محرم نویدکیا؛ تحسین تحسین برانگیز رقیب
۱۰۴۱۲۷۶
۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
۱۴۹۶
یکی از جذابیتهای ورزش و بخصوص فوتبال در همه ی جای دنیا، کُری خواندن هواداران برای تیمهای رقیب است؛در همه ی کشورها هستند تیمهایی که رقیب سرسخت و سنتی یکدیگرند و هوادارانشان به چشم دشمن به هم نگاه میکنند.

ورزش سه: یکی از جذابیتهای ورزش و بخصوص فوتبال در همه ی جای دنیا، کُری خواندن هواداران برای تیمهای رقیب است؛در همه ی کشورها هستند تیمهایی که رقیب سرسخت و سنتی یکدیگرند و هوادارانشان به چشم دشمن به هم نگاه میکنند.

در عین حال مربیان ، مدیران و بازیکنان سعی میکنند با احترام گذاشتن به رقیب و مصاحبه ها و تعریف و تمجید از تیمِ مقابل، جوِ استادیوم ها و هواداران را آرام و کنترل کنند کمااینکه بارها شاهدِ بوده ایم که مثلا گواردیولا از کلوپ و لیورپول تعریف میکند و آنها را لایق قهرمانی می داند یا مثلا زیدان از بارسلون تعریف و تمجید میکند.

در ایران اما خودِ مدیران، مربیان، بازیکنان و از همه بدتر پیشکسوتان جرقه ی دعوا و کینه ورزی و دشمنی را میزنند و در واقع هیزم در آتش می اندازند و این کُری ها و دعواها مثل یک بهمن بزرگ و بزرگ تر میشود و به سمت سکوها، استادیوم ها و فضای مجازی می‌رود.

محرم نویدکیا، بازیکن اسبق و سرمربی حال حاضر سپاهان که انسان محجوب و با اخلاقی است، در برنامه زنده تلویزیونی حاضر می‌شود و موفقیت پرسپولیس را تبریک میگوید و آرزوی قهرمانی در آسیا را برای این تیم می‌کند و می‌گوید باید از کارِ خوب تعریف کرد حتی اگر از طرفِ رقیب باشد. شاید نویدکیا راه درازی تا پختگی در سِمَتِ سرمربیگری داشته باشد ولی نشان داد که از لحاظ اخلاقی و شخصیتی کاملا پخته و کامل است.

او حرفی را به زبان آورد که دیگران هم در خلوت تکرارش می‌کنند اما در فضای اجتماعی برای خوشامد هوادار تغییرش می‌دهند درحالیکه مطمئنا رسیدن به پیروزی و قهرمانی اتفاقی نیست بخصوص اینکه اگر این موفقیتها تکرار شوند و ادامه دار باشند.همانطور که استقلال با امیر قلعه نویی یک نسل جدید از بازیکنان را به لیگ ایران معرفی کرد و به قهرمانی رسید، همانطور که سپاهان در اواخر دهه ۸۰ و اوایل ۹۰ با برنامه ریزی و مدیریت قوی اوج گرفت و در قهرمانی هت تریک کرد، پرسپولیس هم از سال ۹۴ و با آمدن برانکو پایه های یک تیم منسجم را پی ریزی کرد و حالا ثمره آن را می بیند.

بدون شک قهرمانی های پرسپولیس در این چندسال حاصل کار و تلاش مربیان و صدالبته باشگاه بوده، وگرنه در دنیای امروز تکرار موفقیت با شانس و اتفاق و امداد غیبی، امکان پذیر نیست.این صحبتهای نویدکیا را به فال نیک می‌گیریم و در انتظار نمایش تیم او در زمین فوتبال می‌مانیم

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:21
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1399/07/07
یاد بگیرید از اقا محرم ...
United Kingdom
10:20 - 1399/07/07
ما اهل تعریف الکی از لنگ نیستیم. تمام
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
تمام و مرض،نیازی به تعریف امثال تو نیس
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
پرسپولیس بزرگ هم نیازی به تعریف امسال تو تنگ نظر کیسه ندارد
ملول
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
ما با واقعیتها زندگی میکنیم.شما الکی تعریف نمی‌کنی در حق ما لطف می‌کنید
بویراحمدی اصیل
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
غیرت ایرانی یعنی جوانمردی ،،فک نکنم اصالتا ایرانی باشی
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1399/07/07
پر طاووس قشنگ است به کرکس ندهند معرفت دُور گرانیست به هرکس ندهند
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
درّ گرانی ست.. دانشمند اول املا یاد بگیر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج