی‌نصیب نمانده‌اند؛ در‌واقع هم بازیکنان پرسپولیس و هم استقلال برای رهایی از شایعه‌های موجود در‌پی رسیدن به موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا هستند تا به حریف و هوادارانشان ثابت کنند در اشتباه هستند.

اول نوبت به استقلالی‌ها می‌رسد؛ آنها در دو، سه فصل اخیر که لیگ با قهرمانی پرسپولیس به اتمام رسیده، همواره به این شایعه دامن زده‌اند که وزارت ورزش هوای پرسپولیس را دارد و در قهرمانی‌های این تیم دخیل است. آنها بحث بعد از 1400 را مطرح می‌کنند که با تغییر دولت بتوانند در لیگ ایران موفق شوند. حالا اگر بازیکنان و اعضای استقلال بخواهند ادعای هوادارانشان را ثابت کنند، آسیا بهترین فرصت را در اختیارشان گذاشته است. اگر آنها همان‌قدر مدعی‌اند که در ایران نیرویی بازدارنده نمی‌گذارد به موفقیت برسند، در آسیا چنین خبری نیست. شاید همین موضوع، انگیزه مضاعفی برای استقلال باشد تا با موفقیت در آسیا بتواند برای رقیب شاخ‌و‌شانه بکشد.

البته هر هوادار فوتبالی در ایران می‌داند جنگیدن در لیگ قهرمانان آسیا بسیار دشوار است و با بضاعت مالی تیم‌های ایرانی، شانس رسیدن به قهرمانی آنها بسیار اندک است. با وجود این، استقلالی‌ها رقیب را (پرسپولیس) زیر سؤال می‌برند که چرا فقط موفقیت‌هایشان محدود به لیگ ایران است و در آسیا توفیقی به دست نمی‌آورند؟ حالا آنها خودشان در بوته آزمایش قرار گرفته‌اند؛ در‌واقع اگر استقلالی‌ها ادعا دارند در ایران از پرسپولیس حمایت می‌شود و جدال برابری در کار نیست، باید در آسیا توانایی‌هایشان را ثابت کنند.

موضوع برای اردوگاه رقیب هم یکسان است؛ پرسپولیس چهار فصل متوالی است که جام قهرمانی را بالای سر می‌برد، ولی هر بار از سوی هواداران استقلال به این متهم است که قهرمانی‌هایشان چندان پاک نیست و با نیرویی خارج از فوتبال رقم می‌خورد. پرسپولیسی‌ها همواره این نگاه را فاقد احترام دانسته و از استقلالی‌ها خواسته‌اند دنبال بهانه‌جویی نباشند. این تیم اگرچه در فصول گذشته به فینال لیگ قهرمانان آسیا هم رسیده، ولی برای هواداران استقلال، به‌فینال‌رسیدن و قهرمان‌نشدن ارزشی ندارد؛ آنها می‌گویند اگر پرسپولیس آن‌قدر که هوادارانش ادعا دارند تیم خوبی است، باید در آسیا هم قهرمانی بیاورد.

پرسپولیس تا به اینجا در لیگ قهرمانان آسیا درخشیده؛ آنها در گروهی که از آن به‌عنوان گروه مرگ یاد می‌شد، به‌عنوان صدرنشین صعود کرده‌اند و حالا باید فردا به مصاف السد قطر، رقیب نام‌آشنایشان بروند. پرسپولیسی‌ها اما برای فرار از اتهامی که عده‌ای از هواداران استقلال متوجه آنها کرده‌اند، می‌خواهند هرطور شده در آسیا هم موفق شوند تا نشان دهند هیچ نیرویی بیرون از زمین فوتبال در موفقیت آنها دخیل نیست. لازمه انجام چنین فرایندی، بردن و پیروزی در بازی‌های پیش‌رو است.

آنها شاید یک‌بار برای همیشه این فرصت را دارند تا خودشان را از اتهام مطرح‌شده درباره حمایت‌های مسعود سلطانی‌فر رها کنند؛ رهایی‌ای که البته به گمان هواداران استقلال فقط با قهرمان‌شدن در آسیا حاصل می‌شود. خوب یا بد، «بابا مسعود» تبدیل به انگیزه‌ای ناخواسته برای دو تیم استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا شده است تا با رسیدن به موفقیت، حرف و ادعاهای مطروحه درباره رقیب را به اثبات برسانند.

انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:60
Iran, Islamic Republic of
08:51 - 1399/07/05
آخه گروه مرگی که تیماش یک گل زده تو فینال آسیا ندارن چه گروه مرگی هست
پاسخ ها
H
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
انگاری شرطه عراق که همگروه کیسه بود چند دوره قهرمان شده با یک برد اون با تیم دوم ادعا هم دارین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
خدا شفات بده
اصل واصیل.
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
خداییش پررویی هم حدی داره.شانس ازدرودیوارروی کیسه بلریدتافقط بایک برداونم ازتیم داغون عربستانی بعنوان تیم دوم صعودکنه فقط با5 امتیلز جهت اطلاع کیسه تنان تیمهای اوت شده گروه پرسپولیس 7.9 امتیازداشتن کیسه بانصف امتیازالدوحیل صعودکرد.صعودی خجالت اورفقط بایک بردو5 امتیاز.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
استقلال نباید نتیجه بگیرد جمله ای. بس آشنا بابا مسعود .......
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1399/07/05
کیسه کشا زیاد اراجیف میگن
عاقلان دانند
پاسخ ها
باورصاد
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
ازلائی خوردن های شجاع معلول معلومه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
کیسه دوم تیمی هست که صدر نشینش ۶ امتیاز دارد ما صدر نشین گروهی هستیم که تیم آخرش یک امتیاز از صدر گروه کیسخ بالاتر داد
Iran, Islamic Republic of
08:57 - 1399/07/05
آقای جهرمی اتفاقا ازبابا مسعود برمیاید من توضیح میدهم همه میدانیم هردوتیم زیرنظردولت هستن اما سوال اینجاست چگونه تیم پرسپولیس میتواند با شش یارجدیدش بازی کند اما استقلال نه تنها نمیتواند بلکه به خاطرمخالفت فدراسیون بابا مسعود حتی شجاعیان را هم اجازه نمیدهند این تبعیض را چگونه توجیع میکنید آقای جهرمی ؟؟؟!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
پنجره بسته دست وزیر نیست دست فیفاست. اخه چرا اینقد سطح سوادتون پایینه؟ پرسپولیس دوسال پیش با ۱۴ بازیکن و سه پنجره بسته و با دست خالی رفت فینال چمپیونز لیگ نه فینال امجدیه! تاکید میکنم فینال چمپیونز لیگ! شما که بازیکناتون رو حفظ کردید دیگه پنجره بسته چه صیغه ایه؟!! پرسپولیس یار تعویضی حتی نداشت. دوتا رباط صلیبی دادیم.
محمد نادری
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
پرسپولیس تو ایران نمی‌توانست از بازیکنانش استفاده کند خب تو آسیا میتوانند چون قرارداد بسته اند پنجره اشان هم باز بوده بازی کردند الان پنجره بسته است
ESSE
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
در جواب شما کیسه کشه پس شما ها اصلان فوتبال نمی فهمید چه ببین کیسه تیم شما بخاطر بدهی به شفر قبل از نقل و انتقالات فیفا تیم کیسه رو محروم کرده بود و پرسپولیس بعد از مهلت یک ماهه که فیفا داده بود تو این یک ماه هم نقل انتقالات لیگ انجام شد وبه آسیا ارسال گردیده‌است.
وقتی که اف ای سی لیست تایید کرد پنجره سرورت نیز توسط فیفا بخاطر پرونده بانکوک بسته شد حالا فهمیدی ولی فکر تکنم شما کیسه کشا فهمیده باشین
(نرود میخ اهنی در سنگ )ببین شما مقصر نیستید اون دیوار بغل هست نگاه کن تو دو ساعت با داس بزنش ببین صدا ازش در میاد شماها عین اون دیوار میمونید دنیا به شما بگن دوباره حرف خودت رومیزنی
حالا فهمیدی
جانم فدای رهبر
United Arab Emirates
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
اخه چرا نفهمیده حرف میزنی..این قضیه شجاعیان مال سه چهار سال پیشه..که تیم کیسه هنوز پول اناقال این بازیکن پرداخت نکرده حالا تو دردسر داره چه ربطی ب وزیر داره..ضعف مدیریت خودتون رو گردن وزیر میندازین..ما این همه بازیکن رفت..مربی رفت..پول پرسپولیس رو خوردن..چیزی نگفتن بعد میگی فلان فلان
م.ح
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
آره پنجرشونوبااین همه پرونده دیربستن تاازبازیکنای جدیدشون استفاده کنن امامال ماروفوری بستن الان جای غفوری مصدوم کی روبزاریم یه جوری میگه امجدیه انگاریادشون رفت یه سال قبل ازامجدیه باهمان تعدادتیم توهنگ کنگ حذف شدن تیم اسرائیلی قهرمان شدسال بعدش واستون آبروخریدیم توهش دقیقه جاموازهاپوئل اسرائیل گرفتیم میدونم خبرکاپ پیامامونمیذاره چون ثابت کردن ازخودشونن
اصل واصیل.
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
خخخخخخ. توجیع!؟. اول برونهضت سواداموزی بعدکامنت شرووذبزارکیسه جون.
اصل واصیل.
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
بدون نام 09.14 عالی توضیح دادی اماازکسی که (توجیه)رو(توجیع)مینویسه مگه میشه انتظارمنطقی بودن داشت؟.
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1399/07/05
یه کیسه کش هیچ وقت منطقی نیست
Iran, Islamic Republic of
10:08 - 1399/07/05
اخی بابا مسعود که کاری نمی تونه بکنه پرسپولیسیا ترسیدن
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1399/07/05
دوستان استقلالی حد اقل برو قانون فوتبال در اسیا رو مطالعه کن بعد بیا چرت و پرت بگو.اینجوری خودت ضایع میشی.نفهم شما حتی گلهای تو پنالتی رو هم جمع میبندی.اقا شما هر کاری کنید قهرمان ایران نمیشید.اخه شماها تخصصتون تو اسیاست که ۶ تا بخورید خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1399/07/05
کری نیست واقعیت هست . اگر بابا مسعود وزیر لنگ‌نبود .‌عمرا لنگیها بتونن قهرمانی بدست بیارن .‌خدا وکیلی تمام بازیها را کنکاش کنید ببینید از طرف بابا مسعود داوران مهندسی شده اند یا نه .‌سر تیم سپاهان چه آوردند و تیمهای دیگر .‌بابا مسعود این زمانه هم میگذرد . فقط نفرین و لعن برای خودت بجای گذاشتی .‌
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
داداش بدون تحقیق حرف نزن. سپاهان برو ببین چندتا پنالتی امثال از دست داده که اگه گل شدهدبودن به گفته خوده قلعه نویی قهرمان میشدن. رکورد دار مساویه سپاهان! اما پرسپولیس.. تویی که میگب داوریا بنفعوماست با مدرک بگو..کدوم بازی دقیقا؟ شما چهارتا بازی لیگ و حذفی پشت سر هم براتون پنالتی ناحق گرفتن که اگه اون پنالتیدها نبود رتبه تون پنجم بود. بازی پدیده سپاهان پارس جم ماشین سازی....
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1399/07/05
کیسه سواخی شما از تیمی بردین که دوبازیکندتصلی داشته ولی نا تیمی بردیم که بازی قبلسو ۶تایی کرده کیسه بت واژه ۶تایی اشناس پس کری نخوانید اگر از پاختا گذشتین اونوقت حرف برنی شما دوم تیمی شوین که صدر نشینش ۶امتیار ما سرگروه تیمی شدیم که قهر نشینش ۷امتیاز داده یک تمتیاز از صدر نشبن شنا بالاتر
سس ماس
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1399/07/05
م.ح. 10.30 میدونی چراپنجره پرسپولیسودیربستن؟چون پرسپولیس توفیفاهم ی بابامسعودقدرتمندترداره منظورم انفانتینو. رییس فیفاس.چه میشه کردخخخخخخ.
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1399/07/05
حیف الان تو آسیا داریم بازی میکنیم و هر دو تیم حکم تیم ملی رو دارن ولی در کل هواداران کیسه بیعرضگی و بیغیرتی بازیکنان خودشون رو بایدم پشت این کلمه مخفی کنن وگرنه بریز بپاشهای تیمشوندنشون میده چ خبره
Iran, Islamic Republic of
21:17 - 1399/07/05
در اینکه حمایت‌های پیداوپنهان بابامسعودازپرسپولیس بوده که شکی نیست ولی حالا بااین شرایطی که الهلال والدحیل حذف شدند بهترین فرصت است که یک تیم ایرانی فینال برسد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج