انحراف در واگذاری املاک شهرداری قطعی است
۱۰۴۴۲۵۰
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
۱۷۵۶
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به گزارش سازمان املاک شهرداری، از شناسایی حدود ۱۹۰۴ ملک واگذار شده شهرداری در قالب بند ۶ ماده ۵۵ خبرداد و گفت: وقوع انحراف از قانون در واگذاری ۳۱۸ مورد از املاک شهرداری تهران قطعی شده و انحراف در ۴۴۳ مورد دیگر هم در دست بررسی است.

خبرگزاری ایسنا: رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به گزارش سازمان املاک شهرداری، از شناسایی حدود ۱۹۰۴ ملک واگذار شده شهرداری در قالب بند ۶ ماده ۵۵ خبرداد و گفت: وقوع انحراف از قانون در واگذاری ۳۱۸ مورد از املاک شهرداری تهران قطعی شده و انحراف در ۴۴۳ مورد دیگر هم در دست بررسی است.

محمد سالاری با اشاره به برگزاری سلسله جلسات روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری و فرهنگی و اجتماعی با مدیران سازمان املاک و مستغلات شهرداری برای بررسی وضعیت املاک شهرداری گفت: در اولین جلسه از این سلسله جلسات، مدیران سازمان، گزارشی را از وضعیت املاک شهرداری تهران ارائه دادند و ما بر ضرورت ساماندهی آن ها تاکید کردیم و برای تحقق این مهم، در هر جلسه موضوعات مختلفی از جمله وضعیت واگذاری املاک به بانک شهر، وضعیت واگذاری املاک به نهادها، وضعیت املاک در حوزه تهاترها، وضعیت سامانه املاک و شفافیت در حوزه املاک، وضعیت ثبت اسناد املاک شهرداری، تحقق منابع غیرنقد بودجه، تعیین حدود اختیارات مناطق در حوزه املاک، تفاهم نامه با ثبت اسناد املاک کشور و عملکرد مصوبات شورا، تعیین وضعیت تعهدات شهرداری و رسا تجارت و بنیاد تعاون سپاه و ... را مورد بررسی قرار می دهیم.

وی با بیان اینکه دومین جلسه با موضوع بررسی عملکرد سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران در خصوص شناسایی و باز پس گیری املاک و اراضی واگذار شده در قالب بند ششم ماده ۵۵ قانون شهرداری برگزار شد، اظهار داشت: بنابر گزارشات ارائه شده توسط سازمان املاک،‌ کارگروهی به منظور رصد میدانی املاک موضوع بند ۶ ماده ۵۵ قانون شهرداری با همکاری معاونت اجتماعی و مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران تشکیل شده که اقدام به بازدید و شناسایی املاک و اراضی واگذار شده کرده اند و اکنون لیست اولیه این املاک تهیه شده است.

سالاری ادامه داد: براساس این گزارش، ایجاد کمیسیون بند ۶ ماده ۵۵ متشکل از مدیر کل دفتر شهردار تهران ، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی، معاون مالی و اقتصاد شهری، رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران، مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات از دیگر اقدامات سازمان بوده است که پس از تشکیل ۵ جلسه در خصوص بیش از ۱۴۰۰ ملک از املاک تصمیم گیری شده است.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران اعلام کرد: کل املاک شناسایی شده در قالب بند ۶ در حدود ۱۹۰۴ مورد است که ۸۰۳ مورد املاک در اختیار معاونت اجتماعی شهرداری، ۱۵۳ ملک در اختیار نهادها از جمله نهادهای نظامی، انتظامی و ...، ۱۷۶ مورد در حال بهره برداری مذهبی در قالب مساجد و حسینیه و ...، ۳۱۸ مورد دارای انحراف موضوع بند شش ماده ۵۵، ۴۴۳ مورد املاک در دست بررسی در کمیسیون جهت تعیین تکلیف و۱۱ مورد املاک ستادی شهرداری تهران بوده است.

وی افزود: بیشترین تعداد املاک واگذار شده در قالب بند ۶ ماده ۵۵ به ترتیب ۱۶۷ مورد در منطقه چهار، ۱۴۶ مورد در منطقه یک، ۱۳۷ مورد در منطقه دو، ۱۲۵ مورد در منطقه ۱۵ و ۱۲۰ مورد در منطقه ۱۲بوده است. همچنین بیشترین تعداد انحراف در قالب بند ۶ ماده ۵۵ به ترتیب در منطقه یک(۵۲ مورد)، منطقه هفت (۲۷ مورد)، منطقه چهار(۲۵ مورد) و منطقه ده(۲۵ مورد) بوده است.

سالاری در خصوص تصمیمات این جلسه گفت: در این جلسه مقرر شد، سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران،گزارش برآورد ارزش دارایی مجموعه املاک واگذار شده و باز پس گرفته شده را به شورای اسلامی شهر تهران ارائه کند و شهرداری لایحه ای پیشنهادی را در راستای اصلاح بند ۶ ماده ۵۵ قانون شهرداری به عنوان پیوست ساماندهی املاک به شورا بیاورد.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد، سازمان املاک لیست بهره برداران ۴۳۳ ملکی که تحت عنوان املاک در دست بررسی در کمیسیون بند شش ماده ۵۵ و لیست کامل املاک در اختیار بسیج و سپاه را به شورای اسلامی شهر ارائه دهد.
بر اساس گزارش دفتر این عضو شورای شهر تهران، سالاری افزود: ارائه راهکارهای تخلیه املاک شناسایی شده توسط سازمان املاک نیز از دیگر تصمیمات این جلسه بود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج