ستارگان در حال انفجار در «سحابی رتیل»
۱۰۵۲۰۹۳
۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
۹۰۰
"تلسکوپ فضایی هابل" تصویری از یک خوشه ستاره‌ای را در "سحابی رتیل" ثبت کرده که برخی از ستارگان آن در حال تبدیل شدن به ابرنواختر هستند.

خبرگزاری ایسنا: "تلسکوپ فضایی هابل" تصویری از یک خوشه ستاره‌ای را در "سحابی رتیل" ثبت کرده که برخی از ستارگان آن در حال تبدیل شدن به ابرنواختر هستند.

تلسکوپ فضایی هابل، تصویری از یک خوشه ستاره‌ای موسوم به "Hodge ۳۰۱" ثبت کرده است که در "سحابی رتیل"(Tarantula Nebula) قرار دارد.

ستارگان در حال انفجار در «سحابی رتیل»

بسیاری از ستارگانی که در Hodge ۳۰۱ وجود دارند، به تازگی منفجر و به ابرنواختر تبدیل شده‌اند و ماده‌ای را با سرعت ۲۰۰ مایل بر ثانیه به بیرون انتشار می‌دهند. این ماده با سرعت به اطراف سحابی رتیل حرکت می‌کند و به ایجاد تلاطم و فشار در صفحات بالاتر منجر می‌شود.

خوشه ستاره‌ای Hodge ۳۰۱، سه ستاره فوق‌العاده بزرگ را نیز در بر دارد که به پایان زندگی خود و تبدیل شدن به ابرنواختر نزدیک هستند. هنگامی که این ستارگان به ابرنواختر تبدیل شوند، تلاطم و فشار بیشتری را در سحابی رتیل ایجاد می‌کنند.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1399/08/07
اونایی که نجوم و فیزیک میخونن بیشتر میدونن تصاویر تلسکوپها چه زمانی رو نشون میده ؟ حال حاضر یا سالیان دورتر در گذشته ؟ اینو میدونم دید چشمهامون سالیان بسیار دوری رو نشون میده ولی در مورد تلسکوپها نمیدونم برام جای سواله
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج