گاتسالوف در چه شرایطی به ایران می‌آید؟
۱۰۵۱۹۰۱
۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۵
۱۰۴۱
کشتی گیر سرشناس روسی که سال گذشته تابعیت ارمنستان را گرفته، تنها در شرایطی حاضر است در لیگ ایران کشتی بگیرد که دور برگشت این رقابت‌ها بعد از جهانی ۲۰۲۰ صربستان برگزار شود.

خبرگزاری تسنیم: حاجی مراد گاتسالوف کشتی‌گیر مسلمان تیم ملی روسیه در سال‌های گذشته بود که پیش از سیطره رشید سعدالله اف در 97 کیلوی کشتی دنیا، او حرف اول این وزن را در مسابقات جهانی و المپیک می‌زد.

گاتسالوف که به لحاظ اخلاقی نیز یکی از کشتی گیران طراز اول بوده، سال گذشته در شرایطی که تمریناتش را بار دیگر برای بازگشت به کشتی آغاز کرده بود، پیشنهاد ارمنستانی‌ها را پذیرفت و تابعیت این کشور را برای کشتی گرفتن دریافت کرد.

او قرار بود برای تیم ملی ارمنستان در وزن 97 کیلوگرم سهمیه المپیک بگیرد تا نماینده این کشور در بازی‌های المپیک 2020 توکیو باشد که کرونا بساط مسابقات گزینشی را برچید و در ادامه المپیک نیز یک سال به تعویق افتاد.

گاتسالوف این روزها در روسیه تمریناتش را پشت سر می‌گذارد. او پیشنهادی نیز از لیگ ایران برای کشتی گرفتن دریافت کرده که ضمن اعلام پیشنهاد مالی‌اش، اعلام کرده اگر این مسابقات بعد از رقابت‌های جهانی 2020 صربستان برگزار شود، حاضر به کشتی گرفتن در لیگ برتر ایران خواهد بود.

به گزارش تسنیم، پیش از این سازمان لیگ اعلام کرده بود که در صورت برگزاری مسابقات جهانی بلگراد، دور برگشت و نیمه نهایی و فینال لیگ برتر آزاد و فرنگی نیز در پایان این مسابقات در دی ماه به انجام خواهد رسید. اگر به دلیل کرونا نیز پیکارهای جهانی لغو شود، بلافاصله در مورد زمان برگزاری دور برگشت لیگ اطلاع رسانی خواهد شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج