کوشکی: مصلحت نظام در اخراج روحانی است
۱۰۴۹۲۸۰
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۵
۳۱۲۰
یک فعال سیاسی اصولگرا ضمن انتقاد از رفتار مجلس یازدهم در قبال عملکرد دولت روحانی، گفت: مجلس اگر انقلابی عمل کرده بود باید تا امروز آقای روحانی از اریکه قدرت خارج می‌شد و اگر این اتفاق رخ داده بود امروز قیمت ارز 11 یا 12 هزار تومان بود، نه 30 هزار تومان و بلکه بیشتر.

انتخاب: یک فعال سیاسی اصولگرا ضمن انتقاد از رفتار مجلس یازدهم در قبال عملکرد دولت روحانی، گفت: مجلس اگر انقلابی عمل کرده بود باید تا امروز آقای روحانی از اریکه قدرت خارج می‌شد و اگر این اتفاق رخ داده بود امروز قیمت ارز 11 یا 12 هزار تومان بود، نه 30 هزار تومان و بلکه بیشتر.

صادق کوشکی در پاسخ این پرسش که چرا اصولگرایان انتقادات خودشان از مجلس دهم در قبال عملکرد دولت روحانی را در مجلس یازدهم عملیاتی نمی‌کنند، گفت: این مساله به چند مشکل مربوط می‌شود. اولا آنکه مجلس یازدهم اگرچه اصولگراست ولی اکثریت آن یک اکثریت ضعیف و اقلیت آن یک اقلیت قوی فرصت‌طلب است.

کوشکی: مصلحت نظام در اخراج روحانی است

وی افزود: ما در ماجرای آقای تاجگردون شاهد بودیم که بیش از 120 تا 130 نماینده موافق ماندن آقای تاجگردون بودند و تعداد کمی رای مخالف دادند. لذا مشکل اصلی اینجاست که مجلس فعلی تعداد نمایندگان انقلابی خیلی کمی دارد. اصولگرایان سیاست‌گذارانی هستند که در خیلی از موارد به عنوان لبه دوم قیچی اصلاح‌طلبان عمل می‌کنند. این اصولگرایان همان افرادی هستند که برجام را در کمتر از 20 دقیقه پذیرفته و به کابینه آقای روحانی در سال 92 رای اعتماد دادند.

وی ادامه داد: لذا اصولگرایی به همراه اصلاح‌طلبی در خیلی از مواقع علیه انقلابی‌گری وارد عمل می‌شود. مجلس فعلی مجلسی اصولگرا با اکثریت ضعیف است و بخشی از نمایندگان ، افرادی فرصت طلب هستند که تا امروز چندین بار طیف و جناح خودشان را تغییر دادند. این افراد، همان کسانی هستند که در وصف و مدح آقای روحانی شعر گفتند و امروز پز اصولگرایی می‌دهند.

این استاد دانشگاه افزود: مجلس فعلی اگر یک مجلس انقلابی بود باید به عنوان اولین اقدام خودش، استیضاح آقای روحانی را کلید می‌زد که متاسفانه این کار را نکرد.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین در واکنش به این موضوع که امروز بسیاری از نمایندگان خواهان استیضاح و طرح سوال از رییس جمهوری هستند، گفت: طرح سوال چون فاقد ضمانت اجرایی است، فایده و نتیجه و حاصلی ندارد. حضور آقای روحانی در مسند کار ، هر روز که می‌گذرد زیان عمیق و وسیعی برای کشور خواهد داشت.

آقای روحانی نشان داد که می‌تواند در مدت فقط یک ماه ارزش پول ملی را به یک سوم و یک چهارم برساند. لذا تحمل آقای روحانی در مسند کار حتی برای یک روز هم یک خسران و زیان و فاجعه بزرگ برای امنیت و اقتصاد و آرامش کشور و مردم است. اتفاقی که باید رخ بدهد این است که یک اراده انقلابی در مجلس شکل بگیرد و آقای روحانی را به دلیل همه تخلفات و کارها و تصمیمات غلطی که داشته و کشور را امروز به این وضعیت رسانده است، از قدرت اخراج کند.

وی در پاسخ به این پرسش که گفته شده هیات رییسه مجلس با طرح سوال و استیضاح آقای روحانی مخالف است و شما این مخالفت را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: این سوال را باید از افراد حاضر در هیات رییسه مجلس بپرسید که چه دلایل و منطقی برای موافقت یا مخالفت با طرح سوال و استیضاح آقای روحانی دارند. من سخنگوی هیات رییسه مجلس نیستم که درباره این موضوع اظهارنظر کنم.

این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به این پرسش که امکان دارد در عدم طرح سوال و استیضاح آقای روحانی یک مصلحت اندیشی رخ داده باشد، تصریح کرد: بهترین مصلحت در روزگار فعلی کشور، اخراج آقای روحانی از قدرت است. هیچ چیزی به اندازه این اتفاق به سود مصلحت و منفعت کشور و مردم و نظام و انقلاب نیست.

کوشکی همچنین در پاسخ به این پرسش که شما مقصر اصلی مشکلات دولت را مربوط به شخص آقای روحانی دانسته یا وزرا یا سایر مسئولان دولتی را در این مساله دخیل می‌دانید، خاطرنشان کرد: آقای روحانی در بدنه دولت یک حلقه‌ای از نزدیکان دارد. آقای روحانی و حلقه‌اش مقصر اصلی هستند. برخی از وزرای آقای روحانی در طول دوران وزارتشان نتوانستند حتی 10 دقیقه با آقای روحانی ملاقات داشته باشند. چنین وزیری چطور می‌تواند مقصر مشکلات دولت باشد؟ مقصر اصلی آقای روحانی و حلقه ایشان است که البته افراد شناخته شده‌ای هستند.

این استاد دانشگاه در پاسخ به این پرسش که منظورتان از حلقه نزدیک آقای روحانی در دولت، نوبخت و واعظی است؟، گفت: بله، منظور ما همین حلقه پیرامونی دولت است. وگرنه وزیری که نتوانسته است در عمر وزارت خودش با رییس جمهوری دیدار کند، چه تقصیری دارد؟

وی در پاسخ به این پرسش که با عملکرد دولت و مجلس یازدهم، آینده سیاسی کشور را چگونه ارزیابی می‌کنید، اظهار کرد: اگر مجلس یک همت و اراده انقلابی به خرج بدهد و آقای روحانی را به نمایندگی ملت - ملتی که آقای روحانی نابودشان کرد تا آنان را به ورشکستگی رساند- از قدرت اخراج کند، ما می‌توانیم با حذف سریع دولت فعلی و روی کار آمدن یک دولت حتی معمولی، بسیاری از خسارات و ویرانی‌های رخ داده را به سرعت جبران کنیم.

کوشکی همچنین در واکنش به این موضوع که در دوران آقای احمدی‌نژاد هم بحث استیضاح ایشان از سوی برخی نمایندگان مانند آقای توکلی مطرح بود که این موضوع با توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر ضرروت حفظ آرامش در فضای سیاسی کشور، عملا متوقف شد و شاید چنین اتفاقی مجددا تکرار شود، تاکید کرد: این موضوعی که شما می‌گویید یک ادعاست. شاید بهتر باشد درباره این ماجرا خود آقای توکلی صحبت کنند. چیزی که بنده می‌فهمم، استیضاح یک سازوکار قانونی برای مهار هر رییس‌جمهوری است که برخلاف منافع ملی حرکت می‌کند.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: اگر یک روزی به دلیلی مثلا رهبری نظام تشخیص بدهند که ممکن است اتفاقی رخ بدهد، رهبری هم شجاع هستند و هم با کسی تعارف ندارند. ایشان در دوران مجلس ششم صراحتا یک نامه به مجلس زدند که باید قانون مطبوعات از دور خارج شود. رهبری اگر بخواهند در موردی نظر خودش را بیان کند، شجاعتش را دارند و نیازی به پرده پوشی و حرکت مخفی ندارند. ایشان با مردم صادق و صریح است و شجاعت هم دارند و نظر خودشان را بیان می‌کنند. لذا اگر کسی بخواهد چیزی یا موضوعی را به ایشان نسبت بدهد قابل پذیرش نیست.

این استاد دانشگاه همچنین در نقد و بررسی عملکرد مجلس یازدهم، گفت: مردم باید درباره این موضوع نظر بدهند. من فقط یک نفر از مردم هستم. اگر مردم از عملکرد مجلس تا امروز راضی بودند یعنی آنکه عملکرد مجلس خوب بوده است و در غیر این صورت مجلس باید رویه خودش را تغییر بدهد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا شما مجلس یازدهم را انقلابی می‌دانید، تاکید کرد: مجلس اگر انقلابی عمل کرده بود باید تا امروز آقای روحانی از اریکه قدرت خارج می‌شد و اگر این اتفاق رخ داده بود امروز قیمت ارز 11 یا 12 هزار تومان بود، نه 30 هزار تومان و بلکه بیشتر. مجلس انقلابی عمل نکرد و آقای روحانی بر مسند کار ماند و ایشان متخصص آن است که در زمان‌های کوتاه، آسیب‌های وحشتناک به اقتصاد، صنعت و فعالیت‌های حیاتی مردم وارد کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 58
در انتظار بررسی:11
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1399/07/29
الان مجلس در قعر امور است
Iran, Islamic Republic of
19:25 - 1399/07/29
اقای کوشکی فکر می کنی خیلی به فکر مردم هستی؟؟؟!!!! دلار چرا باید ۱۱ یا ۱۳ هزار تومن باشه ؟؟؟ خیلی مرد بودید همون ۲۸۰۰ نگه می داشتید.
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1399/07/29
اگر روحانی را می خواستیم اخراج بکنند همان چهار سال دوم رای نمی دادید اخراج می کردید مگر روحانی بنی صدر است . در ایران هرکس می خواهد معروف بشود حتما باید ساز مخالف بزنند تا طرفدار پیدا بکنند
United States
19:30 - 1399/07/29
مصلحت نظام رفتن به لیست سیاه FATFبود
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1399/07/29
هیچ حرفی برای گفتن ندارم
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1399/07/29
توهم حرف مفت زیاد میزنی
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1399/07/29
حالا اگه شما بودید وضع مردم بهتر بود
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1399/07/29
فعلا مصلحت مذاکره اس
Iran, Islamic Republic of
19:33 - 1399/07/29
استیضاح بهتراز ماندن است چون هر روز یک دروغ تازه می گوید
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1399/07/29
اگر مجلس انقلابی نباشد نمی‌توانند برای ملت انقلابی تصمیم بگیرند ، اینجا مشکل دو تا میشود ،پس مجلس انقلابی شود سپس در مورد آقای روحانی تصمیم انقلابی بگیرند ؟نظر دوستان ؟؟
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1399/07/29
هیچکس اخراج نشود فقط معیشت مردم برگردد چون واقعا ادم دلش میگیره وقتی وضعیت مردم روخودش رومیبینه
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1399/07/29
سلام علیکم به حال دانشگاهی که این اقااستادش است باید گریست وفاتحه خواند
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1399/07/29
یک کلام از مادر عروس بشنو
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1399/07/29
یکی هم نیست به شما یکی بکه بشین سرجات هنوز خیلی زوده برات بخواهی در مورد اخراج جناب روحانی اونم در مورد رییس جمهور نظر بدی در قدو قواره شما یکی هم نیست وقتی نظام تصمیم به منتفی این موضوع گرفت پس برای شما نوچ
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1399/07/29
به زودی قوه مجریه هم میوفته دست خودتون.معلوم میشه چکاره اید
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1399/07/29
خراب شه این مملکت بااین تحلیل ها بر خجالت بکش مردک
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1399/07/29
اشکال امروز ما اشخاصی چون شماست که همین حالا هم ادرس غلط میدهی و نفاق پراکنی و عنوان استاد دانشگاه هم یدک میکشی و البته این اتفاق در غیاب بزرگان و صاحبان اندیشه افتاده والا ملت کجا و این دسته بندیهای شما کجا
Iran, Islamic Republic of
19:48 - 1399/07/29
تو این مملکت مگه دولت و مجلس چه کاره اند
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1399/07/29
اشتباه کوشکی همین است که یا نمی داند یا خواب تشریف دارند عامل مشکلات شما هستید و امثال شما شما که این همه زرنگی هم کارشناس هستید و هم اقتصادان و هم متخصص چرا در دوره قبل ارز را پائین نیاوردید لازم به استیضاح رئیس جمهور نیست اگر خیلی زرنگی راه کار بلد هستید بدهید نکته دوم تمام دوستانت بقول خودتان انقابی و جهادی هستند پس چرا نمی توانند کاری کنند فقط حرافی می کنید8
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1399/07/29
تو که واردی یه کاری کن دلار بشه ۵ تومان.چاخان
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1399/07/29
درود بر شما مرد درستی هستی
Canada
19:53 - 1399/07/29
فعلا دستورالعمل انداختن توپ به زمین روحانی است .
اگر روحانی بد است چرا تایید صلاحیت شده .
اگر برجام بد بود چرا ترامپ میگوید خروج از آن افتخار من است
Iran, Islamic Republic of
19:55 - 1399/07/29
شما چکاره هستید در کار رئیس جمهور و دولت دخالت می کنید کاسه داغتر از آش شدید
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1399/07/29
من در تعجبم که این آقایانی که خود را کارشناس میدانند یا در کسوت مسئول امنیتی هستند اینقدر کج فهم باشند که در این موقعیت کشور منافع و مصالح جناحی را بر مصالح کشور ترجیح میدهند ! مگر احمدی نژادی که شما رئیس جمهور کردید چه بر سر این کشور آورد فردا شما و رییس جمهورتان را می بینیم دیگر تقصیرها را گر دن کی میاندازید؟
Iran, Islamic Republic of
20:06 - 1399/07/29
نظرات درمورد موارد سیاسی منتشر نمیشه
مخصوصاً وقتی درمورد اصولگرایان و تندروها باشه!

احسنت به شما رسانه ی بی غرض
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1399/07/29
مصلحت نظام در نبود تو امثال شما هاست
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1399/07/29
احسن روحانی باید اخراج شود
Iran, Islamic Republic of
20:14 - 1399/07/29
که کاسه و کوزه رو سر یک نفر بشکنید زرنگید
Iran, Islamic Republic of
20:16 - 1399/07/29
فقط دنبال مصلحت هستند جای ریشه یابی تعقل منطقی
India
20:27 - 1399/07/29
چه استادی که بینش سیاسی ضعیفی داره؟!
درست خواسته آمریکا که هدفش ایجاد چالش متفرقه افکنی ؟؟!
شما یه شخص قوی را برای ریاست جمهوری بعدی معرفی کن؟!
United Arab Emirates
20:27 - 1399/07/29
کم دشمن داریم ازاین بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1399/07/29
فکری بکنید مملکت دار از بین میره ای مسولین عزیزکجایت
Iran, Islamic Republic of
20:59 - 1399/07/29
عجب پروفسوری بگو روحانی بره خوب چه کسی جاش بیاد ؟که چه کاری کنه؟تازمانی که این گروه های تند رو هستند و‌کار شکنی میکنند وضع بدتر هم میشه..بگو مصلحت در اخراج تند روها و اختیار کامل در انجام امورات کشور و سیاست خارجی به رئیس جمهور هستش که مستقل تصمیم بگیره که مذاکره کنه یا نه توافق هسته ای با امریکا کنه یا نه ؟نه اینکه بهش تحمیل کنند و تا یک جمله از مذاکره بزنه تهدید به اعدام بشه ؟انگار روحانی کاره ای هستش ؟همه رو‌انداختند گردن اون و اونها که تصمیم گیرنده هستند پشتش مخفی شدند..مشکل روحانی اینه که نمیاد به مردم بگه چه کسانی وضع و به اینجا رسوندند و‌تو همه چی دخالت میکننند
Canada
21:11 - 1399/07/29
آخه مردک تو نمیتونی یک کلاس رو اداره کنی چطور در مورد نفر دوم کشور اینطور نظر میدی یعنی تو دلسوز مردمی!
در ضمن من از عملکرد آقای روحانی دفاع نمیکنم فقط از این میسوزم که همه دنبال منافع خودشونن
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1399/07/29
کوشکی توخیلی مصلحت اندیشی جای رییس جمهور رامیگیری ؟اگرمصلحت اندیش بودی حرف مفت نمیزدی،بجای تشکر از زحمتهای رییس‌جمهور حرف از اخراج میزنید همین ناشکری ها شما و افرادی مثل شما ست که بلا نازل میشه لعنت بر آدم قدر نشناس
Iran, Islamic Republic of
21:15 - 1399/07/29
کوشکی جان اگر روحانی برود پول تو جیبی نمایندگان قطع خواهد شد
آنها نماینده مردم نیستند انها نماینده روحانی هستند
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1399/07/29
ای پشه عرصه سیمرغ نه جولانگه توست.
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1399/07/29
چیزی که نمی دانی بی خود اظهار نظر نکن اتفاقا بعدازریاست جمهوری،پست،بهتری،می گیرد باتشویق
Iran, Islamic Republic of
22:12 - 1399/07/29
مصلحت مردم در اخراج همه ی شماست
Iran, Islamic Republic of
22:12 - 1399/07/29
به زودی نجنبید قیمتها رابه سابق
برنگردانید با خروش ملت
روبرو خواهید شد
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1399/07/29
شما که مدام دم از استیضاح میدهید چه طرح نوعی داریید که مملکت را نجات دهید فقط شعار بدون عمل ولا هیچ کاری نمیتوانید انجام دهید ضعیفترین مجلس در طول دوران انقلاب شماها هستید بی سواد فقط عقده ای وحتی میخواهید اعدام هم بکنید نماینده 30میلون جمعیت ایران را،،،،،
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1399/07/29
همه نشستن بیرون گود میگن لنگش چند
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1399/07/29
احسنت درود خداوند بر شما
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1399/07/29
این آقا هیچ درکی از علم اقتصاد نداره . آخه دلار ۳۰ هزار تومنی حاصل اقتصاد بیمار و سوء مدیریت است. اونوقت تو میگی روحانی رو عوض کنند دلار میشه ۱۱ هزار تومن!!!!؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
23:09 - 1399/07/29
باز اظهار فضل کردی کوشکی؟
Iran, Islamic Republic of
23:22 - 1399/07/29
احسنت به اون شهامت و صداقت گفتار .ما که بدبخت شدیم یعنی80درصد مردم
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1399/07/29
خیلی نادانی به خدا....یاخودت رو به نادانی زدی
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1399/07/30
خسران و زیان اصلی برای کشور شماها هستید!!!!
Iran, Islamic Republic of
00:52 - 1399/07/30
این آقای فعال سیاسی نگفت چطوری اگر روحانی برود دلار بهد11الی12میرسد فقط حرف زد ولی نگفت چطوری با چه ضمانتی و قرائن و مستندات این معیار را اعلام میکند رو چه حسابی اینجوری نظر میده و نماینده مجلس انقلابی را ضعیف میدونه توضیح بیشتر خواستاریم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج