چمران: مجلس به استیضاح روحانی رای نمی‌دهد
۱۰۴۹۶۱۰
۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
۱۲۷۴
فعال سیاسی اصولگرا گفت: «به نظر من اکثر نمایندگان مجلس با در نظر گرفتن همین مصالح به استیضاح روحانی رای نخواهند داد».

فردانیور: فعال سیاسی اصولگرا گفت: «به نظر من اکثر نمایندگان مجلس با در نظر گرفتن همین مصالح به استیضاح روحانی رای نخواهند داد».

مهدی چمران در گفت‌وگویی ضمن تاکید بر اینکه «الان موقع استیضاح رئیس جمهور نیست» گفت: «اخیر شاهد بودیم که معرفی، رای اعتماد گرفتن و شروع به کار وزیر صمت چقدر طول کشید و بی وزیر بودن آن وزارتخانه چقدر مشکلات به وجود آورد. حالا او یک وزیر بود و قاعدتا مساله درباره رئیس جمهور که همه امور اجرایی و کار اصلی کشور به عهده او است، خیلی تفاوت دارد. درست است که قوای دیگر مقننه و قضاییه به کار خود مشغول هستند و به کنترل و ساماندهی شرایط کمک می‌کنند، اما کار اصلی به عهده رئیس جمهور است لذا فکر می‌کنم که الان وقت استیضاح رئیس جمهور نیست».

وی افزود: «به نظر من اکثر نمایندگان مجلس با در نظر گرفتن همین مصالح به استیضاح روحانی رای نخواهند داد».
این فعال سیاسی اصولگرا در شرح مشکلاتی که استیضاح روحانی ایجاد خواهد کرد، گفت: «در ماه‌های پایانی دولت قرار داریم و تا بیایند رئیس جمهور دیگری انتخاب کنند یا فرضا سرپرستی مشخص کنند حتما آسیب‌های بسیاری به کشور وارد خواهد شد و به صلاح نیست. با این وجود لازم است که مجلس محترم در همین مدت نیز امر نظارت بر وزار را با جدیت و استوار پیگیری کند».

چمران ادامه داد: «در کنار زمان‌بر بودن پروسه تغییر رئیس جمهور و آسیب‌هایی که احتمالا در آن مدت وارد می‌شود، باید به این نکته توجه داشت که آقای رئیس جمهور مسئول این نابسامانی‌ها و وضع موجود است. این اوضاع نتیجه دوره ریاست جمهوری آقای روحانی است و مسئولیت دارد که تا پایان دوره خود به این وضعیت سامان دهد نه اینکه کار را رها کند. رئیس جمهور روی کار آمده، سوگند خورده و حتی وعده‌های بسیاری داده مبنی بر اینکه همه مشکلات حل شدنی است و من این کار را خواهم کرد لذا باید بماند و مشکلات را حل کند».

این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: «مردم متوجه همه مسائل هستند و انتظار دارند که دولت به کار خود ادامه دهد لذا اعتقاد دارم که اکنون زمان وقت تلف کردن برای استیضاح و فرضا تغییر رئیس جمهور نیست. البته این نظر شخصی بنده است و این دوستان در مجلس هستند که باید تصمیم مناسبی در این زمینه بگیرند».

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:18
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1399/07/30
ایشون الان چکاره اند؟
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
پس بیاید هر چه سریعتر مشکلات
گرانی را که یک شبه به بار آورده اید
یک شبه بردارید فقط
حرف میزنید روغن جامد خوراکی
احتکار شده یک نمونه فقط ازجان ملت
چه میخواهید ولا نداریم جیبمان خالی
شد
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1399/07/30
خوب استیضاح نشود اوضاع را از اینی که هست بدتر میشه کی می خواد جلوی سیاستهای اشتباه رو بگیره؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج