شیخ و میلیچ می‌مانند، باند سفت‌ها می‌روند
۱۰۴۲۰۱۷
۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۶
۲۰۵۷
تیم فوتبال استقلال بعد از ناکامی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به محض بازگشت به تهران دچار حاشیه‌های سهمگین و نگران‌کننده شده و بعد از افشاگری مدیرعامل این باشگاه که دوشنبه‌شب در کانال رسمی استقلال صورت گرفت حالا حواشی پیرامون این باشگاه وارد فاز تازه‌ای شده و حداقل این‌طور که از شواهد پیداست در آینده نزدیک فعلا خبری از آرامش و رسیدن روز‌های روشن در این تیم نخواهد بود.

روزنامه فرهیختگان: تیم فوتبال استقلال بعد از ناکامی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به محض بازگشت به تهران دچار حاشیه‌های سهمگین و نگران‌کننده شده و بعد از افشاگری مدیرعامل این باشگاه که دوشنبه‌شب در کانال رسمی استقلال صورت گرفت حالا حواشی پیرامون این باشگاه وارد فاز تازه‌ای شده و حداقل این‌طور که از شواهد پیداست در آینده نزدیک فعلا خبری از آرامش و رسیدن روزهای روشن در این تیم نخواهد بود.

سعادتمند، مدیرعامل استقلال در آخرین مصاحبه تصویری خود خطاب به هواداران و سایر رسانه‌ها صحبت‌‌های زیادی را مطرح کرد، از دلایل منتفی‌شدن بازگشت استراماچونی گرفته تا برخی حاشیه‌های سفر به قطر برای همراهی استقلال و صحبت‌های زیاد دیگری که چه‌بسا اگر زودتر بازگو می‌شد در پی آن نیز حاشیه‌های کمتری به وجود می‌آمد. با این حال مدیرعامل آبی‌ها در قسمت‌هایی از صحبت خود خطاب به هواداران این تیم وعده داد طی یکی، دو روز آینده تکلیف سرمربی این باشگاه مشخص شده و ازسوی دیگر با باز شدن پنجره‌های نقل‌وانتقالاتی استقلال دو، سه بازیکن جدید که همه آنها را می‌شناسند به جمع آبی‌پوشان اضافه خواهند شد تا به این ترتیب بعد از جذب بازیکنانی مانند مرادی، مظاهری، مرادمند و... حالا این باشگاه از این جهت یعنی حضور دوباره در بازار نقل‌وانتقالات وارد فاز دوم شود.

گزینه‌ها برای مذاکره به‌خط شدند

همان‌طور که اشاره کردیم استقلال قبل از سفر به قطر با چند بازیکن توافق کرده و با آنها به‌صورت رسمی قرارداد امضا کرد اما به‌خاطر بسته بودن پنجره‌های نقل‌وانتقالاتی به‌دلیل شکایت وینفرد شفر آلمانی نتوانست از خریدهای جدیدش در راستای برطرف‌کردن نقاط ضعف خود استفاده کرده و درنهایت این تیم با شاکله فصل گذشته خود و بدون آنکه بازیکنی از جمع آنها جدا شود راهی دوحه قطر شد و در ادامه رقابت‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کرد؛ حضوری که البته درنهایت با ناکامی همراه شد و این سوال‌ها را به وجود آورد که اگر خریدهای جدید استقلال می‌توانستند در این رقابت‌ها به این تیم کمک کنند چه‌بسا آبی‌ها هم مثل رقیب دیرینه خود یعنی پرسپولیس به مراحل بالاتر رسیده و حالا در بین ۸ تیم برتر قرار داشتند، اما درنهایت این موضوع به‌خاطر پنجره‌های بسته محقق نشد تا استقلال با کمترین تغییرات ممکن رقابت‌های خود را در آسیا از سر بگیرد.

با این حال از درون باشگاه خبر می‌رسد در فاز دوم مذاکرات با بازیکنان مدنظر استقلال صحبت‌های نهایی برای گرفتن رضایتنامه سعید واسعی از پیکان انجام شده و اگر اتفاق خاصی نیفتد واسعی نیز به‌زودی استقلالی خواهد شد. ازسوی دیگر با وجود جدایی احتمالی علی کریمی صحبت از حضور مهدی مهدی‌پور و مهدی کیانی، ۲ بازیکن فصل گذشته ذوب‌آهن و سپاهان در جمع آبی‌ها به گوش می‌رسد که طبق شنیده‌های «فرهیختگان» مهدی‌پور به‌تازگی با سپاهان به توافق رسیده و درصورتی که او شاگرد محرم نویدکیا شود، مهدی کیانی گزینه جدی برای جایگزینی علی کریمی خواهد بود.

ازسوی دیگر مدتی است اشکان دژاگه هافبک مطرح تراکتور موردنظر استقلال قرار گرفته و مذاکرات با این بازیکن نیز همچنان ادامه دارد اما نکته قابل‌توجه درخصوص دژاگه این است که این بازیکن یک‌سال دیگر با تراکتور قرارداد دارد و درصورت پیشنهاد خارجی و پرداخت مبلغی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار یورو به باشگاه تبریزی می‌تواند رضایت خود را گرفته و از این باشگاه جدا شود و این درحالی است که با علم به این موضوع باید استقلالی‌شدن هافبک مطرح تیم‌ملی را منتفی دانست، مگر اینکه در پشت‌پرده اتفاقاتی بیفتد که درنهایت منجر به آبی‌پوش شدن این بازیکن بشود.

باند سفت‌ها می‌روند؟

احمد سعادتمند، دوشنبه‌شب حین صحبت‌هایش اشاره به تمدید قرارداد با یک‌سری از بازیکنان این تیم کرد و اظهار داشت ما به‌خاطر فشار هواداران،‌ مجبور به قراردادهایی شدیم که هیچ علاقه‌ و اعتقادی به آن نداریم. این درحالی است که به‌جز علی کریمی هیچ بازیکن دیگری ازسوی باشگاه برای تمدید قرارداد تحت‌فشار نبود اما اینکه پنجره‌ها بسته شده و استقلال نمی‌توانست از بازیکنان جدید استفاده کند، هیچ راهکاری جز تمدید قرارداد به هر قیمتی برای باشگاه باقی نگذاشته و آنها به‌اجبار خواسته‌های مالی تمامی آنهایی را که قراردادشان به اتمام رسیده بود برآورده کردند تا دست کادرفنی در قطر برای مقابله با حریفان بسته نباشد، اما نکته قابل‌توجه اینکه مذاکرات روزبه چشمی که از گروه بازیکنان تمدیدی بود با ام‌صلال قطر نشان داد چه‌بسا این‌دسته از بازیکنان ازجمله بازیکنانی مثل دانشگر و اسماعیلی که بعد از اعزام تیم تازه قرارداد خود را تمدید کردند و بعدا به اردوی استقلال اضافه شدند فقط به‌دلیل حضور این تیم در لیگ قهرمانان آسیا قرارداد خود را تمدید کرده و بعد از این رقابت‌ها با وجود برخی بندهای قرارداد قادر به جدایی خواهند بود.

در این خصوص چند روز پیش در «فرهیختگان» نیز از دست بالای بازیکنان در قراردادهای جدید خبر دادیم و حالا شنیده می‌شود بازیکنانی مثل دانشگر و اسماعیلی نیز مدنظر برخی تیم‌ها قرار گرفته‌اند و احتمال جدایی آنها وجود دارد. در این بین علی کریمی نیز که بدون تمدید قرارداد استقلال را همراهی کرد در ترکیه درحال مذاکره بوده و برخی رسانه‌ها از توافق سیدحسین حسینی با فولاد خبر داده و از تیم جنوبی به‌عنوان مقصد بعدی گلر استقلال یاد کردند. در سال‌های اخیر صحبت از باند سفت‌ها در استقلال شده که برخی از این نفرات عضوش بوده‌اند و ظاهرا به پایان راه رسیده است!

شیخ و میلیچ می‌مانند

اگرچه سعادتمند در گفت‌وگوی اخیر خود صراحتا اعلام کرد شیخ دیاباته را در استقلال نگه می‌دارند و منابع مالی برای پرداخت مطالبات او فراهم شده است اما تجربه‌های قبلی درخصوص جدایی بازیکنانی مانند تیام و جباروف هنوز در ذهن هواداران باقی‌مانده و همین موضوع باعث شده آبی‌دوستان به صحبت‌های مسئولان وقت باشگاه زیاد اعتماد نکنند و تا زمانی که شیخ دیاباته را دوباره در تمرینات استقلال نبینند به این اظهارات اعتقادی نداشته باشند. با این حال پیگیری‌های «فرهیختگان» نشان می‌دهد استقلالی‌ها تحت هر شرایطی خواهان ادامه همکاری با شیخ هستند و به‌نوعی نمی‌خواهند دست از سر او برای فصل آینده نیز برداشته و آمادگی آن را دارند تا برای فصل دوم پیاپی این همکاری با مهاجم مالیایی ادامه پیدا کند.

همچنین از باشگاه استقلال خبر می‌رسد تامین منابع مالی برای پرداخت مطالبات میلیچ نیز صورت گرفته و این بازیکن کروات هم از آنجایی که یک فصل دیگر با استقلال قرارداد دارد مشکلی برای ادامه همکاری با این باشگاه نداشته و او هم به‌همراه دیاباته در فصل آینده همچنان آبی‌پوش باقی خواهد ماند، البته این بدان معناست که استقلالی‌ها از لحاظ حقوقی موانعی را برای ادامه همکاری با این دو بازیکن خارجی فراهم نخواهند کرد و بهانه‌ای برای جدایی به دست آنها نخواهند داد اما اینکه آنها در ادامه مسیر بازیگری خود چه تصمیمی بگیرند باید منتظر روزهای آینده ماند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:14
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1399/07/09
یک تیم بااین همه مشکل چه انتظاری داره نتیجه بگیره بعد هواداران نادانش دنبال دشمن فرضی میگردنند یاد سریالبرره بخیر
پاسخ ها
حامی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
لنگی کج فهم
لطفا بفهم که تیم تاج هم فعلا دست دولته دریت مثل تیم در پیت و بدون اصل و نسب خودت !
اونوقت وضعیت مدیریت دو تا رو با هم مقایسه کن و وجدان خودت رو قاضی کن.
اگه یکی از بلاهای تاج سر تیمت میومد اونوقت حق داشتی اراجیف ببافی.
ابیته
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ترابخدا کاری به استقلال نداشته باشید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۱
اگرفهنیدی ایت هنه مشکللت را کی درست کرده به خیلی ازواقعیتها خواهی رسید فرانوش نکن تیم خصوصی نیست ودولتیه!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج