«رو در رو» در مرحله انتخاب نهایی بازیگران
۱۰۴۹۶۰۷
۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
۱۱۴۸
حسین شهابی نویسنده و کارگردان سینما از نهایی کردن بازیگران فیلم جدیدش با عنوان «رو در رو» و انتخاب آن‌ها از میان هنرجویانی آموزش دیده بر اساس سبک بازیگری راسیونالیسم خبر داد.
خبرگزاری ایلنا: حسین شهابی نویسنده و کارگردان سینما از نهایی کردن بازیگران فیلم جدیدش با عنوان «رو در رو» و انتخاب آن‌ها از میان هنرجویانی آموزش دیده بر اساس سبک بازیگری راسیونالیسم خبر داد.
 
«رو در رو» در مرحله انتخاب نهایی بازیگران
 
حسین شهابی درباره علت به تاخیر افتادن ساخت «رو در رو» و وضعیت پیشبرد پروژه در حال حاضر بیان کرد: پروانه ساخت فیلم «رو در رو» در سال ۹۸ صادر شده اما امکان ساخت و تولید آن به خاطر این اپیدمی همه گیر تا امروز به تعویق افتاده بود. این روزها در مرحله نهایی انتخاب بازیگران فیلم قرار داریم و پس از تمدید پروانه ساخت، تولید آن را بر اساس پروتکل‌های بهداشتی موجود آغاز خواهیم کرد. 
 
وی در ادامه به انتخاب تمامی بازیگران این اثر سینمایی به جز دو بازیگر از هنرجویان موسسه آینه فردا اشاره کرد. 
 
شهابی که پایه گذار آموزش رشته‌های سینمایی به سبک «راسیونالیسم» در ایران و موسسه آینه فردا است، درباره این سبک و دیدگاه در بازیگری توضیح داد: جدا از مناقشه‌ای که برسر این واژه در بین فیلسوفان و متفکران قدیم و جدید در رابطه با هستی‌شناسی وجود داشته و دارد، من در آموزش بازیگر تنها از پوسته واژه استفاده کرده‌‌‌‌ام، به این معنی که ساختار دراماتیکی در فیلمنامه، دکوپاژ و فضاسازی در کارگردانی و پرفورمنس در بازیگری، همگی باید مبتنی بر خرد و منطبق با واقعیت ملموس باشد. 
 
وی در پاسخ به اینکه بر اساس این سبک چگونه یک هنرجوی بازیگری متاثر از فیلم نامه‌ای آموزش داده می‌شود که هنوز وجود ندارد، عنوان کرد: تمام هنرجویان آینه فردا قبل از ورود به رشته اصلی خود، ابتدا با تعریف دقیق راسیونالیسم در سه رشته اصلی سینما یعنی فیلم نامه و کارگردانی و بازیگری آشنا شوند. سپس می‌آموزند که چگونه بی‌واسطه کارگردان تمام آموخته‌های خود را متاثر از متن احتمالی تماما در حیطه خرد اجرا کنند. در مرحله بعد است که با وارد شدن کارگردان درک مشترک آن‌ها خردگرایی اثر را عمیقتر، یاعدم تفاهم‌شان مسئله را به چالش خواهد کشاند. 
 
«رو در رو» روایت‌گر زندگی ۱۰ دختر جوان است که برای راه‌اندازی شغلی جدید کارگاه کوچکی را در تهران اجاره کرده و مشغول به کار در آن می‌شوند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج