الکاظمی: از تظاهرات مسالمت‌آمیز استقبال می‌کنیم
۱۰۵۰۸۰۰
۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۵
۱۱۹۱
مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق تاکید کرد که همگان باید بدور از هرگونه اقدام غیرقانونی برای خارج کردن تظاهرات ها از چارچوب مسالمت آمیز آن تلاش کنند.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از الجزیره، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق در اظهاراتی از معترضان مردمی خواستار برگزاری مسالمت آمیز تظاهرات ها شد.

الکاظمی در این باره تاکید کرد: همگان باید بدور از هرگونه اقدام غیرقانونی برای خارج کردن تظاهرات ها از چارچوب مسالمت آمیز آن تلاش کنند.

الکاظمی: از تظاهرات مسالمت‌آمیز استقبال می‌کنیم

وی همچنین اشاره نمود که نیروهای امنیتی عراق بایستی تمام تلاش خود را برای تامین امنیت تظاهرات ها و برخورد با عوامل آشوبگر بکار گیرند.

مردم عراق در بغداد و بصره و دیگر شهرهای مهم کشورشان مدت هاست که در اعتراض به وضعیت نابسامان اداری و سیاسی و اقتصادی و عدم موفقیت دولت در حل بحران تامین انرژی و همچنین عدم رسیدگی به آمار بالای بیکاری در میان جوانان تظاهرات هایی را به طور شبانه روزی برگزار می کنند.

برخی از اعتراضات طی ماه های گذشته با دخالت برخی افراد سودجو و مخل امنیت به انحراف کشیده شده و ده ها تن زخمی و یا جان خود را از دست داده اند.

دولت عراق به ریاست مصطفی الکاظمی قول داده است که در سریع ترین زمان ممکن مخلان امنیت و مفاسد اقتصادی و انان که به مال و جان مردم خسارت وارد کرده اند را محاکمه کند.

علاوه براین طرح به تصویب رسیده خروج نیروهای اشغالگر آمریکایی از عراق دیگر موردی است که به شدت از حمایت مردم عراق برخوردار است و دولت این کشور از سوی نمایندگان پارلمان برای تحقق هرچه سریع تر این طرح ملی تحت فشار قرار گرفته است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:6
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج