نقشه‌های بایدن در فلوریدا نقش بر آب می‌شود؟
۱۰۵۲۷۲۰
۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۵
۱۹۹۹
فلوریدا، ایالتی مهم و سرنوشت ساز در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا محسوب می شود و طی نیم قرن اخیر، کسی در آمریکا موفق نشده است بدون فتح این ایالت، به کاخ سفید راه پیدا کند.

نامه نیوز: فلوریدا، ایالتی مهم و سرنوشت ساز در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا محسوب می شود و طی نیم قرن اخیر، کسی در آمریکا موفق نشده است بدون فتح این ایالت، به کاخ سفید راه پیدا کند.

این ایالت دارای 29 رای الکترال بوده و سومین ایالت پرامتیاز آمریکا( به لحاظ آرای کالج الکترال) محسوب می شود. با توجه به اینکه آرای نخستین ایالت پرامتیاز آمریکا یعنی کالیفرنیا به صورت سنتی به سود دموکراتها و آرای دومین ایالت یعنی تگزاس به صورت سنتی به سود جمهوریخواهان به گردش در می آید، "فلوریدا" ایالتی است که پیروزی یا شکست در آن می تواند تضمین کننده حضور یا عدم حضور یک نامزد انتخاباتی در کاخ سفید باشد.

شاید تا قبل از شیوع ویروس کرونا در آمریکا، کمتر کسی تصور می کرد که دموکراتها بتوانند 29 رای الکترال در ایالت فلوریدا را از چنگال جمهوریخواهان بربایند! دلیل این مسئله کاملا مشخص بود: اینکه اکثریت نسبی ساکنان فلوریدا گرایشات محافظه کارانه دارند و حتی در انتخابات میاندوره ای کنگره در سال 2018 میلادی نیز آرای خود را به سود جمهوریخواهان( البته با اختلافی اندک) به گردش در آوردند.اما پس از شیوع ویروس کرونا، بسیاری از ساکنان فلوریدا به منتقدان عملکرد ترامپ در مواجهه با ویروس کوید-19 تبدیل شدند. همین مسئله منجر به افت شدید آرای رئیس جمهور آمریکا در این ایالت شد، تا جایی که در ماه آگوست( مرداد ماه) حتی این اختلاف به 7 درصد ( به سود جو بایدن نامزد حزب دموکرات ) رسید.

با همه این اوصاف، تبلیغات گسترده ترامپ در ایالت فلوریدا و اقداماتی که کمپین انتخاباتی جمهوریخواهان در این ایالت صورت دادند، منجر به بازگشت بخشی از آرا به سبد رای رئیس جمهور آمریکا شده است، البته نه در حدی که پیروزی وی را در این ایالت تضمین کند!

یکی از اصلی ترین دغدغه های بایدن و ترامپ در ایالت فلوریدا، کسب آرای حداکثری لاتین تبارها در این ایالت حساس می باشد. شاید در ابتدا تصور شود که لاتین تبارها به دلیل تعلق خاطر به افرادی رنگین پوست مانند باراک اوباما و کامالا هریس به سادگی آرای خود را به سبد رای دموکراتها و جو بایدن نامزد این حزب واریز می کنند اما این تصور خطاست! دلیل این مسئله ، حضور گسترده لاتین تبارهای مخالف دولت کوبا در ایالت فلوریداست. بخش مهمی از اپوزسیون حکومت کوبا ، دهه هاست در فلوریدا سکونت دارند و به شهروندی ایالات متحده در آمده اند.

بسیاری از این افراد، خواستار برخورد سلبی و سخت دولت آمریکا با دولت کوبا هستند و معتقدند ترامپ این اقدام را بهتر از بایدن صورت می دهد! نزدیکی هاوانا و واشنگتن در دوران ریاست جمهوری اوباما، منجر به یکپارچگی نسبی لاتین تبارهای فلوریدا در حمایت از ترامپ شد. در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016، 60 درصد لاتین تبارها در ایالت فلوریدا، آرای خود را به سود ترامپ به گردش در آوردند. آنها نقش مهمی در تحقق پیروزی ترامپ بر هیلاری کلینتون ایفا کردند.

اکنون در سال 2020 میلادی، معادله تا حدود زیادی برعکس شده است! حتی برخی لاتین تبارهایی که نسبت به رویکرد احتمالی دولت بایدن نسبت به هاوانا معترض هستند، به دلیل ناتوانی جمهوریخواهان در مواجهه با شیوع کرونا و عدم بهره مندی از بیمه های حمایتی و درمانی لازم، ترجیح می دهند به بایدن رای دهند.البته نامزد حزب دموکرات امیدوار بود که لاتین تبارها با رای گسترده خود به وی، شکست جمهوریخواهان و ترامپ را در انتخابات 2020 در این ایالت حساس و خاکستری تضمین کنند اما چنین اتفاقی نیز رخ نداده است!

آخرین نظرسنجی ها نشان می دهد که هنوز بیش از یک سوم از آمریکایی های لاتین تبار در ایالت فلوریدا حامی ترامپ هستند. در مقابل، حدود 52 درصد از لاتین تبارهای فلوریدا نیز ترجیح می دهند این بار از بایدن حمایت کنند. بیش از ده درصد رای دهندگان لاتین تبار نیز هنوز تصمیم نهایی خود را در خصوص رای دادن به یکی از دو نامزد حزب دموکرات یا جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر اتخاذ نکرده اند. رای این افراد می تواند سرنوشت انتخابات در مهم ترین ایالت انتخاباتی آمریکا را تعیین کند!

لازم به ذکر است که در برخی نظرسنجی های صورت گرفته در فلوریدا، بایدن با اختلافی اندک( در حد دو درصد) از ترامپ پیشی گرفته است اما گردش آرای لاتین تبارها به سود یا ضرر وی در چند روز باقیمانده تا انتخابات، می تواند وضعیت را کاملا دگرگون کند.در هر حال، کمپین انتخاباتی ترامپ و بایدن در ایالت فلوریدا، روزهای سخت و دشواری را تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سوم نوامبر پیش رو خواهند داشت زیرا "فلوریدا" می تواند به تنهایی به اسم رمز پیروزی یا شکست دموکراتها و جمهوریخواهان در این ماراتن حساس تبدیل شود.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:8
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1399/08/09
بدرک مردک شارلاتان .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
گیریم که نقش بر سیل شد فضولو بردن جهنم گفت هیزمش تره گفتندتو برو تو ببین چه خبره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج