ترامپ و بایدن هر دو خواهان مذاکره با ایران‌اند
۱۰۵۲۵۷۸
۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
۲۱۱۵
حمیدرضا آصفی گفت: به نظر می‌رسد به لحاظ ماهوی تفاوتی بین ترامپ و بایدن وجود ندارد و تفاوت بارز بین این دو شخصیت در روش‌ها و ادبیات آن‌ها است. برای مثال ترامپ از طریق اعمال فشار حداکثری و بایدن از طریق اجماع بین المللی می‌خواهند ایران را پای میز مذاکره بکشانند.

خبرگزاری ایسنا: حمیدرضا آصفی گفت: به نظر می رسد به لحاظ ماهوی تفاوتی بین ترامپ و بایدن وجود ندارد و تفاوت بارز بین این دو شخصیت در روش‌ها و ادبیات آنها است. برای مثال ترامپ از طریق اعمال فشار حداکثری و بایدن از طریق اجماع بین المللی می‌خواهند ایران را پای میز مذاکره بکشانند.

حمیدرضا آصفی سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سفیر اسبق ایران در کشورهای آلمان و فرانسه در گفت و گوی تلفنی با برنامه رادیویی سعادت آباد رادیو تهران افزود: البته از لحاظ روانی تفاوت هایی وجود دارد و ترامپ به دلیل ترور حاج قاسم سلیمانی دارای وجهه بدی در ایران است و پرونده کثیف در قبال جمهوری اسلامی ایران داشته است؛ اما این‌ها به معنی بهتر بودن بایدن نیست. قطعاً با انتخاب شدن بایدن شاهد ورودش به مذاکرات خواهیم بود و از ادبیات ترامپ در مقابل ایران، چین، فرانسه و دیگر کشورها فاصله خواهد گرفت. طبیعی است که نگرش بایدن در خصوص کشورهای حوزه خلیج فارس با ترامپ متفاوت است و این می‌تواند یک نقطه تمایز برای ایران باشد.

وی تاکید کرد: کشورهای امارات و عربستان سعودی، هزینه های سنگینی برای برد ترامپ پرداخت کردند.

برد ترامپ با کلینتون در انتخابات امریکا تفاوت ماهوی برای ایران ندارد

سفیر اسبق ایران در کشورهای آلمان و فرانسه درباره اینکه ترور دانشمندان هسته ای و شکل گیری داعش در زمان دموکرات ها انجام شد گفت: داعش مولد هیلاری کلینتون است. سخت‌ترین تحریم ها توسط دموکراتها از زمان کلینتون تا اوباما بر ایران اعمال شده است. البته در انتها هیچ تفاوتی بین این دو شخص وجود ندارد. ترامپ تنها به خاطر سابقه زشت خود جلوه خوبی در ایران ندارد و برد بایدن در انتخابات آمریکا تفاوت هایی را ایجاد می کند ولی این هم در دراز مدت تفاوت ماهوی نخواهد داشت.

آصفی با اشاره به اینکه ترامپ چهارچوب برجام را کاملا به هم ریخته است اظهار داشت: ورود به برجام دیگر ساده نیست. در اظهارات بایدن هم اثری از بازگشت به برجام بی قید و شرط نیست و علاوه بر آن شرایطی را برای ایران تعیین کرده است به طوری که ایران باید به تعهداتش بازگردد تا آمریکا هم به برجام بازگردد.

مکرون سیاستمداری بی تجربه است

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به این سوال که بسیاری از اسناد حقوق بشر از قوانین فرانسه الهام گرفته و افراطگرایی در اظهارات مکرون دردفاع از توهین به ساحت مقدس رسول اکرم (ص) آیا شاهد تفسیر جدیدی از آزادی بیان در فرانسه هستیم؟ گفت: رویکرد فرانسوی ها تغییری نکرده است؛ بلکه در حال نمایان کردن روش همیشگی خود هستند. فرانسه تحت شعار لائیسیته به معنای فاصله دین از حکومت است و عملاً به اسلام‌ هراسی دامن زده است. در فرانسه با حجاب دختران در مدرسه و مسلمانان مقابله شده است. در صورتی که چنین رفتاری در قبال یهودیان هرگز دیده نشده است. در نتیجه رفتار فرانسوی ها تغییری نکرده است و تنها قدری عریان تر شده است.

وی افزود: چنین اتفاقی در آمریکا نیز رخ داده و ترامپ روی واقعی آمریکا را به ما نشان داده است. مکرون بسیار جوان است و تجربه سیاستمداران قدیمی تر مثل شیراک، میتران و دوگل را ندارد. تصور می‌کنم که شاید درگیر بازی‌های صهیونیست‌ها برای ایجاد آشوب و حفظ قدرت شده است چون ایجاد نفاق بین مسلمانان باعث نفس کشیدن رژیم صهیونیستی شده به همین جهت این رژیم از آشوبخواری استقبال می کند. علاوه بر آن مکرون در مسائل اقتصادی کارنامه منفی دارد و شاید برای پوشاندن آن به این شکل شرم آور از توهین نسبت به حضرت محمد(ص) دفاع کرده است.

آصفی در ادامه این گفتگو به عقیده گوستاو لوبون فیلسوف فرانسوی اشاره کرد که گفته است: اروپاییان از اعتراف نقش موثر مسلمانان در قراردادن شان در مسیر آدمیت اکراه دارند و تمدن اروپا حاصل میراث مسلمانان است.

وی تاکید کرد: امثال مکرون باید این جملات را هر روز با خود تکرار کنند و جمعیت مسلمانان را بی جهت آزرده نکنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:7
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1399/08/08
دنبال ایران هستند .واقعا حق با شماست .آمریکا محتاج ماست .
خوش میگذره اونجا حاجی؟ میگن اونجا آب و هوا عالیه .خوش بحالتون .یارانه ما رو هم ریختن .
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1399/08/08
اره اخه اونجا دلار ۳۴ تومنه . مرغ۲۵ . گوشت ۲۰۰ . تخم مرغ ۲ هزارتومن . خیار ۸ تومن گوجه ۱۵ تومن . انسولینم گیرشون نمیاد و باز بگم ؟؟؟؟؟؟؟. شدیدا نیازمند ما هستن
پاسخ ها
شاپور خان از کرج
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
اره بابا حروز التماس میکنن خیلی فشار روشونه بدبختهایه بیچاره
عیار
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
بیا من بهت انسولین بدم ،ضمنا اگرم دارویی کمه بخاطر تحریم ترمپت جونته
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1399/08/08
چه خبر حاجی؟ آب و هوای اونجا خوبه؟ سمت شما هم روغن پیدا نمیشه؟
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1399/08/08
اگه یه درصد اونا هم دنبال توافق باشن ، دولتمردان نیستن ، چرا :چون به نفعشان نیست ، به بهانه تحریم دارن مملکت داری میکنن
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1399/08/08
لعنت خدا بر این شیطان بزرگ همه چیمون را از ما گرفت الان هم احساسات ملتمان را آنقدر برانگیخته راضی به تورم، گرانی ومرگ هستیم ولی راضی به مذاکره با این افراد پست و فرومایه نیستیم خدا لعنتشان نماید
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1399/08/08
شما که گفتید اصلا مذاکره نمیکنید؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
17:47 - 1399/08/08
مگر مذاکره نکردیم 7 سال البت شاید اون مذاکره نبود
Iran, Islamic Republic of
18:17 - 1399/08/08
آره اصف جون همه بدن فقط شماها خوبید درضمن سیاست شما باعث بدبختی مردم شده اونوقت از سیاست اونا ایراد میگیرید؟؟
خخخخخخخخخخخخخخخهههههههههههههههههههههه
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1399/08/08
شما سرنگ انسولین نمی تونید تولید کنید یعنی چه هی لاف نیزنید پهباد همه چیزاتون هم لافه
Iran, Islamic Republic of
18:36 - 1399/08/08
اقای اصفی جونما کوتاه بیا شما بزرگواری کنید اخه امریکا گناه داره برو بهاشون مذاکره کن
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1399/08/08
حداقل 4 تا جمله بگو که عقل سلیم بتونه باور کنه. اون سر جاش نشسته سفت و محکم. هیچ چیزی هم نمیتونه تکونش بده. واسه چی باید دنبال مذاکره با شماها باشه؟ چی عایدش میشه؟ مردم آمریکا حتی نمیدونن ایران کجای نقشه جغرافیاس
Iran, Islamic Republic of
19:29 - 1399/08/08
اخی شما فقط خواهان نیستید نیست امریکا رو تحریم کردید
Iran, Islamic Republic of
20:09 - 1399/08/08
اقا کار جمعِ، صحبت کردم که بعنوان پناهنده ترامپ و بایدن رو قبول کنه ایران تا از افول آمریکا خارج بشه بعدا برگردن به کشورشون
Iran, Islamic Republic of
21:34 - 1399/08/08
زودباشیدخو تکلیف مارومعلوم کنید که باکدوم یکی ازشمابایدمذاکره کنیم زهی خیال باطل
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج