افزایش قیمت کارخانه، بازار خودرو را آچمز کرد
۱۰۵۲۱۳۷
۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
۳۲۶۸
مجوز افزایش قیمت خودرو از درب کارخانه در حالی توسط شورای رقابت صادر شد که این بازار تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز و افزایش تقاضا و کمبود عرضه روز های پرنوسانی را تجربه می کند و حال افزایش قیمت خودرو از درب کارخانه شرایط را در این بازار پیچیده کرده است.

مجوز افزایش قیمت خودرو از درب کارخانه در حالی توسط شورای رقابت صادر شد که این بازار تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز و افزایش تقاضا و کمبود عرضه روز های پرنوسانی را تجربه می کند و حال افزایش قیمت خودرو از درب کارخانه شرایط را در این بازار پیچیده کرده است.

به موجب تصمیمات اخذ شده قرار بر این بوده است که هر سه ماه یکبار مجوز افزایش قیمت خودرو از درب کارخانه توسط شورای رقابت صادر شود بر این اساس مجوز افزایش قیمت پاییز خودروسازان صادر و به وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده است که با لحاظ پارامترهای تاثیرگذار قیمت‌ خودرو از درب کارخانه برای فصل سوم سال، به روز خواهد شد همان طور که سایپا در راستا این تصمیم قیمت ۶ محصول تیبا، تیبا هاچ بک، تیبا صندوقدار، ساینا ای ایکس، کوئیک معمولی و کوئیک معمولی سفید خود را افزایش داد.

این اقدام سایپا وضعیت بازار خودرو را بیش از قبل پیچیده کرده است و به گونه ای فرایند قیمت گذاری در این بازار را مختل کرده است؛ قیمت های اعلام شده از سوی نمایشگاه داران با یکدیگر تداخل دارد و خیلی از آنها از اعلام قیمت های جدید خودداری می کنند و در بازار خودرو نیز معامله گران دست از معامله کشیده اند و در حالی که فروشندگان با توجه به افزایش قیمت درب کارخانه خودرو منتظر افزایش بیشتر قیمت خودرو در بازار هستند خریداران نیز با توجه به روند کاهشی ای که بازار خودرو در طی هفته ای گذشته در پیش گرفته بوده است از خرید خودرو امتناع می کنند.

در واقع افزایش قیمت درب کارخانه خودرو بازار خودرو را آچمز کرده است به گونه ای که در حالی که قیمت پژو ۲۰۰۸ مدل ۹۸ از ابتدای هفته تاکنون بر روی ۱ میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان ثابت بوده است مدل ۹۹ این خودرو از ۱ میلیارد و ۱۸۸ میلیون تومان در اول هفته به ۱ میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان رسیده است.

این نوسانات قیمتی در سایر مدل های خودرو موجود در بازار دیده می شود به گونه ای که پراید ۱۱۱ از ۱۳۶ میلیون تومان در اول هفته امروز ۱۴۰ میلیون تومان قیمت خودرو است و مدل ۱۳۱ آن نیز در حالی امروز ۱۲۱ میلیون تومان قیمت دارد که این خودرو در اول هفته ۱۱۸ میلیون تومان قیمت داشته است و مدل ۱۳۲ آن نیز با افزایش ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی به قیمت ۱۲۳ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۵۱ آن نیز در حالی امروز ۱۲۳ میلیون تومان قیمت دارد که این خودرو در اول هفته ۱۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت داشته است.

در بین خودروهای مونتاژ نیز سوزوکی گراند ویتارا امروز پس از چند هفته کاهش قیمت وارد فاز افزایشی شده است و از ۱ میلیارد و ۲۸۸ میلیون تومان در ابتدای این هفته امروز به قیمت ۱ میلیارد و ۲۹۵ میلیون تومان رسیده است و در این بین اما شرایط برای خودرو سیتروئن سی ۳ متفاوت است و این خودرو از ابتدای این هفته ثبات قیمت را تجربه می کند و بر روی قیمت ۱ میلیارد و ۱۵ میلیون تومان ثابت مانده است.

در حالی که اکثر خودروهاب نام برده شده افزایش قیمت را تجربه می کنند قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک مدل ۹۸ از ۴۷۵ میلیون تومان در اول هفته جاری امروز به ۴۷۰ میلیون تومان رسیده است و مدل ۹۹ این خودرو نیز در حالی امروز ۴۹۲ میلیون تومان قیمت دارد که این خودرو در ابتدای هفته جاری ۴۹۸ میلیون تومان قیمت داشته است.

گروه خودروهای تیبا از جمله خودروهایی هستند که تحت مجوز شورای رقابت صبح امروز افزایش قیمت را تجربه کردند و این عمل باعث شد تا قیمت تیبا هاچ بک از ۱۵۵ میلیون تومان در ابتدای هفته امروز به ۱۵۹ میلیون تومان برسد و تیبا هاچ بک پلاس نیز با افزایش ۵ میلیون تومانی امروز به قیمت ۱۶۷ میلیون تومان رسیده است با این وجود اما قیمت تیبا صندوقدار اس ایکس از ابتدای هفته تاکنون برروی ۱۴۵ میلیون تومان ثابت مانده است.

ساینا دیگر خودرو موجود در بازار است که تحت مجوز شورای رقابت امروز افزایش قیمت را تجربه کرده است و مدل ای ایکس این خودرو از ۱۵۲ میلیون تومان در ابتدای هفته امروز به ۱۵۴ میلیون تومان رسیده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:18
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1399/08/07
فقط‌ میخوام‌ بگم‌ رو که‌ رو‌ نیست‌ رو‌ دستون‌ تو‌ ‌ دنیا‌ نیست
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1399/08/07
خواندن این خبر افسردگی برام میاره
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1399/08/07
یعنی الان کسی پول به این خودروها بده یا احمق یا پولش مسئله داره ...چون با پول حلال و زحمت این قیمت کسی خودرو نمیخره ....کوییک ۱۴۰میلیون کارخونه خنده داره از پرشیا بالاتر ....فقط یکسال نخرید اون موقع نگاه کنید چقدر قیمتها پایین میاد

گوشت و مرغ و ماهی هم همین نخرید فقط یکماه نتیجه رو خود مردم میبینن ...الان خرید نصف شده .
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1399/08/07
خیلی خوبه
فکر کنم تا ۲ سال دیگه پراید بشه ا میلیارد تومن
اوه چه شود
United Kingdom
14:32 - 1399/08/07
جالبه، خودروسازها تا دیدند قیمت بازار بخاطر کاهش دلار داره میاد پایین سریع دست بکار شدند و جالبه حمایت هم شدند از شورای مثبت رقابت، که این مشخص می‌کنه که سرشون در قابلمه همدیگر است. که نگذارند قیمت بازار کم بشه که نتیجش بشه اینکه مردم شاهین بنویسند با ۲۷۰ میلیون پول بی زبون که میشه ۱۰ هزار دلار که میتونید استعلام بکنید خارج کشور چه ماشین هایی میشه باهاش خرید. اینه لپ کلام داستان!
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1399/08/07
خدا شکرت ارزانی درراه است
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1399/08/07
انشاالله باعث و بانی این افزایش قیمت خیر نبینه،انشاالله که خریداری برای خرید وجود نداشته باشد، مارو باش، به امید کاهش قیمت هستیم، که بتونیم یه خودروی ارزان قیمت بخریم
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1399/08/07
لعنت به این مسئولان . کجای دنیا هرسه ماه خودرو25درصدگرون میشه
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1399/08/07
دقیقا همینطوره. امروز توی نمایشگاه که می رفتی، استدلال همه این بود چون درب کارخانه 25درصد رفته روش، پس بازار آزاد 100درصد میره روش!! همین الان هم خریدار وجود نداره، من نمیدونم چی بگم بخدا!! رفتم یک پراید که 116 قیمت توافق شده را قولنامه کنم، طرف میگه یک هفته صبر کنم میشه 150 حداقل!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1399/08/07
همه صنایع ورشکسته شدن بجز صنعت شعار و دروغ تا ملت همیشه سرکار باشند.
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1399/08/07
وای به روزی که گدا معتبر شود
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1399/08/07
در باره قیمت کرمان موتور هم اطلاعاتی بدین ببینئم دنیا دست کیه
Iran, Islamic Republic of
17:14 - 1399/08/07
فقط خود دولت ! تمام کسری بودجه اش رو با نهایت بی رحمی از جیب مردم میکشه بیرون حرامش باشه مردم به هیچ وجه حلال نمیکنن پشت تمام گرانیها مشخصا خودشونن
Iran, Islamic Republic of
07:35 - 1399/08/10
همینطورکه قیمتامردم راگیج کرده ونمیدانندچه کاری بکنن وکلماتی مانند آچمز به کاربردندکه بیشترخواننده راگیج کرده اند،یعنی چه؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج