از صعود به فینال تا غرق شدن در بدهی
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر ولدخانی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۴۷۴۹۷
۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
۱۷۵۴
چهره واقعی فوتبال ایران کدام است؟ آیا فوتبال ایران دارای تیم‌هایی است که در آسیا حرف نخست را می‌زنند یا تیمی‌هایی که در گرداب مشکلات مالی اسیر شده‌اند و خطر کسر امتیاز و کوچ ستاره‌ها آن را تهدیده می‌کند؟

خبرگزاری ایسنا: چهره واقعی فوتبال ایران کدام است؟ آیا فوتبال ایران دارای تیم‌هایی است که در آسیا حرف نخست را می‌زنند یا تیمی‌هایی که در گرداب مشکلات مالی اسیر شده‌اند و خطر کسر امتیاز و کوچ ستاره‌ها آن را تهدیده می‌کند؟

کارشناسان زیادی معتقدند که اگر چه فوتبال ایران پتانسیل بالایی در قاره کهن دارد اما به علت نبود مدیریت مناسب و برنامه مشخصی برای موفقیت در کوتاه و بلندمدت، فوتبال ایران همواره در تورنمنت‌هایی مانند جام ملت‌ها و لیگ قهرمانان آسیا و همین‌طور جام جهانی شکست می‌خورد. در واقع اگر فوتبال ایران توانسته در مواقعی قدم‌هایی رو به جلو برای موفقیت در مسابقات بین‌المللی بردارد و در نتیجه کف انتظارات از تیم‌های ایرانی به سقف انتظارات برسد و در صورت هر ناکامی، آماج انتقادها به سوی مربی یا بازیکنان روانه شود.

دقیقا همانند دورانی که کارلوس کی‌روش عهده‌دار تیم ملی ایران بود. اگر چه هیچ‌گاه آن طور که باید و شاید بازی دوستانه و اردوهای تدارکاتی مناسبی برای تیم‌ملی فراهم نشده بود اما کارلوس کی‌روش توانست بهتر از مربیان پیشین در سازماندهی تیم ملی عمل کند و در دو جام جهانی متوالی حضور یافت و به جمع چهار تیم جام ملت‌های آسیا رسید تا انتظارات از او تا قهرمانی آسیا بالاتر برود و با ناکامی در همین مسابقات، قید او را بزنند. اما نتیجه چه شد؟ جایگزین بعدی او حتی در برابر رقیبان نه چندان قدرتمند هم بازماند.

این وضعیت در رده باشگاهی هم به همین منوال است. دو هفته قبل شاگردان گل‌محمدی با کنار زدن تمام رقیبان خود در منطقه غرب آسیا، به فینال لیگ قهرمانان صعود کردند و کاری کردند کارستان که تاکنون برای ایرانی‌ها کم‌تر اتفاق افتاده است. در واقع موفقیت پرسپولیس در شرایطی رقم خورد که این تیم به هیچ وجه آماده این اتفاق نبود اما با تلاش کادرفنی و بازیکنان این تیم، صعود به فینال برای آن‌ها تکرار شده و حالا یک گام تا قهرمانی در آسیا فاصله دارند.

اما با بازگشت این تیم از قطر به ایران و بعد از چند روز خوشحالی، بحران قدیمی همه چیز را کنار زد تا روی واقعی باشگاه‌داری در ایران مشخص شود. بحران جدایی بازیکنان و مشکلات مالی، موفقیت پرسپولیس در آسیا را به حاشیه رانده و حالا در حال تجزیه این تیم است، به طوری که هم‌زمان به تهدیدهای برانکو، بازیکنان پرسپولیس هم مطالبات خود را می‌خواهند یا به علت نرسیدن به منافع مالی خود، در آستانه جدایی از این تیم قرار دارند.

فوتبال ایران چه شکلی است؟

آیا صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا چهره واقعی فوتبال ایران است که همواره با داشتن بازیکنان باکیفیت و برنامه‌ریزی و منابع مالی مناسب در آسیا قلدری می‌کند یا مشکلات مالی و بحران‌های متعدد که همیشه و همواره در کنارشان است و باشگاه‌های ایرانی را یک پای ثابت پرونده‌های انضباطی فیفا کرده است؟

در واقع صعود پرسپولیس به فینال آسیا شاید این تصور را برای عده‌ای ایجاد کند که این تیم به عنوان یکی از نمایندگان فوتبال ایران توانسته با برنامه‌ریزی و پشتیبانی به جمع دو تیم برتر قاره کهن راه پیدا کند اما هستند کسانی که معتقدند موفقیت ایرانی‌ها در این قبیل تورنمنت‌ها و رقابت‌ها جزو شگفتی‌های فوتبال محسوب می‌شوند و در واقع پشت پا به هرگونه برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری برای موفقیت است.

نظر سرمربی پرسپولیس به برداشت دوم نزدیک‌تر است. در واقع یحیی گل‌محمدی که تیمش را به فینال رسانده، معتقد است است که موفقیت تیمش با نظریه‌های علمی و فیزیکی جور در نمی‌آید. او می‌گوید «از لحاظ علمی، فیزیکی و هر جوری که حساب می‌کردید تیم پرسپولیس نباید فینالیست می‌شد اما به خاطر غیرت و همت و شرفی که گذاشتند این اتفاق خوب افتاد اما جواب زحمات‌شان این است.»

در واقع باید پذیرفت که سقف فوتبال ایران قهرمانی در رقابت‌های بین‌المللی نیست و اگر در مواقعی تیمی می‌توانند در برخی رقابت‌ها موفق شود، به خاطر برنامه‌ریزی مدیران و حمایت‌های مختلف نبوده است چرا که در حال حاضر به علت نبود برنامه‌ریزی مناسب، بدهی مالی به بازیکنان و مربیان داخلی و خارجی نفس باشگاه‌ها را تنگ کرده است.

برای نایب قهرمان در آسیا کف نمی‌زنند

حالا که دو هفته‌ای از صعود پرسپولیس به آسیا گذشته و سیل پیام‌های تبریک و تمجید و مصاحبه‌های پرزرق و برق جای خود را به بحران واقعی پرسپولیس داده است، ظاهرا فراموش شده است که به نایب قهرمان آسیا جامی نمی‌دهند؛ حتی برای نایب قهرمان آسیا کف هم نمی‌زنند. برای کسانی که در خواب خوش صعود به فینال به سر می‌برند باید گفت که دو ماه دیگر آزمون نهایی پرسپولیس برگزار می‌شود و این بار اگر بازیکنی نباشد، از دست یحیی گل‌محمدی هم کاری بر نمی‌آید و ماجراجویی پرسپولیس در آسیا به همین نقطه بسنده خواهد کرد.

حالا که پرسپولیس صرفا روی عزم و تلاش کادرفنی و بازیکنانش به آسیا صعود کرده، به نظر می‌رسد زمان مناسبی است که یک تحول جدی در نوع نگرش مدیران به اداره فوتبال ایجاد شود و کسانی سکان مدیریت و برنامه‌ریزی باشگاه‌ها را بر عهده بگیرند که بدانند در کجا هستند و چه مسوولیتی بر عهده دارند یا حداقل هوادارانی بدانند که اگر موفقیتی در این فوتبال رقم خورد، نباید آن را به عنوان پیشرفت واقعی تلقی کرد بلکه باید به عنوانی یک شگفتی مقطعی در نظر گرفت تا انتظارات هم بالاتر نرود.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:8
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1399/07/24
تحلیل خوبی بود.
متاسفانه مدیران و سیاسیون در خواب همین موفقیت های غیرتی می مانند و برنامه ای بلند مدت یا میان مدت و حتی کوتاه مدت هم ندارند.
ونتیجه ان می شود که نباید بشود.
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1399/07/24
کشور ما مد
یریت نداره چه برسه به تیمهای ما
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1399/07/24
چرا به مدیران فوتبالی به اندازه مدیران دندانپزشک زمان کافی برای مدیریت نمی‌دهند محمد حسن انصاری فرد فوتبالی بازیکن سابق پرسپولیس درخانه باشه اونوقت دندانپزشک در فوتبال خداوکیلی چه خبره
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1399/07/24
سلام
تا زمانیکه دست کثیف دولت از سر پرسپولیس و استقلال برداشته نشه .همین آش و همین کاسه است .
این تیم ها رو به کانون هوادارانشون بدید .
هم بهترین تیم های آسیا میشن وهم تیم ملی عالی میشه .
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1399/07/24
ممنون از مطلب زیبای شما
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
انجمن پرستاری ایران_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
انجمن پرستاری ایران_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
انجمن پرستاری ایران_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
انجمن پرستاری ایران_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر